Home > Zpravodajství > informujeme vás > Jubilejní ročník turnaje v extrémním golfu se opět vydá ve stopách Velké pardubické

Jubilejní ročník turnaje v extrémním golfu se opět vydá ve stopách Velké pardubické

Golfový turnaj Ve stopách Velké pardubické slaví desáté narozeniny. Jeho účastníci přijedou v sobotu 11. dubna na pardubické dostihové závodiště svou hrou oslavit nejen toto jubileum. Letošní turnaj se totiž hraje také jako už v pořadí sedmé Mistroství České republiky v extrémním golfu dvojic „Texas Scramble“ a letos poprvé také jako Memoriál spoluzakladatele turnaje Jaromíra Kalouska.

obrazek_313

Golfový turnaj se hraje na 19 jamek – par 74 v tradičním kurzu Velké pardubické v délce 4 320 metrů pro ženy a 4 830 metrů pro muže. Součástí turnaje jsou také vložené soutěže Drive Nearest To Pin samostatně pro muže a ženy a Nearest To Pin na jamce číslo 18 pro ženy a pro muže na jamce číslo 19, tedy jamce Jaromíra Kalouska. Ten nečekaně zemřel v loňském roce na golfovém hřišti ve Staré Boleslavi.

„Vítězem turnaje se stává dvojice s nejnižším počtem ran. Každý hráč z dvojice zahraje svůj míč z odpaliště příslušné jamky. Druhou a další rány hrají oba hráči z místa polohy míče v lepší pozici, kterou si sami vyberou. Za dohranou jamku se považuje stav, kdy míč leží ve vyznačeném kruhovém prostoru kolem jamkové tyče, vyznačeného kovovým prstencem o průměru 40 cm,“ vysvětluje pravidla hry v extrémním golfu pořadatel a člen soutěžního výboru Petr Cejnar.

Prezentace hráčů bude v prostorách Dostihového klubu od 8:15 do 9:30 hodin, kdy se uskuteční instruktáž pro přihlášené účastníky turnaje. Canon start tradičním dělovým výstřelem je plánován v 10:15 hodin. Vstupné pro diváky je zdarma.

Čtěte také:  Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

Pořadateli turnaji jsou Eribos s.r.o., GCC Svobodné Hamry, Estrella s.r.o., Dostihový spolek a.s. a Vinotéka Porta Petra.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Velká pardubická
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Znamení koně končí, pokračování se neplánuje
Následující: První kůň z remontní stáje Policejního prezidia ČR bude sloužit ve Zlínském kraji

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

Hned dva týmy hájily barvy Dostihového spolku v třetím ročníku překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE. A na trati závodu inspirovaného Velkou pardubickou se rozhodně neztratily. Kvartet vedený vítězem Velké pardubické 2017 Janem Kratochvílem vybojoval třetí místo, jen o dvě pozice níže doběhl tým kapitánky Veroniky Olehlové. Oba týmy startovaly v závodě ORIGINAL ...