Home > Blogy > Kamil Papoušek zazářil na Ceně českých chovatelů

Kamil Papoušek zazářil na Ceně českých chovatelů

O víkendu 16. a 17.6. se pravidelně konala již šestá Cena českých chovatelů v Zemském hřebčinci v Písku. Jednou z hvězd, která na toho závodiště dorazila, byl i Kamil Papoušek, který získal tento víkend v hřebčinci čtyři první místa, tři druhá, dvě třetí, jedno čtvrté a dvě pátá místa. A tak za krásného sobotního počasí, s menším časovým zpožděním, začala v půl desáté první skoková soutěž stupňovanou obtížností do 110 cm. Tato soutěž měla tento den největší účast – 44 startovních dvojic, čítala osm překážek a soutěžící si mohl vylepšit skóre žolíkem. Vítězem se stal Papoušek Kamil s BENEFITEM za JO Srnín,občanské sdružení, ti překonali parkur ve skvělém čase a bez jediné chybičky. I druhé místo patřilo Kamilovi, tentokrát s koněm VAYELLE, třetí Šandová Klára a ANTARKTIDA.

Druhá soutěž tohoto dne však byla pro pořadatele jistým zklamáním – do Ceny českých princezen, což byla skoková soutěž pro 5-leté klisny do výšky překážek115 cm a byla přístupná pouze pro klisny českého chovu, tj. narozené v ČR u českého chovatele a příslušné k PK  ČT, CS, MT a KK, se přihlásilo pouze 6 klisen. Výhru si odvezl opět Papoušek Kamil s NOTA 5 a cenu druhé místo s NIOBARA 1 za Srnín,občanské sdružení. Třetí dojel Arient Ladislav a WHOOPI DK za JK prof.M.Hrabánkové.

Cena Okresní agrární komory Písek čítala dvacet pět jezdců. Jednalo se o dvoufázové skákání 120/130 cm, přístupné bez omezení. V této soutěži se všem vedlo dobře – 18 jezdců dojelo bez trestných bodů. Nejlépe zabodoval Smaha Luděk a EROS 4 za Sportovní stáj Smaha Dýšina, kteří si zasloužili ocenění za první místo. Druhý se umístil Papoušek Kamil a MEKKA Terea  za Srnín,občanské sdružení, třetí Potluka Ondřej a LAND MASTER za Jezdeckou stáj Montar.

Cena českých klisen – Memoriál MVDr. Vlastimila Sixty byla další soutěží určená pouze pro naše odchovance.Byla to skoková soutěž pro 6-leté klisny, které měly výšku překážek do 125 cm, 7- a 8-leté klisny skákaly trochu výše, tedy skoky do 135 cm. Soutěž byla přístupná opět pouze pro klisny českého chovu, tj. narozené v ČR u českého chovatele a příslušné k PK ČT,CS, MT a KK. Tato soutěž byla pojmenována na počet slavného chovatele koní V. Sixty, pod jehož záštitou startovalo v soutěži třináct dvojic. Pouze tři dvojice se dostali do rozeskakování, v němž byl nejlepší Kamil Papoušek, tentokrát se SALLY 17 za JO Srnín,občanské sdružení. Druhá Šínová Michaela a CARSI za Baby horse center, o.s.. A na třetí příčcese umístila opět žena – Ing. Civišová Hana se SUNSHINE 1 za JK Falea.

Poslední sobotní soutěží byla soutěž se stejným názvem jako celá tato akce – Cena českých chovatelů. V ní se opět účastnilo poměrně málo koní, opět pouze šest. Nejspíše proto že již byla náročnější – byla st. ST**,  opět přístupná pouze pro koně českého chovu. Flot za první místo a peněžní částku 6400 si odvezla Šínová Michaela s CARSI, ikdyž v základním kole dojeli s jednou chybou, rozeskakování měli čisté a tak se umístili před druhým Potlukou Ondřejem a LAND MASTEREM. Třetí obsadil Papoušek Kamil a SALLY 17. A tímto dekorováním také skončilo sobotní utkání.

Nedělní skokové soutěže začaly až v jedenáct hodin a tak se účastníci mohli déle vyspat, či jako někteří návštěvníci hřebčince zajít do stánků v areálu, kde byly prodávány nejrůznější pochutiny a výrovky z jihočeského kraje. A tak tedy v jedenáct hodin začala první ze tři nedělních soutěží, tentokrát velice lehká – Cena Okresní agrární komory Tábor, kdy výška překážek náležela do stupně ZL. Této soutěže se účastnilo deset jezdců. První se umístil Ing. Mayer Jiří a CASIRA za JS Ohrazenice. Druhá skončila Ing. Korešová Michaela a ATOMINO zaJSK Rohan o.s. A k potěšení píseckých rodáků se do první trojice podíval i písecký koník THEO 1 s Lomský Petr.

V další soutěži Cena Otavy startovali koně výkonnosti st. S**. Zúčastnilo se čtrnáct dvojic z nichž nejlepším byl Papoušek Kamil a VANQAIR v časech 0/ 64,31, 0/ 30,09 za JO Srnín,občanské sdružení. Druhá skončila Poláková Lucie a QUENTA 1 v časech 0/ 64,51, 0/ 30,72 za Stáj Polák. A třetí Mgr. Hanušová Kateřina a CARETINA za JS Ohrazenice.

A poslední soutěží celého víkendu byla Cena Písku. Skoková soutěž str. ST**, přístupná bez omezení. Do této soutěže se přihlásilo deset dvojic, avšak dokončilo jen šest, ostatní byly eliminováni. Pouze jeden jediný jezdec přejel tento parkur čistě a tak si zaslouženě odvezl první místo. Byl jím Fiala Rudolf a CASSINI’S SON-T za Stáj Leon Blatná. Druhá Skálová Klára a ASTRID 1 za Sportovní stáj Skála Třeboň a třetí Papoušek Kamila GIGOLO 2 za JO Srnín,občanské sdružení.

Na startu první kvalifikace se objeví i dvojice vítězů Velké pardubické

Pouhých osmnáct dnů uteklo od letošní pardubické premiéry a už tu máme první kvalifikaci na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Startovní listina obsahuje třináct jmen a dvě z nich již jsou vytesána na desce vítězů Velké pardubické. U ročníku 2015 najdeme jméno Ribelino a u toho loňského No Time To Lose. ...