Home > Zpravodajství > domácí sport > Jezdecký sport žije nejen kvalifikací na olympiádu

Jezdecký sport žije nejen kvalifikací na olympiádu

Během měsíce srpna se čeští jezdci zúčastní mistrovství Evropy celkem v pěti disciplínách, prvním důležitým bodem však bude již 2. srpna ve slovenském Šamoríně týmová kvalifikace na olympijské hry. Těšit se můžeme také na další mistrovství ČR.

Radek Nesvačil. Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Radek Nesvačil. Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

První srpnový víkend se do Šamorína chystá početná česká ekipa. Do mezinárodních soutěží kategorie CSI3* je nahlášeno celkem 17 českých jezdců. Hlavním bodem celých závodů však bude nedělní kvalifikace na olympijské hry. Tam postoupí pouze vítězný tým v dvoukolové soutěži družstev. Za Českou republiku se představí letos úspěšní účastníci z Lince i Budapešti: Zuzana Zelinková a Caleri II, Emma Augier de Moussac a Charly Brown, Ondřej Zvára a Cento Lano a také Aleš Opatrný a Acovaro. Z dalších jezdců nás budou v Šamoríně reprezentovat v kategorii CSI3* Nikola Bielíková, Rudolf Doležal, Ivana Hronová, Jiří Hruška, Zdeněk Hruška, Anna Kellnerová, Michal Kukačka, Ondřej Málek, Sergej Motygin, Kamil Papoušek, Natálie Roučková, Sandra Tomaidesová, v soutěžích CSI* pak kromě již některých zmíněných Alexandr Baraldi, Ria Hoffmeisterová, Barbora Kejvalová, Francesca Kolowrat-Krskowská, Kateřina Kučerová, Vladimír Malák, Václav Nágr a Štěpánka Zavoralová.

Během srpna se uskuteční mistrovství Evropy v několika disciplínách i kategoriích. Čeští reprezentanti by neměli chybět v Cáchách ve dnech 19. až 23. srpna. Z České jezdecké federace putovala nominativní přihláška soutěžících v disciplínách skoky, spřežení a voltiž. Definitivní přihláška bude odeslána začátkem srpna. Další mistrovství Evropy se koná od 10. do 16. srpna ve Wiener Neustatdu, kde bude mít Česká republika početné zastoupení mladých skokových nadějí mezi dětmi, juniory i mladými jezdci.  V drezuře se uskuteční mistrovství mladých koní ve Verdenu, a to 5. – 9. srpna. Juniorská výprava se chystá i na mistrovství Evropy ve všestrannosti, které se letos koná ve dnech 13. – 16. srpna v Bialy Boru. Taktéž vyrazí junioři v disciplíně voltiž, jejich mistrovství Evropy se koná 5. – 8. srpna v Ermelu.

Čtěte také:  Přípravy na dostihovou sezonu v Pardubicích finišují

Čeští skokoví jezdci se dále chystají na CSI3* do Ciekocinko, Verbier, Wilków a na CSI5* ve VillachTreffen odstartuje ve dnech 27. – 30. srpna Aleš Opatrný.  Ve všestrannosti se jezdci dále vydají na CIC2* do Bad Harzburg, CIC2* do Helvoirtu a CIC3* do Sopot.  Ve spřežení bude důležitým výjezdem také CAIO Riesenbeck již ve dnech 30. července – 2. srpna.

V České republice se během srpna uskuteční také dvoje mezinárodní závody, a to ve vytrvalosti. Jedná se o CEI2* konané ve dnech 31. července – 2. srpna v Zábřehu. Česko vysílá do boje 9 dvojic. Zároveň se při těchto závodech uskuteční mistrovství České republiky v kategorii seniorů. Junioři a mladí jezdci budou bojovat o cenné kovy později v tomto měsíci, a to na druhých mezinárodních závodech CEI1*/J/Y ve dnech 22. – 23. srpna v Kolesech. Dále se uskuteční ve dnech 31. července – 2. srpna mistrovství ČR všestrannosti družstvech v Pardubicích. Naopak koncem měsíce je připraven republikový šampionát pro jezdce na pony ve skocích a drezuře. Mistrovské klání se vrací do Zduchovic, a to ve dnech 27. – 30. srpna.

Z národních závodů nebudou chybět ani další kola Českého skokového poháru. Ten se během srpna přesune do Zduchovic (30. 7. – 2. 8.), na Ptýrov (12. – 16. 8.)a také do Plzně (28. – 30. 8.). Ptýrovská Velká cena se pojede opět večer za umělého osvětlení. Do cíle se blíží také seriál chovatelských soutěží Kritéria mladých koní. V drezuře a ve skocích vyvrcholí finále začátkem září. Ve všestrannosti a spřežení bude důležitým bodem finále Zlaté podkovy, které při svém jubilejním 50. ročníku proběhne ve dnech 21. – 23. srpna v Humpolci. Český drezurní pohár se přesune v polovině měsíce do Těšánek a naopak na konci srpna zavítá do Ptýrova. Další informace hledejte na www.cjf.cz.

ČJF skoky spřežení Voltiž
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Dostihové odpoledne bude patřit Ceně Města Karlovy Vary
Následující: Při všestrannosti koně přeskočí i letadlo

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Český skokový pohár 2020: Proběhne jedenáct kol v deseti destinacích

V návaznosti na oznámení termínů mistrovství České republiky a mezinárodních závodů pod hlavičkou České jezdecké federace finalizoval nový kalendář i Český skokový pohár. Domácí parkurová extraliga začne 7. června v Suché u Litomyšle. Český skokový pohár bude mít v sezoně 2020 celkem jedenáct kol v deseti destinacích. Odložení startu seriálu ...