Home > Zpravodajství > domácí sport > Jiří Hruška pátečním vítězem martinického ČSP

Jiří Hruška pátečním vítězem martinického ČSP

V Martinicích na Příbramsku pokračoval druhým dnem úvodní závod seriálu Český skokový pohár. Program byl hodně nabitý a skákalo se v pěti soutěžích přesně dvanáct hodin – od osmi do osmi. Vítězem parkuru stupně ST* (135 cm) se stal Jiří Hruška.

Jiří Hruška a Acoradia-MX i2M. Foto: Josef Malinovský

Jiří Hruška a Acoradia-MX i2M. Foto: Josef Malinovský

Právě tento jezdec je hlavním favoritem pro Velkou cenu Martinic. Tu totiž vyhrál v předešlých dvou letech a v roce 2011 v ní byl druhý za Jiřím Lužou. Rozdíl však tentokrát bude v tom, že nebude mít v pohárové soutěži svoji stájovou jedničku – plemenného hřebce Arista Z, který měl zjara hodně vyčerpávající program v rámci připouštěcí sezony, a tak ho jezdec nechává ještě sportovně odpočívat. Pro nedělní vrcholný závod jej proto zastoupí Mr. Vox Agromarket H+B, jenž byl v páteční soutěži ST* pátý. Hruška se přesto mohl radovat z prvenství – zásluhou klisny Acoradia-MX i2M. „Mr. Vox má mnohem více zkušeností, ale Acoradia již také několik středně těžkých parkurů úspěšně překonala a tak dnes byla takovým mým černým koněm. – Parkur nebyl natolik složitý, jak by se v pátek dalo očekávat. Trochu byly těžší nájezdy do obou dvou kombinací. U jedné šlo zkrátit před skokem a vzhledem k tomu, že byla postavena směrem od koní na opracovišti, tak bych toto místo označil asi jako nejobtížnější v celém kurzu. Hodně koní zde mělo nemalé problémy,“ uvedl Jiří Hruška. Před nedělní Velkou cenou Martinic se bude prý maximálně koncentrovat, a to formou sobotní večerní a nedělní ranní procházky s rodinou po okolí martinického areálu Equitana Hoter Resort. Za Jiřím Hruškou se v páteční hlavní soutěži umístili po taktéž bezchybných výkonech, ovšem předvedených v pomalejších časech, Rudolf Doležal s Larou Croft, Nicola Grünthalová s Leandrem S a Michaela Šínová s Casidim.

Čtěte také:  Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

Jedna ze zmíněných, konkrétně Nicola Grünthalová, byla úspěšná i v zahajovacím kole rámcového seriálu Czech Junior Cup pro jezdce do 18 let. S Venezií 1 dokončila v čase 65,74, což bylo o necelou sekundu rychleji, než druhá umístěná Markéta Míková s Pay Day. Třetí pozici vybojovala Lucie Schmiedhamerová s Laramisem. „Dneska mi to přišlo docela jednoduché. Hned od začátku jsem spoléhala více na Venezii, jelikož Trevor Coyle Z, s nímž jsem skončila sedmá, není moc vhodný pro závodění na čas. Skáče moc vysoko, a proto mu trvá, než dopadne,“ konstatovala s úsměvem Nicola Grünthalová.

Své první kvalifikační kolo měla v pátek na programu i Equiservis Amateur Tour. V ní nenašla přemožitele v soutěži hodnocené na limitovaný čas Jana Vlčková, která se při bezchybné jízdě nejvíce přiblížila stanoveným 66 sekundám. „Jelo se mi skvěle. Mám to tu moc ráda a opravdu jsem si dnešek užívala. V Equiservis Amateur Tour jsem startovala se třemi koňmi, tak jsem doufala, že nějakou tu medailovou pozici ukořistím. Je také pravda, že ten limitovaný čas se mi nejblíže podařilo trefit až třetím koněm – tedy se Salinou-S,“ prozradila.

Stejně jako v pátek, i v sobotu je připraveno pět soutěží, přičemž ta první je rozdělena na dvě samostatně hodnocená oddělení. V neděli pak závody v Martinicích vyvrcholí jednou rámcovou a třemi seriálovými soutěžemi. Celý závěrečný den bude možné sledovat sportovní klání nejen přímo v ochozech kolbiště, ale také prostřednictvím on-line přenosu, který poběží hned na třech kanálech. V první řadě na www.ceskyskokovypohar.cz/live.html, dále pak prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz a v neposlední řadě na stránkách pořadatele www.csi-martinice.cz/live-tv. Novinkou pro letošní ročník Českého skokového poháru je, že živě budou vysílány všechny nedělní soutěže během celé sezony a navíc budou záznamy video přenosů publikovány na novém YouTube kanálu Českého skokového poháru s adresou www.youtube.com/ceskyskokovypohar.

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Autor: ČSP

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour equitana Martinice Jiří Hruška
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Rozhoduje o pořádání mistrovství republiky ve všestrannosti politika?
Následující: Nejdůležitější zahraniční výjezdy českých jezdců
x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...