Home > Zpravodajství > světový sport > Jezdecký tým Prague Lions je po polovině série Global Champions League stále v TOP 10

Jezdecký tým Prague Lions je po polovině série Global Champions League stále v TOP 10

Družstvo Prague Lions si v osmém kole prestižní parkurové série Global Champions League 2018, které se uskutečnilo v portugalském letovisku Cascais (Estoril), připsalo 7 bodů za 15. místo a po polovině seriálu se drží mezi 19 celky na 9. příčce.

Celkem mají Pražští lvi 103 bodů, což je jen o bod méně, než doposud nasbírali osmí St. Tropez Pirates. Od sedmé příčky je aktuálně dělí 4 body. Malé rozestupy jsou ovšem i na začátku druhé desítky týmů, což nasvědčuje tomu, že i při dalších mítincích v boji o kvalifikaci do Super Cupu v rámci velkého finále při Prague PlayOffs, které bude za půl roku hostit vysočanská O2 arena, čeká fanoušky parkurového skákání napínavá podívaná.

Aleš Opatrný s 13letým valachem VDL Fakirem. Foto: David Horváth/CET

Pražský tým reprezentovali v Cascais Gerco Schröder na 11letém hřebci Glock´s Lausejunge a Aleš Opatrný s 13letým valachem VDL Fakirem. Ze čtvrteční části dvoukolové soutěže si nesli zatížení 13 trestnými body po dvou chybách Opatrného a jednom shození v kombinaci s lehkou penalizací za čas v případě Gerca Schrödera. Do sobotního vyvrcholení osmého dílu Global Champions League na výšce 160 centimetrů nastoupil nejprve Nizozemec Schröder. Dvě třetiny kurzu si vedl naprosto skvěle, až do devátého skoku, který se nelíbil jeho koňskému svěřenci a absolvoval jej až napodruhé. Na posledním skoku smolně chyboval, což v důsledku znamenalo 10 trestných bodů. Aleš Opatrný na VDL Fakirovi dokázal všechny překážky překonat bez penalizace a u 23bodového zatížení tak již zůstalo, stejně jako u 15. místa výsledkové listiny, který Prague Lions obsadili již po čtvrtečním týmovém klání.

Čtěte také:  Poslední šance. Ochranáři startují kampaň na záchranu divokých koní v milovické rezervaci

V portugalském Cascais vyhráli závod GCL Paris Panthers se 4 trestnými body. Stejné skóre měli i Scandinavian Vikings, ale vyšší součet časů o necelé tři sekundy je odsunul na druhý stupínek. Nejrychlejší byli London Knights, ale 8 trestných bodů za dvě chyby tentokrát přisoudilo průběžně vedoucímu družstvu pomyslný bronz. Po osmi kolech Londýnským rytířům šlapou na paty se 7bodovou ztrátou Valkenswaard United. Třetí Shanghai Swans dělí od stříbrné pozice propastných 40 bodů. Další rozestupy jsou již poměrně malé.

Výsledek Aleše Opatrného s VDL Fakirem v individuálním hodnocení znamenal dotované 12. místo a možnost postupu do Longines Grand Prix. Rozhodl se však do závěrečné soutěže celého mítinku nenastoupit, aby pošetřil svému koňskému partnerovi síly pro další náročné závody, které je ještě společně čekají. „Fakirovi se za umělého osvětlení neskáče ideálně, proto jsem se rozhodl, že do této večerní soutěže nenastoupíme a raději budeme šetřit síly pro příští kola,“ zdůvodnil Opatrný.

Česká republika přesto měla v Longines Grand Prix své zastoupení, jelikož z kvalifikace jednotlivců do ní postoupila Anna Kellnerová s Balguerem. Ta na stejném parkuru, který se jel při GCL, chybovala pouze jednou, což v kombinaci se solidním časem na zařazení mezi 35 elitních dvojic stačilo. Parkur Grand Prix byl postaven na nejvyšší možné výškové i technické úrovni. Česká dvojice začala velmi pěkně, ale po zaváhání v kombinaci se jezdkyně rozhodla dál nepokračovat.

Čtěte také:  Global Champions přerušena. Posune Mexico City, Miami i Šanghaj

Podrobnosti najdete na adrese www.gcglobalchampions.com

Zajímavosti z výsledků Global Champions League – Cascais: 1. Paris Panters, 2. Scandinavian Vikings, 3. London Knights, 4. Valkenswaard United, 5. Rome Gladiators, 6. Montreal Diamonds, 7. Madrid in Motion, 8. Berlin Eagles, 9. Doha Fursan Qatar, 10. Snaghai Swans, 11. Miami Celtics, 12. Chantilly Pegasus, 13. Cannes Stars, 14. Cascais Charms, 15. Prague Lions, 16. Hamburg Giants.

Global Champions League – pořadí po 8. závodě: 1. London Knights 174, 2. Valkenswaard United 167, 3. Shanghai Swans 127, 4. Miami Celtics 120, 5. Scandinavian Vikings 119, 6. Berlin Eagles 116, 7. Rome Gladiators 107, 8. St. Tropez Pirates 104, 9. Prague Lions 103, 10. Paris Panthers 101, 11. Montreal Diamonds 101, 12. Madrid in Motion 100, 13. Doha Fursan Qatar 97, 14. Monaco Aces 89, 15. Chantilly Pegasus 85, 16. New Yorku Empire 78, 17. Cannes Stars 72, 18. Cascais Charms 56, 19. Hamburg Giants 44.

Longines Global Champions Super Grand Prix v rámci Prague PlayOffs 2018 – kvalifikovaní jezdciMexico City: Scott Brash (V. Brit.), Miami Beach: Edwina Topsová-Alexanderová (Aust.), Šanghaj: Gregory Wathelet (Belg.), Madrid: Ben Maher (V. Br.), Hamburk: Harrie Smolders (Hol.), St. Tropez: Carlos Lopez (Kol.), Cannes: Peder Fredricson (Švéd.), Cascais: Nicola Philippaerts (Belg).

Čtěte také:  Krádež sedla z jezdecké školy

Tisková zpráva

Aleš Opatrný Anna Kellnerová Global Champions League Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Kůň se neobešel bez pomoci hasičů
Následující: Ivan Kub slaví významné životní jubileum

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

London Knights opět vítězí v GCL. Prague Lions skončili v Dauhá devátí

Dvojčata Olivier a Nicola Philippaertsovi předvedli v zahajovacím kole světové parkurové série Global Champions League skvělé sportovní výkony a vyslali svůj tým London Knights za obhajobou loňského vítězství. Prague Lions dokončili v Dauhá devátí. Do sobotního parkuru Global Champions League v katarském Dauhá vstupovalo hned osm celků bez penalizace, ale ...