Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > světový sport > Jezdecký tým Prague Lions čeká další start v Global Champions v Chantilly

Jezdecký tým Prague Lions čeká další start v Global Champions v Chantilly

Již pojedenácté budou bojovat nejlepší parkuroví jezdci a koně světa o body do žebříčků prestižní série Global Champions 2018. Tentokrát se bude závodit ve francouzském Chantilly nedaleko Paříže. Chybět samozřejmě nemohou členové Prague Lions.

Zámecký park v Chantilly je ve dnech 13. až 15. července dějištěm jedenáctého zastavení na okruhu Global Champions. V barvách týmu Prague Lions se tentokrát představí český reprezentant Aleš Opatrný, belgický jezdec Niels Bruynseels a Nizozemec Gerco Schröder.

Aleš Opatrný. Foto: David Horváth/CET

První obtížná prověrka je čeká v pátek, kdy se od 16.30 hodin pojede úvodní kolo soutěže družstev Global Champions League, jehož překážky budou dosahovat výšky 155 centimetrů. Předcházet mu bude zahajovací skákání v podobě „stopětačtyřicítky“ na čas, které bude startovat od 13.30 hodin. O vítězích ligového klání se rozhodne o den později v druhém kole na parkuru s maximální možnou obtížností tedy s výškou do 160 centimetrů. Ten je na programu od 12.15 hodin.

Souboj o body se začíná přiostřovat. Nejlepších šestnáct týmů z konečného hodnocení GCL postoupí do takzvaného Super Cupu Prague PlayOffs. Jde o finálové klání, které zažije pražská O2 arena během galashow světové- ho parkuru od 13. do 16. prosince. Ve vedení jsou po deseti kolech London Knights s 214 body, následovaní družstvem Valkenswaard United, které ztrácí jen 12 bodů. Třetí jsou s odstupem dalších 49 bodů Rome Gladiators. Prague Lions drží postupovou pozici číslo 11.

Sobotní podvečer bude patřit Grand Prix. V ní se bude závodit rovněž v úrovni do 160 centimetrů a bodovaná je do túry jednotlivců, tedy Longines Global Champions Tour. Její začátek je plánovaný na 17.45 hodin. Chantilly zažije pětihvězdové soutěže ještě v neděli 15. července, kdy v krásném prostředí zámeckého areálu vyrostou další dva parkury, první s výškou 145 centimetrů začínající krátce po poledni a odpolední soutěž do 155 centimetrů.

Jedenáctého kola prestižního seriálu se zúčastní kompletní TOP10 žebříčku jednotlivců, v jejichž čele je aktuálně britský jezdec Ben Maher. Triumf ve Velké ceně zajišťuje vítězi účast v takzvané Super Grand Prix, která proběhne v rámci Prague PlayOffs v sobotu 15. prosince. V deseti proběhnuvších kolech vybojovali místenku do Prahy britský jezdec Scott Brash, Australanka Edwina Topsová-Alexanderová, Gregory Wathelet z Belgie, Brit Ben Maher, nizozemský jezdec Harrie Smolders, Kolumbijec Carlos Lopez, Belgičan Nicola Philippaerts, švédský reprezentant a současně člen týmu Prague Lions Peder Fredricson, irský jezdec Shane Breen a Egypťan Sameh El Dahan.

Více o blížícím se mítinku Global Champions v Chantilly se dozvíte ZDE.

Tisková zpráva

Aleš Opatrný Global Champions League Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Češi vládli čtyřspřežím ve slovinské Lipici, Nesvačilové brali zlato a stříbro
Následující: Čeští jezdci budou na Světových jezdeckých hrách startovat ve čtyřech disciplínách

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová má nového koně. Její otec, nejbohatší Čech, Petr Kellner jí koupil desetiletou klisnu Catch Me If You Can. Cena za úspěšnou klisnu dosáhla téměř 250 milionů korun. Klisnu Kellnerovým prodal Paul Schockemöhle, od kterého má Anna i valacha Silverstone B, se kterým již úspěšně závodí ...