Home > Zpravodajství > informujeme vás > Kabelková: Trezor zřejmě do Francie. Nahradí ho jednou Turdus?

Kabelková: Trezor zřejmě do Francie. Nahradí ho jednou Turdus?

Loni měl být ve Velké pardubické Trezor jedním z nemnoha reálných vyzyvatelů Orphee des Blins na trati nejslavnějšího českého dostihu. Jenže místo úspěchu se vrátil v den „D“ z pardubické dráhy s nepříjemným zraněním a místo ovací jej tak čekala jen operace na nedaleké klinice. Trenérka Hana Kabelková dnes už ovšem hlásí, že na prahu nového roku  je její svěřenec v pořádku a tak se můžeme těšit na to, že o Trezorovi ještě leccos uslyšíme. Pravděpodobně to ale nebudou zprávy z našich drah…

DSC 0855 Trezor

„Trezor už v pořádku. Po zásahu v Heřmanově Městci se dal dohromady a dnes vypadá tak, že by mohl okamžitě začít trénovat,“ pochvaluje si trenérka. „Předpokládám, že pracovat bychom s ním začali příští týden, tak, aby se pomalu začal chystat na první starty  letošní sezóny,“ dodává na konto největší hvězdy, kterou má aktuálně ve stáji.

Po dvou zklamáních v loňském a předloňském roce ale tentokrát Kabelková prozatím v souvislosti s Trezorem neuvažuje pardubickým směrem, ráda by, aby své nesporné kvality potvrdil někde jinde. „Rádi bychom pro něj našli nějaké uplatnění ve Francii. Mám takovou představu, že bychom se spojili s Honzou Faltejskem. Loni v Pardubicích si vzájemně sedli a  doufám, že i díky jeho znalosti francouzských poměrů by se mu mohlo povést najít start, kde  by mohl Trezora jezdit a  my tam měli dobré šance,“ vysvětluje Kabelková. „Navíc bychom se vyhnuli i případné jazykové bariéře, tohle řešení prostě dává smysl…“ domnívá se trenérka, která se předem nezříká ani možnosti na starty v Itálii. „V Meranu by jistě ostudu neudělal, ale v Itálii jde o to, jestli se změní situace s placením dotací. Zatím se tam chystat nebudeme,“ potvrzuje trenérka. A Pardubice? V minulých dvou letech Trezor vyhrával kvalifikace, Velká ale zůstávala zakletá. „Letos dáme přednost cizině. Kdybychom nenašli vhodný start a termínově se Pardubice hodily, asi by tam startoval, ale v tuto chvíli bych dala přednost Francii…“ vysvětluje Hana Kabelková.

V jejím tréninku v současné době není ale úspěšná polská rodina zdaleka zastoupena jen prostřednictvím Trezora, a  pro letošní rok je určitě otázkou také to, zda Tiumenovu a Trezorovu slávu napodobí některý z jejich mladších následovníků. Sama Hana Kabelková se s nadějí dívá především na nejmladšího zástupce této rodiny z koní, které má ve stáji. „Turdus za sebou má zatím dvouletou kariéru a na překážkách ho teprve starty čekají, ale dělá na mě dojem šikovného koně, který by na skocích mohl něco dokázat. Samozřejmě je ještě daleko k nějakým konkrétním plánům, určitě ho ale čeká překážková budoucnost a možná, že by  v něm něco z Trezora být mohlo,“ dělá si naděje Hana Kabelková.

Čtěte také:  Prague PlayOffs Anna Kellnerová stráví mimo sedlo. Čas věnuje divákům
Předchozí: Koněm roku 2013 je Orphee des Blins
Následující: První hříbě v Hřebčíně Napajedla
x

Mohlo by vás zajímat

Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Slunečné počasí opět lákalo na dostihy. Během Víkendového festivalu se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou branami Pardubického závodiště prošlo přes 30 tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. U televizních obrazovek jen samotnou Velkou pardubickou sledovaly více než dva miliony diváků. Už v září hlásily dva prodejní online systémy vyprodané tribuny a ...