Home > Zpravodajství > domácí sport > Junioři a mladí jezdci všestrannosti vyráží na MČR do Borové

Junioři a mladí jezdci všestrannosti vyráží na MČR do Borové

Stejně jako v loňském roce, i letošní září je pro mladší jezdce soutěžící v disciplíně všestrannost důležitým místem farma Borová u Chvalšin, kde se ve dnech 19. – 21. září koná mistrovství České republiky 2014. Určeno je juniorům a mladým jezdcům.

mcrborova2014

V Borové se za podpory hejtmana Jihočeského kraje a starosty obce Chvalšiny bude soupeřit o cenné kovy v klasickém třídenním klání. V pátek jsou na startu od 13.00 hodin drezurní zkoušky, v sobotu vyrazí jezdci taktéž po 13. hodině do terénní zkoušky a neděle uzavře od 12.00 hodin parkurem a posléze ještě slavnostním vyhlášením a udílením medailí.

Obhajovat na domácí půdě bude titul mezi mladšími juniory Barbora Kamírová, která před rokem zvítězila s Kings Black Beauty. S minimálním rozdílem tehdy porazila stříbrnou medailistku Inku Saparovou s Sl. Fregata, třetí dojela Šárka Douchová a OK Bea. Úspěšná jezdkyně Barbora Kamírová, která se podívala i na mistrovství Evropy, měla blízko k titulu již v roce 2012 a doma se bude snažit jistě o další zlatou medaili.

Stejně tak mezi staršími juniory se při předešlém republikovém šampionátu do popředí dostali dřívější účastníci mistrovství Evropy, a to první Veronika Plucarová se Seržantem či Antonín Vrtek s Beuaty. Druhý umístěný dokázal navázat na své zlaté úspěchy z let 2011 a 2012 a i po přestupu do starší kategorie jezdců 17 až 18 let se dostat mezi nejlepší. Bronz loni brala Kateřina Kučerová a Hannibal José.

Čtěte také:  V prvním kole přihlášek na Velkou pardubickou se sešlo 30 koní

Juniorské kategorie se v roce 2013 uskutečnily v Kolesech. V Borové se sice taktéž soutěžilo ve dvou disciplínách, ale vedle mladých jezdců soutěžily děti. Mezi mladými jezdci předvedla nejlepší výkon

Nikola Čeledová s Nevou, která porazila druhou Veroniku Příhodovu se Zackem a třetí Kristýnu Vávrovou s Expertem 1.

V rámci závodů všestrannosti se v Borové pojedou i otevřené soutěže, a to od stupně ZK až po CNC1*. Podrobnosti o závodech naleznete na stránkách disciplíny všestrannost www.vsetrannost.cz nebo na webu pořadatele www.farmaborova.cz.

JK Borová Junioři mistrovství čr Mladí jezdci všestrannost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: XV. den metropolitní sezóny: DOSTIHOVÝ FESTIVAL
Následující: Pólo v parku nabídne putování Persií

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. Na Pardubické závodiště se první listopadový víkend sjede na dvě sportovních dvojic jezdců a koní. Mítink je současně také finále Šampionátu mladých koní. Jedna ...