Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Jihočeští kriminalisté obvinili bandu zlodějů, na svědomí mají i smrt koně

Jihočeští kriminalisté obvinili bandu zlodějů, na svědomí mají i smrt koně

Jihočeští kriminalisté obvinili v uplynulých dnech bandu zlodějů, která po kraji kradla, co se dalo. Zájmem zlodějů byly automobily, náhradní díly, motorová nafta, ale také zvířata.  Kriminalisté čtyřem obviněným napočítali 93 trestných činů, převážně krádeží, ale také poškozování cizí věci či maření výkonu úředního rozhodnutí.

Na místě nálezu zůstala pouze hlava, končetiny a vnitřnosti. Foto: Policie ČR

Na místě nálezu zůstala pouze hlava, končetiny a vnitřnosti. Foto: Policie ČR

Mezi obviněnými jsou dva Jihočeši ze Strakonicka ve věku pětatřiceti let, dvaačtyřicetiletý muž z Valašského Meziříčí a pětatřicetiletý muž z Chomutovska. Krádeží se dopouštěli většinou formou spolupachatelství.  Dva z obviněných jsou již ve výkonu trestu.

Zlodějská parta odcizila například v únoru 2014 v Českém Krumlově automobil VW Transportér, v Českých Budějovicích automobil VW Golf variant, v obci Kámen dodávkové vozidlo Mercedes-Benz. Nebáli se ani vloupání a tak v rekreačním areálu u rybníka Milava odcizili z objektu motorovou část z hasičské stříkačky, keramické talíře, plechové pekáče. V případě této skupiny skutečně platí rčení, že na co sáhli tak ukradli. V listopadu roku 2014 odcizili v zemědělském areálu u Doubravic z traktorů motorovou naftu.

Parta se neštítila ani krve a tak kradli také telata býčků. V listopadu 2014 ukradli ze zemědělského družstva u Čičenic dvě telata, skot převezli k jednomu z nich, býčky zabili, rozporcovali a maso prodali. Další býčky ukradli v Čížové. V Krči odcizili čtyři telata, a když už byli v areálu družstva, sebrali také speciální kýble k napájení telat a naftu z traktorů. Ve zvířatech viděli pravděpodobně jen maso a peníze a tak v únoru 2015 u Ražic z pastviny ukradli také koně plemene Hafling. Půl kilometru od pastviny, pravděpodobně „aby měli klid na práci“ jej usmrtili, vyvrhli, odřezali mu nohy a hlavu, maso pak prodali. (Více v článku)

Čtěte také:  Fantastické výsledky. Divocí koně ve východních Čechách pomohli vzácným rostlinám, broukům i ohroženým druhům vodních ptáků

Sami kriminalisté krádeže skupiny hodnotí jako velmi rozsáhlou trestnou činnost, kterou prováděli i ve Středočeském, Plzeňském kraji a také na Vysočině.

Autor: mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, Policie ČR Jihočeského kraje

Mrtvý kůň policie Policie ČR rozřezaný kůň
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Spolupráce Dostihového spolku s Českou pojišťovnou na letošní rok potvrzena
Následující: V pololetí koně letí!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Střet dodávky s koněm si vyžádal jeho život

Krátce před osmou hodinou ranní přijali v pondělí 6.8.2018 hasiči informaci o dopravní nehodě dodávky ve Valašském Meziříčí, místní části Juřinka. Podle informací od oznamovatele došlo ke střetu dodávkového vozidla s koněm. K nehodě okamžitě vyrazila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Valašské Meziříčí se dvěma cisternami. Po příjezdu k události bylo upřesněno, ...