Home > Zpravodajství > domácí sport > Jiří Hruška skokovým mistrem ČR 2014 mezi jednotlivci

Jiří Hruška skokovým mistrem ČR 2014 mezi jednotlivci

Celkem o čtyři sady medailí bojovali skokoví jezdci ve dnech 11. – 13. července v Martinicích na Příbramsku. Závěrečná soutěž jednotlivců přinesla nádherné zakončení celého mistrovství České republiky, když Jiří Hruška zvítězil v medailovém rozeskakování.

Jiří Hruška a Aristo Z. Foto: Kateřina Návojová

Jiří Hruška a Aristo Z. Foto: Kateřina Návojová

S Aristem Z předvedl tento opavský jezdec rychlou a hlavně bezchybnou jízdu, díky čemuž dosáhl na příčku nejvyšší. S tímto plemenným hřebcem se mu dařilo i při CSI-W Olomouc, kde zvítězil při nedělním finále střední túry. V Martinicích těsně pokořil čas do té doby vedoucí Zuzany Zelinkové. I ta v sedle koně Caleri II dokončila stejně jako Jiří Hruška všechna tři mistrovská kola bezchybně. Třetím trojnásobně bezchybným byl Kamil Papoušek. S Bel Cantem Hradiště při předešlých závodech v Martinicích ukázal, že v tamním areálu se mu velmi daří. I tentokrát neměl daleko k výhře, neboť v rozeskakování předváděl rychlou a plynulou jízdu. Bohužel náskok tří vteřin mu nakonec na vítězství nestačil, neboť přišla chyba na poslední skoku. Ta pro jezdce znamenala konečné třetí místo.

Za elitním triem se umístili již minimálně jednou chybující jezdci. Na páteční shození posledního skoku nebude v dobrém vzpomínat loňský mistr Ondřej Zvára. Ten s Cento Lanem následné dva dny předváděl suverénní výkony a nakonec dokončil se 4 trestnými body na čtvrté pozici. Nejsmutnější však musela být asi Barbora Tomanová, jelikož ta se Sorceress byla jednou ze čtyř jezdců, kteří po dvou kolech neměli na svém kontě jediný trestný bod. V závěrečné třetí části ovšem chybovala dvakrát a propadla se až na 7. pozici.

Čtěte také:  Semifinále plné překvapení. Pražským lvům uniklo finále o jedno místo

Stavitelem parkurů byl oblíbený Chorvat Eduard Petrovič. V Martinících opět potvrdil, jakým je odborníkem a byla na něj slyšet jen samá chvála. Pouze ženám postavil poměrně jednoduché první kolo, po němž již obtížnost narůstala a nakonec jen jedna jezdkyně dokázala zajet všechna tři kola bez shození. Pro zlatou medaili si dojela Natálie Roučková s valachem Cohiba. Nikdo jiný totiž nulu na kontě neudržel, a to i přes sedm bezchybných po dvou kolech.  Velké problémy dělal trojskok v úplném závěru parkuru. Na něm chybovala i stříbrná Denisa Bittnerová s Vanessou 5. Třetí dojela stejně jako loni Jitka Opatrná s Unem-M, která v neděli přidala k pěti trestným bodům pouze jeden další bod za překročený čas.

Stejně tak jasno o medailistech bylo po třech kolech u mladých jezdců, i když do finálové neděle nastupovaly bez chyby dvě jezdkyně.  Anna Kellnerová nejen, že dokončila bezchybně i třetí kolo, zároveň byla jediná z celého startovního pole, kdo nedělní parkur zajel bez jediného trestného bodu. Loni zlatá medailistka mezi juniory tak stanula opět na stupni nejvyšším, tentokrát mezi mladými jezdci. Druhá skončila po nedělních dvou chybách Ivana Hronová s Deviline Z před Alžbětou Vojtkovou. Ta s Capuou nasbírala celkem 9 trestných bodů.

Při mistrovství České republiky nechyběla ani soutěž družstev. V dvoukolové soutěži vedli po pátečním dni Jihočeši, kteří si vedení udrželi i po sobotním vyvrcholení soutěže. Zlato si tak na krk zavěsili členi týmu Kamil Papoušek (Brisky Else), Štěpán Šebelka (Zugatti), Tomáš Navrátil (Heartbreak ZH) a Zděněk Hruška (Lukrecie).

Čtěte také:  Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

Kompletní výsledky naleznete na stránkách pořadatele www.csi-martinice.cz. Hodinový záznam odvysílá Česká televize na programu ČT Sport v neděli 20. července od 10.40 hodin a poté ještě v několika reprízách – mj. v úterý 22 července od 19.25 hodin. Ze skokových jezdců na domácí šampionát čekají ještě děti a junioři, kteří se o cenné kovy utkají na Ptýrově u Mnichova Hradiště ve dnech 8. – 10. srpna.

equitana Martinice Jiří Hruška mistrovství čr skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Nejkrásnější kůň: Westernoví koně pouze ve třech
Následující: Nejkrásnější kůň: Šestým vítězem je 1558 Galandro ZH

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Explosion W změnil majitele

Explosion W, vítěz sobotní Super Grand Prix na Prague PlayOffs, byl prodán. Na svém facebookovém profilu o tom informoval jeho jezdec Ben Maher. Novými majitelkami desetiletého valacha se staly Pamela Wright a Charlotte Rossetter. Bývalý majitelé, manželé Moffittovi vlastnící Poden Farms, souhlasili s prodejem po četných nabídkách. Prioritou bylo zachování ...