Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Jiří Papoušek vítězem parkurové Velké ceny v Olomouci

Jiří Papoušek vítězem parkurové Velké ceny v Olomouci

Jiří Papoušek s Cornadou-K ovládl v neděli 4. května vrchol olomouckých parkurových závodů – Velkou cenu Brna zařazenou do extraligového seriálu Český skokový pohár. Do finálové části soutěže nastupoval přitom z ne zcela výhodné startovní pozice – jako třetí od konce, ale jízda na jistotu se mu však vyplatila a s klisnou Cornadou-K zvítězil.

Jiří Papoušek s Cornadou-K. Foto: Kateřina Návojová

Jiří Papoušek s Cornadou-K. Foto: Kateřina Návojová

Po něm přitom startovaly ještě dvě jezdkyně nesoucí si do finále, stejně jako on, nulové zatížení. Jezdec tak nemohl tušit, jak se soupeřkám jízda povede a jak hodně musí pro výhru zariskovat. Nakonec předvedl sice jednu z nejpomalejších jízd, ale ani jednou na parkuru stupně T* (145 cm) neshodil, a to rozhodlo. Obě úspěšné jezdkyně ze základního kola se totiž dopustily jednoho shození, což je připravilo o nejvyšší příčku.

Nejvíce bodů si však stejně vítěz do žebříčku Českého skokového poháru nepřipsal, neboť zvítězil v sedle nepohárového koně. „Rozhodoval jsem se, kterého koně si vybrat pro bodování do poháru. Neměl jsem příliš jasno. Nakonec jsem se rozhodl pro Jenifer 4, hlavně proto, abych si s ní kurz prošel jak první,“ prozradil vítěz. S ní bohužel jednou shodil a pomalejším časem se těsně neprobojoval do elitní finálové desítky. „Na parkuru mi přišel nejtěžší skok číslo 2 a druhý dvojskok. Ten byl až v závěru kurzu a byl do něj krátký nájezd,“ zhodnotil Jiří Papoušek. Naopak kolmý skok s logem Mercedes stál na začátku kurzu a pro mnoho jezdců skončily naděje na bezchybný výkon poměrně brzy. „Už v sobotu dělal ten skok problémy. Byl postaven na podobném místě, a také hodně padal. Sám nevím, co na něm bylo tak zrádného.“

Čtěte také:  Tretera si dojel pro první vítězství v Zimním poháru téměř bez rajtek

Pro největší bodový zisk si dojela Denisa Bittnerová. Ta se představila úspěšně již při prvním kole letošního Českého skokového poháru v Martinicích, kde taktéž dokončila základní kolo bezchybně. V Olomouci sahala téměř po výhře, neboť čas měla velmi dobrý. Bohužel chyba na posledním skoku, jemuž předcházel delší rovný nájezd a složen byl z prken s logem ČSP, jí přisoudila třetí místo. Lepší čas s celkem 4 trestnými body měla slovenská dvojice Igor Šulek a Wavo Aramis.

Před zahájením Velké ceny tipoval stavitel parkuru Robert Smékal pět bezchybných výsledků a osm výkonů s jednou chybou. Jako nejtěžší pasáž označil tři skoky na vlnovce u středové linie. Jezdci se této části kurzu před soutěží obávaly, nakonec však padalo více bariér ve dvojkombinacích.

Před Velkou cenou se při závěrečné neděli uskutečnilo finále Czech Junior Cupu a Equiservis Amateur Tour. V obou případech bylo třeba se kvalifikovat a na startu se sešli opravdu dobří jezdci. O tom svědčila i početná rozeskakování v obou seriálech. Mezi amatérskými jezdci nejrychlejší a bezchybný výkon předvedla na parkuru ZL (110 cm) společně s Canestou Šárka Křížová, následovaná domácí dvojicí Leona Chladníčková a Conderella Z. Mezi juniory předvedla velmi vydařený výkon úspěšná reprezentantka Tina Šálková s koněm Diger. V závěru rozeskakování ji však předjel Radim Bodlák se Sirem 8, díky čemuž mohl slavit vítězství. Nikdo jiný už neodkázal rychlejší a bezchybnou jízdou odpovědět.

Čtěte také:  Česká jezdecká federace na slavnostním galavečeru ocenila nejlepší jezdce a koně

Záznam Velké ceny Bran odvysílá Česká televize přesně za týden – tedy v neděli 11. května od 15.10 hodin. Za 14 dní se přesune extraligový seriál Český skokový pohár do Ostravy, a to konkrétně ve dnech 16. – 18. května. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár czech Equiservis Amateur Tour Jiří Papoušek
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Zuzana Zelinková zvítězila v Celje
Následující: Úspěšná premiéra spřežení v Němčicích
x

Mohlo by vás zajímat

Pospíšil vítězem Českého skokového poháru 2018

Vítězem finále Českého skokového poháru 2018 ve Zduchovicích se stal Ondřej Pospíšil, a to i přes to, že celkem nasbíral se čtveřicí koní 20 trestných bodů. Chyb v tomto finále, do něhož nastoupili hned tři jezdci poprvé ve své kariéře, diváci viděli nezvykle hodně. Přestože Jan Štětina finále domácí parkurové ...