Home > Zpravodajství > domácí sport > Jezdecký pohár spřežení 2015 pokračuje v Trojanovicích

Jezdecký pohár spřežení 2015 pokračuje v Trojanovicích

Potřetí, a před finále při Jezdeckém festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem naposledy, budou v sobotu 14. března v Trojanovicích u Frenštátu pod Radhoštěm vozatajové bojovat v rámci letošního ročníku zimního Jezdeckého poháru spřežení…

Právě trojanovické třetí kolo prozradí, kdo by mohl odjíždět na finále do Lysé nad Labem v pozici favorita na celkové prvenství v uvedeném seriálu, pro který se zažilo díky kombinaci soutěží ve skocích a ve spřežení označení Jump and Drive Winter Tour. Největší odstup na prozatímním prvním místě má od svých soupeřů v kategorii dvojspřeží Václav Coufalík. Ten získal v Hradištku devět bodů za druhé místo a plný počet 10 bodů za vítězství ve Slatiňanech. Na své protivníky má přesto jen čtyřbodový náskok. Za ním se o druhou, respektive třetí příčku dělí Zdeněk Jirásek a Josef Hrouda, kteří mají po dvou kolech na svém kontě 15 bodů.  Jen o bod méně získal Petr Vlašic, který sice zvítězil v Hradištku, ale čtyřbodový zisk ze Slatiňan ho momentálně vyřadil z elitní trojky.

Petr Vlašic však vévodí se 17 body soutěži čtyřspřeží. První příčku si drží díky 10 bodům za vítězství v Hradištku při zahajovacím kole a dalším sedmi bodům ze Slatiňan. Rozdíly mezi soupeři jsou v této nejnáročnější kategorii však minimální, neboť pouze o bod méně mají Josef Hrouda a Kateřina Sklenská. Stejně tak v dosahu mají přední příčky Jiří Nesvačil junior a Radek Nesvačil, kteří jsou zatím na čtvrté až páté pozici se 14 body. Hodně důležité tak bude právě kolo v Trojanovicích, které by mohlo napovědět, s jakými šancemi vstoupí nejen výše zmínění vozatajové do finále.

Čtěte také:  Zahájení parkurové sezony v Chuchle Areně Praha

V soutěži jednospřeží si zatím nejlépe vede slatiňanský vítěz Pavel Drbohlav, který má po dvou kolech 18 bodů. Na nejúspěšnějšího účastníka prvního kola v Hradištku Otu Bareše si nese do třetího kola tříbodový náskok. Na třetí příčce se drží Jan Minarčík, který nasbíral ze dvou kol 13 bodů. Ve hře o přední příčky jsou však i jezdci na dalších místech.

V Trojanovicích se během závodního dne uskuteční hned šest soutěží. Vedle již zmíněných bodovaných kategorií jedno-, dvoj- a čtyřspřeží se uskuteční tři hobby soutěže. Sobotní den zahájí hobby soutěž dvojspřeží pony, po které budou následovat výše zmíněné tři oficiální soutěže. O závěr dne se pak postarají hobby soutěže jednospřeží a dvojspřeží.

Jezdecký festival SKL Trojanovice spřežení
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Vytrvalostní seminář pro začátečníky a mírně pokročilé
Následující: S jarním počasím vrcholí přípravy na dostihovou sezonu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Rudolfův pohár 2020 zrušen

V souladu s doporučením Bezpečnostní rady státu se Národní hřebčín Kladruby nad Labem rozhodl odstoupit v letošním roce od pořádání mezinárodních závodů spřežení Rudolfův pohár, které se měly uskutečnit ve dnech 16. – 19. dubna v Kladrubech nad Labem. Toto rozhodnutí bylo učiněno z důvodu zajištění ochrany zdraví lidí a z důvodu předejití ztrátám v případě rušení ...