Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Josef Váňa: Necítím se tak starej, jak vypadám

Josef Váňa: Necítím se tak starej, jak vypadám

Dvacet osm startů a osm vítězství ve Velké pardubické. Legendě nejtěžšího a nejstaršího dostihu kontinentální Evropy to ale nestačí. V říjnu mu bude 64 let, ale do důchodu se stále nechystá. Řeč je o Josefu Váňovi, kterého jeho fanoušci mohli opět vidět v sedle poslední červnovou sobotu v kvalifikačním dostihu na letošní Velkou pardubickou. Podle svých slov testoval sebe i člena stáje Rabbit Trhový Štěpánov, ryzáka jménem Rabbit Hawk Wing, ve volném překladu „Jestřábí křídlo“.

Josef Váňa a Rabbit Hawk Wing před startem II. kvalifikace. Foto: Sandra Schulzová

Josef Váňa a Rabbit Hawk Wing před startem II. kvalifikace. Foto: Sandra Schulzová

Pěkně jsem se svezl. To, že jsme dojeli tak, jak jsme dojeli… (7. místo – pozn.red.) U Haďáku jsem mu dal jednu bičem, a když nereagoval, věděl jsem proč. Je sedm týdnů po operaci v tréninku. Ale myslím, že do budoucna je to kůň do Velké jako hrom. Ještě zapracuje a půjde příští dostih.

Jak se jezdí v téměř čtyřiašedesáti letech?

Jezdím každý den, na rozdíl od jiných kluků ještě jezdím na kole, sportuju… takže já v tom nevidím žádný problém.

Co manželka? Co říká na to, že ještě jezdíte?

Někde tady chodí, tak se jí zeptejte.

Fyzicky se tedy cítíte dobře?

Do Velké mám ještě spoustu času, trénuju teprve měsíc. Teď nás čeká léto, plavání. Nádhera. Sem tam se i zapotíme a nebudeme tak těžcí jako v zimě přes 70 kilo. Tak co, pohoda. Denně s klukama jezdím 3 – 4 loty. Skáču, jezdím rychlé práce. Necítím se, že bych byl tak starej jak vypadám.

Čtěte také:  Do Velké ceny Ostravy míří skoková špička. Uspěje opět domácí Hentšel?

Co byste vzkázal k těm, kteří říkají, že po šedesátce už jen důchod…

Každý člověk, který žije a pracuje v mladém kolektivu a chodí do práce s radostí, není naštvaný už ráno, že musí do té práce jít. Pak se to dá vydržet do té doby, než vás začne opravdu něco bolet. Já tyhle problémy nemám. Jsem rád, že to je tak, jak to je. Hotovo!

Zdroj: Tisková zpráva Dostihového spolku a.s.

Josef Váňa kvalifikace Pardubice Velká pardubická
Předchozí: Světový pohár v Olomouci 2016 vyhrála Jörne Sprehe
Následující: Povolání u koní: MODERÁTOR

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tři vítězové Velké pardubické figurují na prvních přihláškách letošního ročníku

Početně skromnější, zato „našlapané“ velkými jmény. Takové jsou první letošní přihlášky na 129. Velkou pardubickou steeplechase. Na seznamu figurují tři obhájci vítězství z minulých let včetně loňského krále Tzigane du Berlais a vlastně i celá tuzemská dostihová špička. Zájem je taky v zahraničí. V Pardubicích chtějí uspět stáje ze Slovenska, Francie a Velké ...