Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Jižní čechy mají nejhustší síť hipostezek

Jižní čechy mají nejhustší síť hipostezek

ilustrační foto


Vyhrajte 300, 200, nebo 100 Grošů, v článku je umístěná tombola. Přihlašte se do tomboly a vyhrajte. Vyhrávají 3 registrovaní čtenáři.


Jihočeský kraj – České Budějovice mají více než 1000 km turistických stezek pro jízdu na koni. Nejvíce využívané trasy jsou v oblati Jindřichohradecka a České Kanady. Nejoblíbenější trasa stezky je od hranic s Rakouskem kolem Českého Krumlova až na severozápad do středočeského kraje.

 Loni také vznikla podel hranice 20km trasa od Studánek po Horní Dvořiště, která bude v budoucnu ještě pokračovat podel jihočeské hranice s Rakouskem.

Na jihočeských stezkách a trasách se pohybuje velká část turistů na koních z Rakouska.

Jezdecké turistické stezky v Čeku jsou velice oblíbené, protože zde nejsou tak přísná omezení  pohybu koní jen na vyznačených trasách.

Veterinární předpisy pro pohyb koní jsou stejné jako u převozu koní po České republice. Jezdec musí mít sebou platný očkovací průkaz koně s platným očkováním a protokolem o infekční anémii.

Jsou v jednání i další spolupráce na vytvoření Turistických stezek a tras např. s Německem a to Bavorským svazem turistiky na koních. Jednání o vytvoření stezek jsou poněkud složitější , protože trasy by vedly přes Národní park Šumva.

Na trasách je také vytvořeno a registrováno 137 odpočinkových stanic, jichž více jak jedna polovina je v provozu trvale. Zde se může nocovat, postart se o koně, jedná se o jezdecké areály, ranče, mlýny aj.. Jihočeští organizátoři turistiky již proto vydali i první mapy kde si najdete informace o možnostech ubytování, ustájení a také veterinární zajištění, kování , přeprava koní a také o samotných suběktech toto zajišťujících.

Více informací o trasách a zajištění najdete na :www.turistikanakoni.cz.


Přihlašte se do tomboly a vyhrajte 300, 200 nebo 100 Grošů.
Přihlášení do tomboly je zdarma ( 0 Grošů)
Vyhrávají 3 registrovaní čtenáři.
1. místo – 300 Grošů, 2. místo – 200 Grošů a 3. místo – 100 Grošů
Přihlásit se lze pouze 1x
Losování vítěze proběhne: 31 Srpen 2011 00:10 hod.

{AUP::RAFFLE=4}

Předchozí: Premiérový titul v soutěži družstev ve všestrannosti na závodišti v Pardubicích získaly favorizované
Následující: V Itálii se Čechům zadařilo
x

Mohlo by vás zajímat

Parkuroví jezdci okouzlili Prahu. Kellnerová nadchla pátým místem, Češi si připsali i dvě vítězství

P r a h a, 17. prosince 2018 – Skvělé sportovní výkony a nadšené reakce publika přinesla historická premiéra Global Champions Prague PlayOffs v parkurovém skákání, kterou hostila pražská O2 arena. K úspěchu velkolepé akce významně přispěli i čeští jezdci, kteří se představili ve výtečném světle. V hlavním závodě týmů, kterým vyvrcholila celoroční ...