Home > Zpravodajství > domácí sport > Jezdecký festival v Lysé otevře brány do světa koní

Jezdecký festival v Lysé otevře brány do světa koní

Lysá nad Labem bude ve dnech 18. až 22. března 2015 již podruhé hostit Jezdecký festival, který představí během pěti dnů desítkám tisíc návštěvníků různé jezdecké disciplíny. Děti budou mít navíc zdarma možnost vyzkoušet si jízdu na ponících!

Foto: Kateřina Návojová

V Lysé nebude chybět ani voltiž. Foto: Kateřina Návojová

Přestože je Jezdecký festival hlavně o sportovním klání v několika jezdeckých odvětvích, jež se společně odprezentují v jedné závodní aréně pod střechou výstavní haly „C“ lysolabského výstaviště, pořadatelé se rozhodli dát dětem příležitost vyzkoušet si na vlastní kůži, jaké to je, posadit se na koně – tedy přesněji na poníka. „Cílem této akce je, aby se stala největší výkladní skříní jezdeckého sportu na národní úrovni. Chceme široké veřejnosti, která výstavní areál v Lysé nad Labem navštěvuje mj. i kvůli jarním nákupům, představit rozmanitost jezdectví jako takového, ale i krásu, eleganci a souhru člověka a koně,“ uvedl pořadatel Jezdeckého festivalu Josef Malinovský. „Jedná se o sport, který je v mnoha ohledech naprosto unikátní a jistě si zaslouží velkou pozornost. – Zejména pro děti a mládež je vhodným výchovným prostředkem, jelikož se při něm vyvíjí nejen sportovní aktivita, ale také se jezdec o koně musí postarat a vede dotyčného k zodpovědnosti,“ pokračuje ředitel festivalu.

A jelikož se jezdeckému sportu věnují především mladí lidé, organizátoři se rozhodli nabídnout těm nejmenším zájemcům možnost svézt se na koni zdarma. „Třeba právě na Jezdeckém festivalu v Lysé některé děti poprvé usednou na hřbet koně a natolik se jim to zalíbí, že se ježdění budou chtít začít věnovat pravidelně a pokusí se vyrovnat některým sportovním vzorům, které budou v soutěžní aréně během pěti dnů k vidění,“ dodal Josef Malinovský.

Čtěte také:  Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Poníci pro malé návštěvníky Výstaviště Lysá nad Labem ovšem nebudou k dispozici všech pět dní, ale jen během víkendu – tj. v sobotu a v neděli, a to zhruba od 11.30 do 16.00 hodin. Jednat se bude o dva koňské zástupce Pony školy Trojský ostrov z Prahy. V přestávkách mezi soutěžemi budou vozit děti přímo na kolbišti v hale „C“ a během soutěží pak ve vymezeném prostoru venkovní plochy výstaviště. Doprovázet je budou samozřejmě zkušení instruktoři. „Může se stát, že se nedostane na všechny zájemce. Při návštěvnosti přes 30 tisíc osob to asi není ani reálné. Kdo však bude chtít, může si na místě vyjednat individuální výuku v jiném termínu a v Lysé se alespoň blíže seznámit se vším, co tento sport obnáší,“ shrnul Josef Malinovský. Podrobnosti o programu Jezdeckého festivalu najdete na adrese: www.jezdeckyfestival.cz.

Jezdecký festival Lysá nad Labem
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: S jarním počasím vrcholí přípravy na dostihovou sezonu
Následující: Favoritka vydělala bookmakerům 1,5 miliardy

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Spřežení uzavřelo další ročník Jezdeckého festivalu

Pátý den čtvrtého ročníku Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem byl věnován disciplíně spřežení. V neděli 26. března se o úplný závěr postarala soutěž čtyřspřeží. Ve třech kategoriích se závodilo i ve finále Zimního Jezdeckého poháru ČJF… V nejtěžší kategorii čtyřspřeží nastupoval do druhého kola z poslední startovní pozice Jiří ...