Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Jezdecký sport stále více na televizních obrazovkách

Jezdecký sport stále více na televizních obrazovkách

Jezdecký sport se stále častěji dostává na televizní obrazovky. V posledních týdnech jistě mnozí z vás zaznamenali nárůst jezdeckých pořadů na ČT Sport i díky Světovým jezdeckým hrám. Další historický moment však na sebe nenechal dlouho čekat.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

O víkendu 13. a 14. září se totiž natáčelo hned pět jezdeckých závodů pro záznamy a reportáže v České televizi. Tolik akcí současně doposud ještě nikdy zaznamenáváno televizními kamerami nebylo! Donedávna bylo výjimkou, když se v jednom týdnu natáčely dvoje závody, zcela ojediněle pak troje.

Je však potřeba dodat, že k číslovce „5“ přispěla trochu i náhoda, neboť hned dva jezdecké mítinky byly do termínu 13. a 14. září přesunuty dodatečně. Jedná se o mistrovství České republiky v paravoltiži a Český skokový pohár v rámci Velké ceny Opavy v Olomouci. Obě akce měly původní datum konání v červnu. Dalšími „televizními“ akcemi pod hlavičkou České jezdecké federace byly během předešlého víkendu mistrovství České republiky v reiningu v Kozlovicích a mistrovství České republiky v jezdecké vytrvalosti pořádané v Těšánkách. Předtáčela se také první polovina pořadu nazvaného „Podzimní šampionáty ve všestrannosti Borová“, jenž zahrnuje finále KMK a mistrovství České republiky juniorů a mladých jezdců ve všestrannosti.

Touto sérií však letošní jezdecká sezona na obrazovkách České televize nekončí! Příznivci koní se mohou těšit ještě na záznam z finále Českého drezurního poháru v Brně, z mistrovství České republiky ve všestrannosti pořádané v Humpolci, dále z finále Českého skokového poháru v Hořovicích, z mistrovství České republiky ve voltiži v Albertovci nebo mistrovství České republiky v paradrezuře, jež se bude konat začátkem října v Hradištku u Sadské.

Čtěte také:  Praha v prosinci přivítá galashow světového parkuru

Letošní jezdecká sezona byla co do počtu televizních pořadů zcela jistě historicky nejbohatší a doufejme, že se nastavenou laťku bude dařit minimálně udržovat v podobné výši, byť je jasné, že akce typu Světových jezdeckých her se nekoná každý rok.

Přehled pořadů z jezdeckého sportu na televizních obrazovkách najdete na níže uvedené adrese: www.ceskatelevize.cz

ČJF Koně v TV
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Začíná výstava Kůň 2014
Následující: Kůň 2014: Galashow „Jeden večer v roce koně“

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Královice hostí celý víkend Zimní jezdecký pohár

Parkurový Zimní pohár 2018 se vrací do Královic Letošní ročník Zimního jezdeckého poháru ČJF ve skocích má za sebou dvě kola. To první se uskutečnilo v Královicích, kde se jezdci představí i nadcházející sobotu 24. února 2018. Třetí kolo opět slibuje kvalitní startovní pole ve všech soutěžích. Sobotní závodní den ...