Home > Blogy > Kamil Papoušek zazářil na Ceně českých chovatelů

Kamil Papoušek zazářil na Ceně českých chovatelů

O víkendu 16. a 17.6. se pravidelně konala již šestá Cena českých chovatelů v Zemském hřebčinci v Písku. Jednou z hvězd, která na toho závodiště dorazila, byl i Kamil Papoušek, který získal tento víkend v hřebčinci čtyři první místa, tři druhá, dvě třetí, jedno čtvrté a dvě pátá místa. A tak za krásného sobotního počasí, s menším časovým zpožděním, začala v půl desáté první skoková soutěž stupňovanou obtížností do 110 cm. Tato soutěž měla tento den největší účast – 44 startovních dvojic, čítala osm překážek a soutěžící si mohl vylepšit skóre žolíkem. Vítězem se stal Papoušek Kamil s BENEFITEM za JO Srnín,občanské sdružení, ti překonali parkur ve skvělém čase a bez jediné chybičky. I druhé místo patřilo Kamilovi, tentokrát s koněm VAYELLE, třetí Šandová Klára a ANTARKTIDA.

Druhá soutěž tohoto dne však byla pro pořadatele jistým zklamáním – do Ceny českých princezen, což byla skoková soutěž pro 5-leté klisny do výšky překážek115 cm a byla přístupná pouze pro klisny českého chovu, tj. narozené v ČR u českého chovatele a příslušné k PK  ČT, CS, MT a KK, se přihlásilo pouze 6 klisen. Výhru si odvezl opět Papoušek Kamil s NOTA 5 a cenu druhé místo s NIOBARA 1 za Srnín,občanské sdružení. Třetí dojel Arient Ladislav a WHOOPI DK za JK prof.M.Hrabánkové.

Cena Okresní agrární komory Písek čítala dvacet pět jezdců. Jednalo se o dvoufázové skákání 120/130 cm, přístupné bez omezení. V této soutěži se všem vedlo dobře – 18 jezdců dojelo bez trestných bodů. Nejlépe zabodoval Smaha Luděk a EROS 4 za Sportovní stáj Smaha Dýšina, kteří si zasloužili ocenění za první místo. Druhý se umístil Papoušek Kamil a MEKKA Terea  za Srnín,občanské sdružení, třetí Potluka Ondřej a LAND MASTER za Jezdeckou stáj Montar.

Cena českých klisen – Memoriál MVDr. Vlastimila Sixty byla další soutěží určená pouze pro naše odchovance.Byla to skoková soutěž pro 6-leté klisny, které měly výšku překážek do 125 cm, 7- a 8-leté klisny skákaly trochu výše, tedy skoky do 135 cm. Soutěž byla přístupná opět pouze pro klisny českého chovu, tj. narozené v ČR u českého chovatele a příslušné k PK ČT,CS, MT a KK. Tato soutěž byla pojmenována na počet slavného chovatele koní V. Sixty, pod jehož záštitou startovalo v soutěži třináct dvojic. Pouze tři dvojice se dostali do rozeskakování, v němž byl nejlepší Kamil Papoušek, tentokrát se SALLY 17 za JO Srnín,občanské sdružení. Druhá Šínová Michaela a CARSI za Baby horse center, o.s.. A na třetí příčcese umístila opět žena – Ing. Civišová Hana se SUNSHINE 1 za JK Falea.

Poslední sobotní soutěží byla soutěž se stejným názvem jako celá tato akce – Cena českých chovatelů. V ní se opět účastnilo poměrně málo koní, opět pouze šest. Nejspíše proto že již byla náročnější – byla st. ST**,  opět přístupná pouze pro koně českého chovu. Flot za první místo a peněžní částku 6400 si odvezla Šínová Michaela s CARSI, ikdyž v základním kole dojeli s jednou chybou, rozeskakování měli čisté a tak se umístili před druhým Potlukou Ondřejem a LAND MASTEREM. Třetí obsadil Papoušek Kamil a SALLY 17. A tímto dekorováním také skončilo sobotní utkání.

Nedělní skokové soutěže začaly až v jedenáct hodin a tak se účastníci mohli déle vyspat, či jako někteří návštěvníci hřebčince zajít do stánků v areálu, kde byly prodávány nejrůznější pochutiny a výrovky z jihočeského kraje. A tak tedy v jedenáct hodin začala první ze tři nedělních soutěží, tentokrát velice lehká – Cena Okresní agrární komory Tábor, kdy výška překážek náležela do stupně ZL. Této soutěže se účastnilo deset jezdců. První se umístil Ing. Mayer Jiří a CASIRA za JS Ohrazenice. Druhá skončila Ing. Korešová Michaela a ATOMINO zaJSK Rohan o.s. A k potěšení píseckých rodáků se do první trojice podíval i písecký koník THEO 1 s Lomský Petr.

V další soutěži Cena Otavy startovali koně výkonnosti st. S**. Zúčastnilo se čtrnáct dvojic z nichž nejlepším byl Papoušek Kamil a VANQAIR v časech 0/ 64,31, 0/ 30,09 za JO Srnín,občanské sdružení. Druhá skončila Poláková Lucie a QUENTA 1 v časech 0/ 64,51, 0/ 30,72 za Stáj Polák. A třetí Mgr. Hanušová Kateřina a CARETINA za JS Ohrazenice.

A poslední soutěží celého víkendu byla Cena Písku. Skoková soutěž str. ST**, přístupná bez omezení. Do této soutěže se přihlásilo deset dvojic, avšak dokončilo jen šest, ostatní byly eliminováni. Pouze jeden jediný jezdec přejel tento parkur čistě a tak si zaslouženě odvezl první místo. Byl jím Fiala Rudolf a CASSINI’S SON-T za Stáj Leon Blatná. Druhá Skálová Klára a ASTRID 1 za Sportovní stáj Skála Třeboň a třetí Papoušek Kamila GIGOLO 2 za JO Srnín,občanské sdružení.

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...