Home > Zpravodajství > domácí sport > Jörne Sprehe vyhrála podruhé v kariéře GP Olomouc

Jörne Sprehe vyhrála podruhé v kariéře GP Olomouc

V neděli 24. června vyvrcholily mezinárodní skokové závody J&T BANKA CSI3*W v Olomouci soutěží Grand Prix World Cup. Podruhé v kariéře tam dokázala na parkuru započítávaném do seriálu Světového poháru zvítězit německá jezdkyně Jörne Sprehe.

Jörne Sprehe po dvou letech opět v Olomouci zvítězila. Foto: Josef Malinovský

Velká cena s překážkami o výšce do 160 cm nabídla jako každoročně napínavou podívanou od začátku až do konce. Německý stavitel Peter Schumacher připravil obtížný kurz, v němž se často chybovalo, a část jezdců měla potíže také s dodržením stanoveného času.

Prvním startujícím, který překonal základní kolo bez trestných bodů, byl domácí reprezentant Ondřej Zvára v sedle hřebce Quimera M, k němuž se postupně přidali Němka Jörne Sprehe se Stakki´s Jumperem, Ital Francesco Turturiello na Quinoa Des Pres a další český zástupce Marek Klus s Carisonem.

Ondřej Zvára a Quimero M jako první postoupili do rozeskakování. Foto: Josef Malinovský

V tomto pořadí pak jezdci nastupovali do rozeskakování. Ondřej Zvára nasadil laťku poměrně vysoko, zajel čistou jízdu v čase 46,08 sekundy. Zkušené Jörne Sprehe však kolbiště a prostředí v Equine Sport Centru vyloženě vyhovuje. Vždyť v roce 2016 Grand Prix vyhrála s Lunou a loni byla druhá právě s hnědákem Stakki´s Jumperem. Tentokrát prošla parkurem opět hladce, bez chyb a o bezmála dvě sekundy rychleji než český jezdec.

Francesco Turturiello pak v riskantní jízdě jednou chyboval. Poslední účastník Marek Klus v sedle Carisona předvedl rutinovaný výkon a cílem projel s čistým kontem. Jeho čas měl hodnotu 45,57 sekundy, což stačilo na výborné druhé místo. Vyhrála Jörne Sprehe a důvod ke spokojenosti měl i Ondřej Zvára na pozici číslo tři.

Marek Klus v sedle Carisona byli čtvrtými účastníky rozeskakování. Foto: Josef Malinovský

Vedle zlatého hřebu mítinku se konaly ještě tři soutěže. Ranní finále Gold Tour bylo postavené na překážkách do 150 cm a do rozeskakování postoupilo dvanáct dvojic. Nejrychleji a bez zaváhání projel cílem Litevec Andrius Petrovas na valachovi Caracasovi, druhé místo bral německý jezdec Andreas Brenner s Quintairou a pomyslný bronz získal Rakušan Roland Englbrecht s Mevisto´s Corwinni.

Své finále prožili také junioři v rámci túry CSIJ. V rozeskakování soutěže s výškou překážek do 140 cm se prosadila polská dvojice Aleksandra Kierznowska a Dior V, která projela kurzem bez chyb a téměř o pět sekund rychleji, než Češka Anna Heldová s Cara Miou na místě druhém. Třetí příčku obsadila další z českých juniorek Linda Portychová s Davinou M.

V samém závěru nabitého čtyřdenním programu J&T BANKA CSI3*W Olomouc se závodilo ve finále Silver Tour. Stopětatřicítku s rozeskakováním ovládl Andrius Petrovas z Litvy s koněm Clarity. Za ním skončili Ital Juan Carlos Garcia s Artiste du Guerpre a slovenský jezdec Igor Šulek na Wavo Lampard.

Kompletní informace k závodům, startovní i výsledkové listiny a další zprávy najdete na webu www.csiolomouc.cz.

Tisková zpráva

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc Marek Klus Ondřej Zvára Parkur skoky
Předchozí: Ange Guardian vítězem druhé kvalifikace na VP
Následující: V Derby nečekaně triumfovala Blessed Kiss

Čeští jezdci budou na Světových jezdeckých hrách startovat ve čtyřech disciplínách

Ve čtyřech disciplínách bude mít Česká republika zastoupení na Světových jezdeckých hrách. Nominaci na jezdeckou událost roku, kterou bude od 10. září hostit americký Tryon, oznámila Česká jezdecká federace. Česko budou na prestižním podniku reprezentovat v parkurovém skákání Ondřej Zvára s Cento Lanem a Emma Augier de Mussac s Divou, ...