Home > Zpravodajství > domácí sport > Jiří Hruška první i druhý v olomouckém Europe Cupu

Jiří Hruška první i druhý v olomouckém Europe Cupu

V neděli 10. května vyvrcholily na kolbišti v Olomouci Lazcích třídenní skokové závody zařazené do seriálu Central Europe Jumping Cup 2015. V tzv. Big Tour s výškou překážek 140 centimetrů dokázal vybojovat nejvyšší dvě příčky opavský Jiří Hruška.

Jiří Hruška a Carethago Z. Foto: Josef Malinovský

Jiří Hruška a Carethago Z. Foto: Josef Malinovský

Do hlavní soutěže – Ceny firmy Credistas – nastoupil Hruška se třemi koňskými svěřenci a se všemi dokázal dokončit bez chyby. Postoupil tak s nimi do finálové části přístupné pro nejlepších deset dvojic. Hned s prvním Carethagem Z nastavil laťku hodně vysoko, když zopakoval bezchybný výsledek v čase 42,60 sec. S favorizovaným Aristem Z překvapivě inkasoval 14 trestných bodů za dvě shození, uzavření kruhu a překročení časového limitu. Chuť si však spravil s Acoradií-MX i2M, s níž se zařadil těsně za Carethaga Z, jelikož byla jen o čtvrt sekundy pomalejší. „Acoradia má nejméně zkušeností v takto vysokých soutěžích, ale dnes skákala moc dobře. Carethago také předvádí skvělou formu a věřil jsem, že by neměl udělat chybu. U Arista jsem samozřejmě také čekal nulu. Bohužel ve finále jsem chybně procválal jeden těžký oblouk před kolmým skokem, Aristo přišel moc blízko a chyboval. Jak doskočil, tak jsem poslouchal, zda bidlo spadlo a zapomněl jsem, že mám cválat dopředu, protože je před námi šířkový skok. Neviděl jsem v tu chvíli žádnou vzdálenost, tak jsem raději udělal kruh. Nemělo smysl to šponovat, i když věřím, že by si s tím Aristo poradil,“ zhodnotil Jiří Hruška krátce po soutěži.

Čtěte také:  Miloslav Příhoda: Díky Prague PlayOffs se nám otevírá úplně jiný svět

Velkou smůlu měl vítěz sobotní hlavní soutěže Martin Řezníček. Ten s La Carelou nastupoval v nedělní Ceně Creditas díky nejlepšímu výkonu v základním parkuru jako finišman, ale bohužel ho sportovní štěstí opustilo. Chyboval na stejném kolmém skoku, jako Hruška s Aristem. Bohužel pro něj horní břevno překážky se odkutálelo tak daleko, že překáželo v kurzu parkuru uprostřed následující dvojkombinace. Rozhodčí ani jezdec si toho nevšimli, a když La Carela po překonání první části dvojskoku před břevnem na poslední chvíli uhnula, jezdce to natolik překvapilo, že nedobrovolně opustil sedlo. Musel se proto spokojit s 10. místem. Menší smůlu měl i jeho stájový kolega ze Stáje Mustang Marek Klus. Ten pro změnu v sedle Crado von Wichenstteina chyboval až na poslední překážce. Nakonec však toto shození nemělo vliv na konečný výsledek a skončil hned za Jiřím Hruškou na 3. příčce. Další pozice obsadili slovenští jezdci. Ján Cigán vybojoval čtvrtý a pátý řádek výsledkové listiny s Chaplinem a s La Pilotou. Igor Šulek dokončil s Gitanem jako šestý v pořadí. Tento kůň mu ovšem udělal radost již v předešlé soutěži, kdy nenašel přemožitele.

Kvalifikační kolo seriálu Central Europe Jumping Cup 2015 bylo posledním závodem v olomouckém Equine Sport Centru před hlavním bodem parkurové sezony v České republice. Tím se stane ve dnech 11. až 14. června Světový pohár J&T Banka CSI3*W Olomouc. Areál v Lazcích se na tuto výjimečnou sportovní událost, jež se na našem území koná jen jednou za rok, bude pečlivě chystat. Podrobnosti o přípravách najdete na internetových stránkách www.escolomouc.cz a www.csi-olomouc.cz.

ESC Olomouc Jiří Hruška skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: VI. den metropolitní sezóny: Aldar v Praze i nadále neporazitelný!
Následující: Nejkrásnější kůň: Půlnoční šampión je 1437 Maral!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...