Chci zde mít svou reklamu
Home > Blogy > Josef Váňa pořádat Velkou Pardubickou nebude

Josef Váňa pořádat Velkou Pardubickou nebude

Nad děním Dosthového spolku už se konečně vyjasnilo. Je rozhodnuto, Josef Váňa pořádat Velkou Pardubickou nebude a je z toho jistě rozbouřený. Je zklamaný a postup lidí ze zastupitelstva ostře kritizuje. Postup města je pro něho zklamáním. Chtěl zvýšit dotaci na Velkou Pardubickou až o polovinu a to je podle něj návrh, který se neodmítá. Ale je v tom háček. Město by ani podle zákona nemohlo hned prodat akcie a vše okolo.

 

„Závodiště má pronajaté Dostihový spolek do roku 2018, kromě toho by podle koncesního zákona trvalo asi šest měsíců, než bychom stihli udělat výběrové řízení na pronájem závodiště,“ řekla Fraňková.


Josef Váňa prý ztratil chuť na pořadatelství po vzkazů od primátorky města Plzně Štěpánky Fraňkové. A tak se ani v pátek 3.2. nekonala schůzka o dalším rozhodování pořadatelství. A tak můžeme jenom diskutovat zda někdy Josef Váňa Velkou Pardubickou pořádat do budoucna bude nebo naopak ne. Ovšem město by uvítalo kdyby Josef Váňa měl účast na řešení problémů kolem dostihových závodů. 


A jak to vlastně všechno začalo?

Josef Váňa si začal stěžovat na malou dotaci na Velkou Pardubickou a tak vzal věci do vlastních rukou. Do měsíce sestavil tým majitelů, podnikatelů a dalších schopných lidí, kteří by mohli zvednout dotace na Velkou Pardubickou a byli by schpní přivést více zahraničních koní, což podle p. Váni Dostihový spolek neumí. Nabízel odkup akcií Dostihového spolku a také dvacetiletý pronájem. Město však o tomto návrhu nechtělo ani jednat. Nejdříve se vše s Dostihovým spolkem musí dát do pořádku a až pak v případě souhlasu musí dojít k výběrovému řízení.


Předchozí: Ministerská záštita pro Skokový pohár České pojišťovny
Následující: Veterinární příručka 2 – Vyšetření dechu
x

Mohlo by vás zajímat

Slunečné počasí a napínavé dostihy do Pardubic za víkend přilákaly 35 tisíc lidí

Předpověď počasí několik dní před startem 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou naznačovala, že by letošní ročník legendárního dostihu mohlo na pardubickém závodišti sledovat několik desítek tisíc lidí. Předpoklady se naplnily a během celého víkendového dostihového festivalu se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou závodištěm prošlo na 35 tisíc návštěvníků. U televizních ...