Home > Zpravodajství > informujeme vás > Jiří Nesvačil jun. čerstvým držitelem zlatého odznaku FEI

Jiří Nesvačil jun. čerstvým držitelem zlatého odznaku FEI

Čestný odznak FEI (Mezinárodní jezdecké federace) se uděluje sportovcům, kteří během své sportovní kariéry úspěšně absolvují mistrovství světa, nebo kontinentální mistrovství. Pro získání zlatého odznaku je třeba šest úspěšně dokončených účastí.

Reprezentant Jiří Nesvačil jun. získal v letošním roce čestné ocenění Mezinárodní jezdecké federace v disciplíně spřežení, která je náročná především svým rozsahem. Pro celkové úspěšné hodnocení musí vozataj ve třech soutěžních dnech zdárně absolvovat hned tři disciplíny – drezuru, maraton a překážkovou jízdu spřežení. Jednotlivé výsledky dílčích disciplín se sčítají, a to pak určuje pořadí v celkovém hodnocení soutěže spřežení.

Z českých reprezentantů spřežení je držitelem zlatého odznaku např. vozataj Josef Hrouda, nebo zasloužilý mistr opratí Jiří Kocman.

Jiří Nesvačil jun. se v posledních letech věnuje královské disciplíně čtyřspřeží. V těchto dnech reprezentuje Českou republiku i svůj domovský Národní hřebčín Kladruby nad Labem se čtyřspřežím starokladrubských běloušů na Světovém jezdeckém festivalu v německých Cáchách. Z prvního soutěžního dne 17. července 2019 získal v drezuře pěkné hodnocení 54.00 tr.b. a v Ceně Fa. Horsch, Der Entsorger obsadil 15. místo.

Zdroj: Národní hřebčín Kladruby nad Labem

Čtěte také:  Koně na náměstí jako předehra mezinárodní výstavy
jiří nesvačil Kladruby nad Labem Národní hřebčín Národní hřebčín Kladruby nad Labem s.p.o. spřežení
Předchozí: Za klasikou do Varů: Vrcholem čtvrtého mítinku bude OAKS a tradiční Lázeňská míle
Následující: Osobní vlak srazil u Lysé nad Labem tři koně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pardubický kraj plánuje v okolí Kladrub výrazné investice přesahující 200 milionů korun

Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem se stala druhou památkou v Pardubickém kraji, která získala místo v prestižním seznamu UNESCO. Na úterní tiskové konferenci za účasti ministra zemědělství Miroslava Tomana prezentoval hejtman Pardubického kraje Martin Netolický plánované krajské investice v této oblasti. Kraj zde kromě vlastnictví silnic ...