Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Jezdecký pohár spřežení 2015 pokračuje v Trojanovicích

Jezdecký pohár spřežení 2015 pokračuje v Trojanovicích

Potřetí, a před finále při Jezdeckém festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem naposledy, budou v sobotu 14. března v Trojanovicích u Frenštátu pod Radhoštěm vozatajové bojovat v rámci letošního ročníku zimního Jezdeckého poháru spřežení…

Právě trojanovické třetí kolo prozradí, kdo by mohl odjíždět na finále do Lysé nad Labem v pozici favorita na celkové prvenství v uvedeném seriálu, pro který se zažilo díky kombinaci soutěží ve skocích a ve spřežení označení Jump and Drive Winter Tour. Největší odstup na prozatímním prvním místě má od svých soupeřů v kategorii dvojspřeží Václav Coufalík. Ten získal v Hradištku devět bodů za druhé místo a plný počet 10 bodů za vítězství ve Slatiňanech. Na své protivníky má přesto jen čtyřbodový náskok. Za ním se o druhou, respektive třetí příčku dělí Zdeněk Jirásek a Josef Hrouda, kteří mají po dvou kolech na svém kontě 15 bodů.  Jen o bod méně získal Petr Vlašic, který sice zvítězil v Hradištku, ale čtyřbodový zisk ze Slatiňan ho momentálně vyřadil z elitní trojky.

Petr Vlašic však vévodí se 17 body soutěži čtyřspřeží. První příčku si drží díky 10 bodům za vítězství v Hradištku při zahajovacím kole a dalším sedmi bodům ze Slatiňan. Rozdíly mezi soupeři jsou v této nejnáročnější kategorii však minimální, neboť pouze o bod méně mají Josef Hrouda a Kateřina Sklenská. Stejně tak v dosahu mají přední příčky Jiří Nesvačil junior a Radek Nesvačil, kteří jsou zatím na čtvrté až páté pozici se 14 body. Hodně důležité tak bude právě kolo v Trojanovicích, které by mohlo napovědět, s jakými šancemi vstoupí nejen výše zmínění vozatajové do finále.

Čtěte také:  Český skokový pohár 2018 pokračuje v Olomouci

V soutěži jednospřeží si zatím nejlépe vede slatiňanský vítěz Pavel Drbohlav, který má po dvou kolech 18 bodů. Na nejúspěšnějšího účastníka prvního kola v Hradištku Otu Bareše si nese do třetího kola tříbodový náskok. Na třetí příčce se drží Jan Minarčík, který nasbíral ze dvou kol 13 bodů. Ve hře o přední příčky jsou však i jezdci na dalších místech.

V Trojanovicích se během závodního dne uskuteční hned šest soutěží. Vedle již zmíněných bodovaných kategorií jedno-, dvoj- a čtyřspřeží se uskuteční tři hobby soutěže. Sobotní den zahájí hobby soutěž dvojspřeží pony, po které budou následovat výše zmíněné tři oficiální soutěže. O závěr dne se pak postarají hobby soutěže jednospřeží a dvojspřeží.

Jezdecký festival SKL Trojanovice spřežení
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Vytrvalostní seminář pro začátečníky a mírně pokročilé
Následující: S jarním počasím vrcholí přípravy na dostihovou sezonu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Čeští jezdci budou na Světových jezdeckých hrách startovat ve čtyřech disciplínách

Ve čtyřech disciplínách bude mít Česká republika zastoupení na Světových jezdeckých hrách. Nominaci na jezdeckou událost roku, kterou bude od 10. září hostit americký Tryon, oznámila Česká jezdecká federace. Česko budou na prestižním podniku reprezentovat v parkurovém skákání Ondřej Zvára s Cento Lanem a Emma Augier de Mussac s Divou, ...