Home > Zpravodajství > domácí sport > Juráň vede dvě kategorie zimního poháru spřežení

Juráň vede dvě kategorie zimního poháru spřežení

Po 3. kole vozatajské části Zimního Jezdeckého poháru ČJF konaném v sobotu 25. února v Brně je lídrem hned dvou žebříčků Jaroslav Juráň. V čele bodování je jak v královské kategorii čtyřspřeží, tak ve dvojspřeží. V obou případech má zapsáno 27 bodů…

V divácky nejatraktivnější soutěži čtyřspřeží přitom Juráň skončil v Brně až třetí za Josefem Hroudou a Petrem Vlašicem. Právě Vlašic je jeho hlavním konkurentem v této části seriálu a ztrácí na Juráně pouhý jeden bod. Průběžnou třetí příčku zaujal Jaroslav Jandl. Právě tato trojice vozatajů bodovala při všech třech kolech, což pro ně znamená, že v případě úspěchu během následujících závodů ve Zduchovicích si již začnou v seriálovém žebříčku škrtat nejmenší bodový příděl. Do konečného pořadí se totiž počítají jen tři nejlepší výkony.

Větší náskok na ostatní závodníky má Jaroslav Juráň ve dvojspřeží, kde jsou za ním na sdíleném druhém místě Petr Vlašic a Milan Domes. Oba mají 24 bodů. Nikdo další více jak dvakrát nebodoval, a tak na dalších příčkách žebříčku mají ostatní sportovci ještě výraznější odstupy od špičky. Čtvrtý je s 11 body Libor Kurka, který v Brně chyběl, a pátý je pak Petr Myslík. Ten naopak v Brně všechny přítomné překvapil dvěma bezchybnými jízdami a díky výhře si připsal maximální počet 10 bodů.

Kategorie jednospřeží je dominantou Milana Domese. Ten vedl již po prvním kole v Hradištku, kde zvítězil. Ve Slatiňanech skončil sice až třetí, ale vedení si udržel a v Brně si jej upevnil další výhrou. Za ním skončila Markéta Sedlinská. Ta se díky tomu posunula s celkovými 24 body na dělenou druhou pozici. Na ní je společně s Dominikem Broumovským. Při všech třech dosavadních závodech bodoval ještě Ota Bareš, ale ten má zatím jen 18 bodů. Pavlovi Drbohlavovi k 16 bodům stačily jen dva starty – v Brně se divákům tentokrát nepředstavil.

Čtěte také:  Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

Zimní Jezdecký pohár ČJF spřežení má na programu ještě jedno kolo, které předchází velkému finále při Jezdeckém festivalu v Lysé nad Labem. Uskuteční se v neděli 12. března ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou. Zmíněné finále je naplánováno o dva týdny později, na neděli 26. března.

Foto: Josef Malinovský

Brno ČJF halové závody spřežení VFU Brno Zimní jezdecký pohár
Předchozí: Výstava v centru Prahy přibližuje velké kopytníky v rezervaci u Milovic a Benátek
Následující: V ČR byla po osmi letech diagnostikována nakažlivá pohlavní nemoc koní

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jiří Nesvačil jun. čerstvým držitelem zlatého odznaku FEI

Čestný odznak FEI (Mezinárodní jezdecké federace) se uděluje sportovcům, kteří během své sportovní kariéry úspěšně absolvují mistrovství světa, nebo kontinentální mistrovství. Pro získání zlatého odznaku je třeba šest úspěšně dokončených účastí. Reprezentant Jiří Nesvačil jun. získal v letošním roce čestné ocenění Mezinárodní jezdecké federace v disciplíně spřežení, která je náročná ...