Home > Zpravodajství > domácí sport > Jsme normálně fungující firma, říká ředitel pardubického závodiště

Jsme normálně fungující firma, říká ředitel pardubického závodiště

Blíží se konec funkčního období některých členů představenstva a dozorčí rady Dostihového spolku a.s. a tak je čas bilancovat. Společnost se nedávno potýkala s finančními problémy, teď je ale stabilní firmou s dobrými výsledky. Poslední tři roky hospodaří v kladných číslech a pozitivně se dívá i do budoucnosti.

Na pardubické závodiště se letos vrací Hubertova jízda spolupořádaná s jízdní jednotkou Městské policie.

Na pardubické závodiště se letos vrací Hubertova jízda spolupořádaná s jízdní jednotkou Městské policie.

Společnosti se podařilo během uplynulých tří let úspěšně přijmout stabilizační opatření, snížit provozní náklady a zvýšit výnosy z prodeje reklamy. „Dneska jsme provozně normálně fungující firma. Současné vedení Dostihového spolku dalo hospodaření do pořádku a věříme, že noví členové představenstva a dozorčí rady budou v tomto trendu pokračovat. Zatím máme signály, že jim na rozvoji společnosti a závodiště záleží,“ tvrdí místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

K částečné obměně představenstva a dozorčí rady by mělo dojít na jednání Valné hromady, která se uskuteční 5. března. Kandidátem do dozorčí rady je její dosavadní předseda, profesí ekonom a daňový poradce, Petr Beneš, který se hospodařením Dostihového spolku a.s. několik let intenzivně zabývá.
Rok 2014 byl už třetím rokem, kdy jsme byli v zisku. Vytváříme účetní rezervy, abychom byli připraveni na případné daňové doměrky za období 2009 – 2011. Úkolem pro budoucí vedení také je postupně se vyrovnávat s kumulovanou ztrátou z období do roku 2011. Současnému vedení se podařilo účetnictví „srovnat“, auditor se k němu vyjadřuje bez výhrad. Důležité také je, že se daří řádně splácet půjčku od majoritního akcionáře, tedy města Pardubice,“ připomíná Petr Beneš.

Čtěte také:  Jezdecké hry pro děti otevřou prázdninový program

Ke kladným hospodářským výsledkům napomáhá také stále vzrůstající počet diváků a prodaných vstupenek při dostihových dnech, tahounem je samozřejmě Velká pardubická s Českou pojišťovnou. Loňský ročník navštívilo na 30 tisíc diváků, další milion a čtvrt ji sledoval v České televizi i na zahraničních kanále Racing UK a DIGI Sport. Dobrou návštěvnost mají i mítinky s vrcholem v podobě kvalifikace, zájem stoupá také o „nedostihové“ akce. Například na výstavu Koně v akci přišlo na šest tisíc návštěvníků. Pro letošní sezonu Dostihový spolek a.s. připravil opět deset dostihových mítinků, termínovou listinu doplňují i závody spřežení či všestrannosti – včetně Mistrovství ČR družstev, parkury, výstava Koně v akci i některé novinky. Na závodiště se například vrací atletický kros nebo třeba Hubertova jízda spolupořádaná s jízdní jednotkou Městské policie.

Zdroj: www.pardubice-racecourse.cz

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Pardubice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Seminář a setkání chovatelů a příznivců starokladrubských koní
Následující: Vojtková ve vedení skokového jezdeckého poháru

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Léto s kovbojem zahájeno

Pardubičtí strážníci ráno vyjížděli k odchytu koně. Jak to probíhalo, se dozvíte v tiskové zprávě a videu. Poslední školní den jsme měli nějak naplánované, ale člověk míní a koně mění. Původně jsme měli v plánu s našimi služebními koňmi dohled u školy Josefa Ressla, ale do toho přišla zpráva na jiné koňské téma. Strážníci ...