Home > Zpravodajství > domácí sport > Jiří Hruška zvítězil v sobotní generálce na VC Litomyšle

Jiří Hruška zvítězil v sobotní generálce na VC Litomyšle

Mezi jezdci neoficiálně zvaná generálka na nedělní Velkou cenu se stala v Suché u Litomyšle kořistí opavské dvojice Jiří Hruška a Acoradia-MX i2M. Ti v sobotu 7. června zvítězili na parkuru stupně ST** (140 cm), což byl vrchol třetího závodního dne v rámci čtvrtého kola Českého skokového poháru 2014.

Jiří Hruška a Acoradia-MX i2M. Foto: Kateřina Návojová

Nejvyšší soutěž sobotního dne měla na startu téměř 80 dvojic. V úvodní části startovního pole byl Jiří Hruška, který jako jeden z prvních postoupil do následného rozeskakování. I to dokončil bezchybně a ze tří koní, které sedlal, byl právě s Acoradií, s níž šel mezi prvními, nejlepší. „Jako jediná šla již včera, takže byla rozeskákaná. Navíc se to nezdá, ale ona je velmi rychlá a nad skokem ztratí minimální čas,“ zhodnotil Jiří Hruška. „Parkur mi až tak technický nepřišel, v rozeskakování se dalo dobře zkracovat,“ doplnil vítěz. Ten bude také na startu Velké ceny Litomyšle, která se stane vrcholem celých závodů. Tam však osedlá duo koní Mr. Vox Agromarket H+B a Espri 2. Následné rozeskakování sobotní soutěže šlo zajet i rychleji, než bylo k vidění u vítězné dvojice, což dokázal domácí Jiří Skřivan s klisnou Kallisto. Chyba na posledním skoku ho však o nejvyšší příčku připravila a musel se spokojit s pátou, poslední dekorovanou, pozicí. Třetí místo připadlo dalšímu Jiřímu, a to Papouškovi v sedle Falca Union. Elitní trio doplnil na druhém místě Josef Pařenica s Aquitem.

Na téměř totožném parkuru v podvečer o vítězství bojovali amatérští jezdci v rámci třetí dílčí kvalifikace Equiservis Amateur Tour. V parkuru stupně ZL (110 cm) se, stejně jako v pátek, nejvíce dařilo Daniele Potyszové s Dorotheou, která si opět v soutěži s následným rozeskakováním dojela pro nejvyšší příčku. Nejlepší dvacítka jezdců z kvalifikací se představí v nedělním finále.

Další kvalifikace čekala také na juniorské jezdce při Czech Junior Cupu. Soutěž s hendikepem 115/120 cm dle věku jezdců dopadla nejlépe pro Lucii Schmiedhamerovou a Laramise. Ti přitom měli velké štěstí na dvojskoku v základním kole a nebýt rychlé reakce jezdkyně, která na poslední chvíli odvrátila shození stojanu vlastní nohou, se probojovali do rozeskakování, kde byli nejrychlejší.  Druhá nejlepší byla za domácí JK Hřebčín Suchá Vanda Tmějová a Žane Mag Centrum před Pavlou Benešovou s Asteres.

V rámci závodního dne se uskutečnily ještě dvě neseriálové soutěže, a to dvoufázové skákání 125/135 cm a také finále malé túry. Vše však již směřuje k nedělnímu vyvrcholení, které v sobě nese po úvodní skokové soutěži S** finále Equiservis Amateur Tour, finále Czech Junior Cupu a Velkou cenu Litomyšle. V ní budou překážky stát na výškách 145 cm a úspěšní jezdci ze základního kola se o nejvyšší místa poperou ve finále. Sportovní program začíná v 8.00 hodin. Pro další aktuální informace sleduje webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Jiří Hruška Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Předchozí: Provoz na D1 zastavil v noci splašený kůň
Následující: Slzy pro superfavorita California Chrome

Ptýrov ožije srpnovou noční Velkou cenou eLED.cz

Český skokový pohár pokračuje již od středy 8. srpna osmým kvalifikačním kolem Českého skokového poháru. Jeho dějištěm se stane Farma Ptýrov u Mnichova Hradiště. Již tradičním vrcholem tohoto mítinku bude v sobotu noční Velká cena eLED.cz. Domácí parkurová extraliga pomalu, ale jistě spěje ke svému závěru. Po ptýrovském mítinku se ...