Home > Zpravodajství > domácí sport > Jindra ve VC Plzně uspěl jako jezdec i trenér

Jindra ve VC Plzně uspěl jako jezdec i trenér

Velká cena Plzně jakožto dováté kvalifikační kolo Skokového poháru České pojišťovny 2012, byla ve znamení jednoho muže. Tím mužem je Jaroslav Jindra, jenž dokázal jako jediný dokončit těžký parkur s překážkami vysokými do 150 centimetrů bez jediného zaváhání se dvěma koňmi.

Jaroslav Jindra

Ačkoliv vyhrál s nepohárovou klisnou Beldarlo, smutný z toho rozhodně být nemusel. Plný počet bodů do extraligového žebříčku totiž brala jeho svěřenkyně Hana Pokorná, jež s Chanellem obsadila těsně druhé místo. Na jejího trenéra jí scházelo pouze půl druhé sekundy. Z třetího místa se radoval další jezdec trénující pod vedením Jaroslava Jindry – Jiří Luža. Ten s Ronaldem-S taktéž absolvoval základní i finálový parkur bezchybně, ale čas měj výrazněji delší. Ostatní jezdci v průběhu soutěže nasbírali nejméně osm trestných bodů. „Je to pro mě směsice pocitů. Vždy přeji úspěch svým svěřencům, a když se daří i mě samotnému, je to pro mě skutečná třešnička na dortu. Radost z dnešního vítězství mi ovšem trochu kazí nevydařené finále s Ascobarem, s nímž jsem třikrát chyboval. Přivodil jsem mu dvě opravdu nepříjemné situace, kdy jsem ho přivedl příliš blízko pod skok a přestože se snažil neshodit, vznikly z toho hrubé chyby, což ho znervóznělo a naše spolupráce již dál příliš nefungovala. Nic méně jsem si na něm vyzkoušel trať finále a o to snadněji se mi jelo s Beldarlo,“ prozradil Jaroslav Jindra. I ze sedmého místa Ascobar zajistil Jaroslavu Jindrovi 10 bodů do Skokového poháru České pojišťovny a jeho šance na případnou účast ve velkém finále připravovaném na konec září do Hořovic stále žije. Pro Jindru však postupová pozice není hlavním cílem. „Vůbec jsem nečekal, že bych se mohl dostat tak blízko k finálové čtveřici. V minulosti jsem již měl možnost ve finále startovat, ale po dohodě s majiteli koní, s nimiž jsem měl splněnou kvalifikaci, k mé účasti ve finále nakonec nedošlo. Jak to bude letos, o tom budu přemýšlet až ve chvíli, kdy to bude aktuální. Zatím jsem na šestém místě,“ konstatoval Jindra.

Čtěte také:  Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Díky 18 bodům získaným v dnešní Velké ceně Plzně se na vedoucí pozici probojovala Hana Pokorná. Dosavadní lídr seriálu a obhájce loňského prvenství je totiž na dovolené a v Plzni tak chyběl. Představit by se měl opět již příští týden, kdy Skokový pohár České pojišťovny pokračuje ve Frenštátu pod Radhoštěm, ale dostat se zpět do vedení bude pro něj v podstatě nemožné. Současný náskok Pokorné jí zajišťuje nejvyšší příčku přinejmenším až do poslední kvalifikace, která se uskuteční den před velkým finále. „Je to úžasný pocit a přiznám se, že mi to stále ještě nedochází. To přijde asi až zítra společně s únavou po náročném víkendu,“ uvedla Hana Pokorná. Ta po všechny tři dny skončila s Chanellem v nejvyšších soutěžích na druhém místě.

Velmi zajímavý průběh měla i kvalifikační soutěž Kolowrat Junior Cupu na stupni S** (130 cm). Do rozeskakování postoupili pouze tři jezdci z celkových šestnácti a shodou okolností jsou všichni úřadujícími mistry České republiky – Antonia Samathilová v kategorii mladších juniorů, Ondřej Málek v kategorii starších juniorů a Karolína Šimáčková pro změnu v kategorii mladých jezdců, ovšem nikoliv ve skocích, ale v drezuře. O to větší raritou bylo, že se právě Karolíně Šimáčkové podařilo jako jediné bezchybný výsledek zopakovat i v rozeskakování. „Jsem naprosto nadšená. Vůbec jsem to nečekala, že by to dnes takto mohlo dopadnout a je to pro mě taková menší náplast po skokovém mistrovství republiky na Ptýrově, kde se nám v úvodních kolech dařilo, ale nakonec jsme skončili až pátí. V první řadě jsem ráda, že je má klisna Havaj opět ve plné kondici. V pátek zde totiž měla lehčí koliku, která naštěstí brzy odezněla,“ shrnula Karolína Šimáčková. Kompletní výsledky všech soutěží najdete na www.skokovypohar.cz. Záznam z průběhu Velké ceny Plzně odvysílá Česká televize premiérově ve čtvrtek 13. září od 21.40 hodin na programu ČT4. Jak již bylo uvedeno, předposlední 10. kolo Skokového poháru České pojišťovny 2012 proběhne již ve dnech 14. – 16. září ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Předchozí: Koně v akci 2012 ve fotogalerii Blanky Satranové
Následující: 6. Zlatý pohár: Taro potvrdil svou třídu z rovin + FOTOGALERIE
x

Mohlo by vás zajímat

Tiumen byl postřelen

Trojnásobný vítěz Velké pardubické Tiumen si již několik let užíval dostihový důchod v Domově pro koně v Leštině na Táborsku. Až do začátku prosince, kdy ho neznámý člověk střelil do krku. Informaci dnes zveřejnil deník Blesk. Svého svěřence našla na pastvině Patricie Pitříková, která se spolu se svým partnerem stará celkem o ...