Chci zde mít svou reklamu
Home > Blogy > Josef Váňa pořádat Velkou Pardubickou nebude

Josef Váňa pořádat Velkou Pardubickou nebude

Nad děním Dosthového spolku už se konečně vyjasnilo. Je rozhodnuto, Josef Váňa pořádat Velkou Pardubickou nebude a je z toho jistě rozbouřený. Je zklamaný a postup lidí ze zastupitelstva ostře kritizuje. Postup města je pro něho zklamáním. Chtěl zvýšit dotaci na Velkou Pardubickou až o polovinu a to je podle něj návrh, který se neodmítá. Ale je v tom háček. Město by ani podle zákona nemohlo hned prodat akcie a vše okolo.

 

„Závodiště má pronajaté Dostihový spolek do roku 2018, kromě toho by podle koncesního zákona trvalo asi šest měsíců, než bychom stihli udělat výběrové řízení na pronájem závodiště,“ řekla Fraňková.


Josef Váňa prý ztratil chuť na pořadatelství po vzkazů od primátorky města Plzně Štěpánky Fraňkové. A tak se ani v pátek 3.2. nekonala schůzka o dalším rozhodování pořadatelství. A tak můžeme jenom diskutovat zda někdy Josef Váňa Velkou Pardubickou pořádat do budoucna bude nebo naopak ne. Ovšem město by uvítalo kdyby Josef Váňa měl účast na řešení problémů kolem dostihových závodů. 


A jak to vlastně všechno začalo?

Josef Váňa si začal stěžovat na malou dotaci na Velkou Pardubickou a tak vzal věci do vlastních rukou. Do měsíce sestavil tým majitelů, podnikatelů a dalších schopných lidí, kteří by mohli zvednout dotace na Velkou Pardubickou a byli by schpní přivést více zahraničních koní, což podle p. Váni Dostihový spolek neumí. Nabízel odkup akcií Dostihového spolku a také dvacetiletý pronájem. Město však o tomto návrhu nechtělo ani jednat. Nejdříve se vše s Dostihovým spolkem musí dát do pořádku a až pak v případě souhlasu musí dojít k výběrovému řízení.


Předchozí: Ministerská záštita pro Skokový pohár České pojišťovny
Následující: Veterinární příručka 2 – Vyšetření dechu
x

Mohlo by vás zajímat

Parkuroví jezdci okouzlili Prahu. Kellnerová nadchla pátým místem, Češi si připsali i dvě vítězství

P r a h a, 17. prosince 2018 – Skvělé sportovní výkony a nadšené reakce publika přinesla historická premiéra Global Champions Prague PlayOffs v parkurovém skákání, kterou hostila pražská O2 arena. K úspěchu velkolepé akce významně přispěli i čeští jezdci, kteří se představili ve výtečném světle. V hlavním závodě týmů, kterým vyvrcholila celoroční ...