Home > Zpravodajství > domácí sport > Jezdecký sport stále více na televizních obrazovkách

Jezdecký sport stále více na televizních obrazovkách

Jezdecký sport se stále častěji dostává na televizní obrazovky. V posledních týdnech jistě mnozí z vás zaznamenali nárůst jezdeckých pořadů na ČT Sport i díky Světovým jezdeckým hrám. Další historický moment však na sebe nenechal dlouho čekat.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

O víkendu 13. a 14. září se totiž natáčelo hned pět jezdeckých závodů pro záznamy a reportáže v České televizi. Tolik akcí současně doposud ještě nikdy zaznamenáváno televizními kamerami nebylo! Donedávna bylo výjimkou, když se v jednom týdnu natáčely dvoje závody, zcela ojediněle pak troje.

Je však potřeba dodat, že k číslovce „5“ přispěla trochu i náhoda, neboť hned dva jezdecké mítinky byly do termínu 13. a 14. září přesunuty dodatečně. Jedná se o mistrovství České republiky v paravoltiži a Český skokový pohár v rámci Velké ceny Opavy v Olomouci. Obě akce měly původní datum konání v červnu. Dalšími „televizními“ akcemi pod hlavičkou České jezdecké federace byly během předešlého víkendu mistrovství České republiky v reiningu v Kozlovicích a mistrovství České republiky v jezdecké vytrvalosti pořádané v Těšánkách. Předtáčela se také první polovina pořadu nazvaného „Podzimní šampionáty ve všestrannosti Borová“, jenž zahrnuje finále KMK a mistrovství České republiky juniorů a mladých jezdců ve všestrannosti.

Touto sérií však letošní jezdecká sezona na obrazovkách České televize nekončí! Příznivci koní se mohou těšit ještě na záznam z finále Českého drezurního poháru v Brně, z mistrovství České republiky ve všestrannosti pořádané v Humpolci, dále z finále Českého skokového poháru v Hořovicích, z mistrovství České republiky ve voltiži v Albertovci nebo mistrovství České republiky v paradrezuře, jež se bude konat začátkem října v Hradištku u Sadské.

Čtěte také:  Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Letošní jezdecká sezona byla co do počtu televizních pořadů zcela jistě historicky nejbohatší a doufejme, že se nastavenou laťku bude dařit minimálně udržovat v podobné výši, byť je jasné, že akce typu Světových jezdeckých her se nekoná každý rok.

Přehled pořadů z jezdeckého sportu na televizních obrazovkách najdete na níže uvedené adrese: www.ceskatelevize.cz

ČJF Koně v TV
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Začíná výstava Kůň 2014
Následující: Kůň 2014: Galashow „Jeden večer v roce koně“

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jezdecké přilby – oficiální vyjádření ČJF

Oficiální vyjádření k problematice jezdeckých přileb, jejich certifikaci a případným kontrolám na závodech ČJF. Vedení ČJF si uvědomuje důležitost bezpečnosti na závodech ČJF a intenzivně se této problematice věnuje. V této souvislosti byla oslovena Česká obchodní inspekce ČR (ČOI), renomovaní prodejci jezdeckých potřeb a zpracovává se odborný právní posudek odpovědnosti ...