Home > Zpravodajství > informujeme vás > Jiří Nesvačil jun. čerstvým držitelem zlatého odznaku FEI

Jiří Nesvačil jun. čerstvým držitelem zlatého odznaku FEI

Čestný odznak FEI (Mezinárodní jezdecké federace) se uděluje sportovcům, kteří během své sportovní kariéry úspěšně absolvují mistrovství světa, nebo kontinentální mistrovství. Pro získání zlatého odznaku je třeba šest úspěšně dokončených účastí.

Reprezentant Jiří Nesvačil jun. získal v letošním roce čestné ocenění Mezinárodní jezdecké federace v disciplíně spřežení, která je náročná především svým rozsahem. Pro celkové úspěšné hodnocení musí vozataj ve třech soutěžních dnech zdárně absolvovat hned tři disciplíny – drezuru, maraton a překážkovou jízdu spřežení. Jednotlivé výsledky dílčích disciplín se sčítají, a to pak určuje pořadí v celkovém hodnocení soutěže spřežení.

Z českých reprezentantů spřežení je držitelem zlatého odznaku např. vozataj Josef Hrouda, nebo zasloužilý mistr opratí Jiří Kocman.

Jiří Nesvačil jun. se v posledních letech věnuje královské disciplíně čtyřspřeží. V těchto dnech reprezentuje Českou republiku i svůj domovský Národní hřebčín Kladruby nad Labem se čtyřspřežím starokladrubských běloušů na Světovém jezdeckém festivalu v německých Cáchách. Z prvního soutěžního dne 17. července 2019 získal v drezuře pěkné hodnocení 54.00 tr.b. a v Ceně Fa. Horsch, Der Entsorger obsadil 15. místo.

Zdroj: Národní hřebčín Kladruby nad Labem

Čtěte také:  Zimní jezdecký pohár ČJF přichází s novinkami. Pojede se již posedmé
jiří nesvačil Kladruby nad Labem Národní hřebčín Národní hřebčín Kladruby nad Labem s.p.o. spřežení
Předchozí: Za klasikou do Varů: Vrcholem čtvrtého mítinku bude OAKS a tradiční Lázeňská míle
Následující: Osobní vlak srazil u Lysé nad Labem tři koně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO

Po trochu překvapivém červencovém zapsání Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních koní v Kladrubech nad Labem na seznam světového dědictví UNESCO se poprvé sešla Rada památky, aby projednala plnění podmínek, které jsou s tímto zápisem spojeny. Nadále pak bude působit jako Rada památky UNESCO a střežit udržitelnost tohoto kulturního statku v jeho kvalitě. ...