Home > Zpravodajství > domácí sport > Jiří Nesvačil junior nejlepší v drezuře při CAI3* Nebanice

Jiří Nesvačil junior nejlepší v drezuře při CAI3* Nebanice

Královská kategorie čtyřspřeží přinesla v úvodní drezuře při závodech CAI3* v Nebanicích u Chebu velmi vyrovnané výsledky. Do sobotního maratonu vstupuje ve velmi těsném vedení Jiří Nesvačil junior s náskokem pouhých 6 setin bodu!

Jiří Nesvačil ml. Foto: Josef Malinovský

Jiří Nesvačil ml. Foto: Josef Malinovský

„S drezurou moc spokojený nejsem. Pravý přední kůň mi totiž hodně zlobil. Na opracovišti bylo ještě vše bezvadné, ale na poslední chvíli jsme přehodili udidlo, které mu vadilo, jelikož mu třepalo do koutku. To byla asi dnes naše největší chyba,“ přiznal Jiří Nesvačil junior. Maraton chce jet spíše na čistotu, než na rychlost: „Máme vymyšlenou určitou taktiku. Chtěli bychom pár věcí vyzkoušet – nějaké technické varianty, tak uvidíme, jak nám to půjde,“ shrnul aktuálně vedoucí závodník kategorie čtyřspřeží.

Druhé místo ukořistil polský vozataj Piotr Mazurek s 51,38 body a na třetí příčce je Josef Leibetseder senior. Jeho drezuru rozhodčí ohodnotili 54,57 body. Hned 11 kočárů však má méně jak 60 bodů, což znamená, že není vůbec nic rozhodnuto a v maratonu se pořadí může pořádně zamíchat. Do elitní desítky se vešli i další dva čeští reprezentanti z rodiny Nesvačilových. Jiří Nesvačil senior je s 57,87 body šestý a jeho syn Radek obdržel 58,11 bodů, což mu aktuálně stačilo na 8. řádek dílčí výsledkové listiny.

Martin Gössl. Foto: Josef Malinovský

Martin Gössl. Foto: Josef Malinovský

V pátek 4. července byla na programu mj. také drezura dvojspřeží, a ani v této soutěži není jasný favorit. Ve vedení je sice Adrian Kostrzewa z Polska, ale s 53,33 body je za ním s rozdílem 53 setin bodu náš Martin Gössl. Drezurní úloha mu vyšla skvěle a dokonce u čtyř z pěti rozhodčích byl ohodnocen jako vůbec nejlepší. Rozhodčí v písmeni P to však viděl jinak a svým rozdílným pohledem jej odsunul na prozatímní druhé místo. „Nevím, co se dotyčnému rozhodčímu na našem výkonu nelíbilo, ale každopádně s tím nic nenaděláme. Já jsem s naším dnešním předvedením moc spokojen. Byla to pro mě letošní premiéra jak s dvojspřežím, tak v této nové drezurní úloze. Sám jsem si vědom několika chyb, které budeme muset ještě dopilovat, ale na poprvé to nebylo špatné,“ zhodnotil Martin Gössl. Kompletní výsledkové listiny drezurních úloh najdete na www.nebanice.com. Sobotní maraton začíná v 10.00 hodin dopoledne a závodit se bude zhruba do 17. hodiny.

nebanice spřežení
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: CSIO Budapešť: Český tým vyhrál Pohár národů
Následující: Klisny si v Mongolsku zvykají na nový domov

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Rudolfův pohár 2020 zrušen

V souladu s doporučením Bezpečnostní rady státu se Národní hřebčín Kladruby nad Labem rozhodl odstoupit v letošním roce od pořádání mezinárodních závodů spřežení Rudolfův pohár, které se měly uskutečnit ve dnech 16. – 19. dubna v Kladrubech nad Labem. Toto rozhodnutí bylo učiněno z důvodu zajištění ochrany zdraví lidí a z důvodu předejití ztrátám v případě rušení ...