Home > Zpravodajství > domácí sport > J&T Banka CSI3*W Olomouc 2016 bude kvalifikací pro Evropu

J&T Banka CSI3*W Olomouc 2016 bude kvalifikací pro Evropu

Závody J&T Banka CSI3*W Olomouc zařazené do Světového poháru v parkurovém skákání proběhnou letos již třetím rokem. Tentokrát bude jejich termín od 23. do 26. června 2016, což je oproti předešlým letům o něco později.

J&T Banka CSI3*W Olomouc 2016 bude kvalifikací pro Evropu. Foto: archiv pořadatele

J&T Banka CSI3*W Olomouc 2016 bude kvalifikací pro Evropu. Foto: archiv pořadatele

Pořadatelé přitom počítali s tím, že své závody uspořádají o týden dříve. Nakonec se však rozhodli kvůli několika termínovým kolizím přistoupit na pozdější datum. „V Polsku a Rakousku se v polovině června konají také mezinárodní skokové závody. Hlavním důvodem termínového posunu však byla skutečnost, že 17. až 19. června bude v Brně probíhat Světový pohár v drezuře. Vzhledem k tomu, že v České republice probíhají během roku pouze tři Světové poháry v jezdeckých disciplínách – tou třetí je spřežení – rozhodli jsme se závody posunout, aby se netříštil zájem jezdeckých fanoušků během jednoho víkendu mezi dva významné závody konané jen 80 kilometrů od sebe,“ uvedla ředitelka závodů Klára Damborská.

Vloni bylo možné si při závodech J&T Banka CSI3*W v olomouckém Equine Sport Centru získat body pro olympijskou kvalifikaci. Ta se uzavře 6. března 2016, a tak v době konání letošního ročníku bude o účastnících her v Riu definitivně rozhodnuto. Z českých jezdců je stále ve hře Aleš Opatrný, který bojuje o poslední kvalifikační místo v naší divizi s Turkem Omerem Karaevlim. Všichni čeští příznivci parkurů doufají, že se Opatrnému olympijský sen podaří splnit a samozřejmě by bylo příjemným zpestřením, pokud by si v rámci sportovní přípravy zvolil i olomoucké závody. Nedělní Grand Prix v Olomouci navíc bude pro změnu kvalifikací pro mistrovství Evropy 2017, jenž proběhne zhruba rok po olympiádě ve švédském Göteborgu.

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Evropský šampionát se pro mladší kategorie jezdců koná každoročně a kvalifikaci na ten letošní si budou moci splnit junioři v soutěžích CSIJ-A. Do irského Milstreetu se jistě budou chtít podívat i Češi, a tak nepochybně ti nejlepší v Olomouci nebudou chybět, aby využili možnosti vyjet si kvalifikační limity na domácí půdě.

Novinkou letošního J&T Banka CSI Olomouc budou soutěže zařazené do prestižní série pro mladé talentované jezdce European Youngster Cup. Ta je určena pro kategorii jezdců označovanou jako U25, tedy jezdce od 16 do 25 let. Uvedený seriál závodů se na území České republiky pojede poprvé v historii. Soutěžní túra U25 se pojede místo CSIY pro mladé jezdce do 21 let, což otevře možnost startu na Hané širšímu spektru jezdců patřících stále mezi ty mladší. V duchu sloganu „mládí vpřed“ olomoučtí pořadatelé nezapomněli ani na mladé talentované koně ve věku 6 a 7 let, pro něž budou taktéž vyhrazeny speciální soutěže. Další informace o připravovaném programu závodů najdete na www.csiolomouc.cz.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc Parkur skoky
Předchozí: Dokument Lekce divokosti režiséra Jana Svatoše byl vybrán do finále Academia Filmu 2016
Následující: Juráň dvakrát vítězem při brněnském zimním poháru

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Dnešní den bude bezesporu zapsaný do historie českého jezdeckého sportu, jako významný. Česká jezdecká federace obdržela potvrzení z FEI (Mezinárodní jezdecká federace) o přerozdělení týmové kvóty pro disciplínu skoky, a to znamená, že český parkurový tým má otevřenou cestu na OH Tokio 2020!! Do 31. prosince 2019 byl termín pro ...