Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Jižní čechy mají nejhustší síť hipostezek

Jižní čechy mají nejhustší síť hipostezek

ilustrační foto


Vyhrajte 300, 200, nebo 100 Grošů, v článku je umístěná tombola. Přihlašte se do tomboly a vyhrajte. Vyhrávají 3 registrovaní čtenáři.


Jihočeský kraj – České Budějovice mají více než 1000 km turistických stezek pro jízdu na koni. Nejvíce využívané trasy jsou v oblati Jindřichohradecka a České Kanady. Nejoblíbenější trasa stezky je od hranic s Rakouskem kolem Českého Krumlova až na severozápad do středočeského kraje.

 Loni také vznikla podel hranice 20km trasa od Studánek po Horní Dvořiště, která bude v budoucnu ještě pokračovat podel jihočeské hranice s Rakouskem.

Na jihočeských stezkách a trasách se pohybuje velká část turistů na koních z Rakouska.

Jezdecké turistické stezky v Čeku jsou velice oblíbené, protože zde nejsou tak přísná omezení  pohybu koní jen na vyznačených trasách.

Veterinární předpisy pro pohyb koní jsou stejné jako u převozu koní po České republice. Jezdec musí mít sebou platný očkovací průkaz koně s platným očkováním a protokolem o infekční anémii.

Jsou v jednání i další spolupráce na vytvoření Turistických stezek a tras např. s Německem a to Bavorským svazem turistiky na koních. Jednání o vytvoření stezek jsou poněkud složitější , protože trasy by vedly přes Národní park Šumva.

Na trasách je také vytvořeno a registrováno 137 odpočinkových stanic, jichž více jak jedna polovina je v provozu trvale. Zde se může nocovat, postart se o koně, jedná se o jezdecké areály, ranče, mlýny aj.. Jihočeští organizátoři turistiky již proto vydali i první mapy kde si najdete informace o možnostech ubytování, ustájení a také veterinární zajištění, kování , přeprava koní a také o samotných suběktech toto zajišťujících.

Čtěte také:  Fantastické výsledky. Divocí koně ve východních Čechách pomohli vzácným rostlinám, broukům i ohroženým druhům vodních ptáků

Více informací o trasách a zajištění najdete na :www.turistikanakoni.cz.


Přihlašte se do tomboly a vyhrajte 300, 200 nebo 100 Grošů.
Přihlášení do tomboly je zdarma ( 0 Grošů)
Vyhrávají 3 registrovaní čtenáři.
1. místo – 300 Grošů, 2. místo – 200 Grošů a 3. místo – 100 Grošů
Přihlásit se lze pouze 1x
Losování vítěze proběhne: 31 Srpen 2011 00:10 hod.

{AUP::RAFFLE=4}

Předchozí: Premiérový titul v soutěži družstev ve všestrannosti na závodišti v Pardubicích získaly favorizované
Následující: V Itálii se Čechům zadařilo
x

Mohlo by vás zajímat

Obhájce vítězství se postaví na start třetí kvalifikace, představí se také anglická jezdecká hvězda

Vrcholem pátého dostihového dne pardubické sezony bude III. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, která bude odběhnuta jako Cena firmy Chládek a Tintěra Pardubice. Distance je připravena na tradičních 5800 metrů a startovní listina obsahuje dvanáct jmen. Největší pozornost přitahuje obhájce vítězství ve Velké pardubické No Time To ...