Home > Zpravodajství > informujeme vás > Kabelková: Trezor zřejmě do Francie. Nahradí ho jednou Turdus?

Kabelková: Trezor zřejmě do Francie. Nahradí ho jednou Turdus?

Loni měl být ve Velké pardubické Trezor jedním z nemnoha reálných vyzyvatelů Orphee des Blins na trati nejslavnějšího českého dostihu. Jenže místo úspěchu se vrátil v den „D“ z pardubické dráhy s nepříjemným zraněním a místo ovací jej tak čekala jen operace na nedaleké klinice. Trenérka Hana Kabelková dnes už ovšem hlásí, že na prahu nového roku  je její svěřenec v pořádku a tak se můžeme těšit na to, že o Trezorovi ještě leccos uslyšíme. Pravděpodobně to ale nebudou zprávy z našich drah…

DSC 0855 Trezor

„Trezor už v pořádku. Po zásahu v Heřmanově Městci se dal dohromady a dnes vypadá tak, že by mohl okamžitě začít trénovat,“ pochvaluje si trenérka. „Předpokládám, že pracovat bychom s ním začali příští týden, tak, aby se pomalu začal chystat na první starty  letošní sezóny,“ dodává na konto největší hvězdy, kterou má aktuálně ve stáji.

Po dvou zklamáních v loňském a předloňském roce ale tentokrát Kabelková prozatím v souvislosti s Trezorem neuvažuje pardubickým směrem, ráda by, aby své nesporné kvality potvrdil někde jinde. „Rádi bychom pro něj našli nějaké uplatnění ve Francii. Mám takovou představu, že bychom se spojili s Honzou Faltejskem. Loni v Pardubicích si vzájemně sedli a  doufám, že i díky jeho znalosti francouzských poměrů by se mu mohlo povést najít start, kde  by mohl Trezora jezdit a  my tam měli dobré šance,“ vysvětluje Kabelková. „Navíc bychom se vyhnuli i případné jazykové bariéře, tohle řešení prostě dává smysl…“ domnívá se trenérka, která se předem nezříká ani možnosti na starty v Itálii. „V Meranu by jistě ostudu neudělal, ale v Itálii jde o to, jestli se změní situace s placením dotací. Zatím se tam chystat nebudeme,“ potvrzuje trenérka. A Pardubice? V minulých dvou letech Trezor vyhrával kvalifikace, Velká ale zůstávala zakletá. „Letos dáme přednost cizině. Kdybychom nenašli vhodný start a termínově se Pardubice hodily, asi by tam startoval, ale v tuto chvíli bych dala přednost Francii…“ vysvětluje Hana Kabelková.

V jejím tréninku v současné době není ale úspěšná polská rodina zdaleka zastoupena jen prostřednictvím Trezora, a  pro letošní rok je určitě otázkou také to, zda Tiumenovu a Trezorovu slávu napodobí některý z jejich mladších následovníků. Sama Hana Kabelková se s nadějí dívá především na nejmladšího zástupce této rodiny z koní, které má ve stáji. „Turdus za sebou má zatím dvouletou kariéru a na překážkách ho teprve starty čekají, ale dělá na mě dojem šikovného koně, který by na skocích mohl něco dokázat. Samozřejmě je ještě daleko k nějakým konkrétním plánům, určitě ho ale čeká překážková budoucnost a možná, že by  v něm něco z Trezora být mohlo,“ dělá si naděje Hana Kabelková.

Čtěte také:  Jednadvacátý ročník mezinárodní výstavy Koně v akci bude „Ve jménu krále“. Představí se na 350 koní.
Předchozí: Koněm roku 2013 je Orphee des Blins
Následující: První hříbě v Hřebčíně Napajedla
x

Mohlo by vás zajímat

V záři ptýrovských reflektorů nastoupí lídr bodování ČSP Jan Štětina

Český skokový pohár se pomalu chýlí ke svému finále. Deváté z celkových jedenácti kol bude hostit ve dnech 21. až 24. srpna středočeský Ptýrov. Vrcholem bude sobotní eLED Velká cena, která tradičně proběhne ve večerních hodinách za umělého osvětlení. Ptýrov u Mnichova Hradiště jako dějiště Českého skokového poháru zná každý ...