Home > Zpravodajství > domácí sport > Junioři a mladí jezdci všestrannosti vyráží na MČR do Borové

Junioři a mladí jezdci všestrannosti vyráží na MČR do Borové

Stejně jako v loňském roce, i letošní září je pro mladší jezdce soutěžící v disciplíně všestrannost důležitým místem farma Borová u Chvalšin, kde se ve dnech 19. – 21. září koná mistrovství České republiky 2014. Určeno je juniorům a mladým jezdcům.

mcrborova2014

V Borové se za podpory hejtmana Jihočeského kraje a starosty obce Chvalšiny bude soupeřit o cenné kovy v klasickém třídenním klání. V pátek jsou na startu od 13.00 hodin drezurní zkoušky, v sobotu vyrazí jezdci taktéž po 13. hodině do terénní zkoušky a neděle uzavře od 12.00 hodin parkurem a posléze ještě slavnostním vyhlášením a udílením medailí.

Obhajovat na domácí půdě bude titul mezi mladšími juniory Barbora Kamírová, která před rokem zvítězila s Kings Black Beauty. S minimálním rozdílem tehdy porazila stříbrnou medailistku Inku Saparovou s Sl. Fregata, třetí dojela Šárka Douchová a OK Bea. Úspěšná jezdkyně Barbora Kamírová, která se podívala i na mistrovství Evropy, měla blízko k titulu již v roce 2012 a doma se bude snažit jistě o další zlatou medaili.

Stejně tak mezi staršími juniory se při předešlém republikovém šampionátu do popředí dostali dřívější účastníci mistrovství Evropy, a to první Veronika Plucarová se Seržantem či Antonín Vrtek s Beuaty. Druhý umístěný dokázal navázat na své zlaté úspěchy z let 2011 a 2012 a i po přestupu do starší kategorie jezdců 17 až 18 let se dostat mezi nejlepší. Bronz loni brala Kateřina Kučerová a Hannibal José.

Čtěte také:  Závěrečné parkury roku v Chuchli

Juniorské kategorie se v roce 2013 uskutečnily v Kolesech. V Borové se sice taktéž soutěžilo ve dvou disciplínách, ale vedle mladých jezdců soutěžily děti. Mezi mladými jezdci předvedla nejlepší výkon

Nikola Čeledová s Nevou, která porazila druhou Veroniku Příhodovu se Zackem a třetí Kristýnu Vávrovou s Expertem 1.

V rámci závodů všestrannosti se v Borové pojedou i otevřené soutěže, a to od stupně ZK až po CNC1*. Podrobnosti o závodech naleznete na stránkách disciplíny všestrannost www.vsetrannost.cz nebo na webu pořadatele www.farmaborova.cz.

JK Borová Junioři mistrovství čr Mladí jezdci všestrannost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: XV. den metropolitní sezóny: DOSTIHOVÝ FESTIVAL
Následující: Pólo v parku nabídne putování Persií

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Aleš Opatrný je poosmé parkurovým mistrem ČR, Marek Klus skončil druhý

Skvělá sportovní podívaná až do úplného konce. To bylo mistrovství České republiky v parkurovém skákání 2019 v Martinicích u Březnice. Šťastný konec to byl hlavně pro Aleše Opatrného, i když Marek Klus bojoval jako lev a také ani jednou nechyboval. Prvním, kdo měl medaili z parkurového mistrovství České republiky 2019 ...