Home > Zpravodajství > domácí sport > Karlovarská dostihová sezóna odstartovala

Karlovarská dostihová sezóna odstartovala

Dámy ve slavnostních šatech a kloboucích. Elegantních i extravagantních. Páni v decentních fracích a cylindrech. Bujará konverzace se skleničkou v ruce a nevázaná zábava. Populární dostih pánů šlechticů na dřevěných koních. V takovém duchu a v jedinečné atmosféře slavných tradičních anglických dostihů v Ascotu se nesl úvodní mítink letošní sezóny na karlovarském závodišti. Evropské setkání aristokracie doprovázené chladným počasím mělo své deváté pokračování.

Lázeňské premiéře vévodila v nabídce sedmi rovinových dostihů Jarní cena (Frühjahrspreis) Fredericks & von der Horst (II.kat., 2.000m) pro tříleté koně, jejichž realizační týmy počítají s účastí v klasických testech.

Nejsledovanějším koněm v poli byl letos poprvé startující Black Canyon.

Black Canyon

Loni neporažený zástupce známé a úspěšné stáje DS Pegas, jejíž barvy nosila mj. trojnásobná vítězka Velké pardubické Orphee des Blins, nikoho nenechal na pochybách, že je koněm, se kterým je nutno počítat do budoucna.

V průběhu byl mimořádně líbivý tmavý hnědák aktivní a v cílové rovince odrazil po boji o krátkou hlavu nápor silně útočícího Nagano Golda.

Fighting Lips měl jako jediný účastník zkušenosti s derby-tratí, které by díky sobotnímu třetím místu mělo být jedním z jeho dalších cílů.

Ze dvou svěřenců trnéra Váni se lépe prezentoval Aeneas. Skončil jako čtvrtý, tabulový doběh uzavřel tuzemský rodák Mujahid Brave.

Čtěte také:  Novinky z Velké Chuchle

Několik dalších koní hlášených do letošních klasik se potkalo hned v úvodní Ceně města Karlovy Vary (Preis Stadt Karlsbad). Nad všemi vyzrál bělouš Ned v sedle s Jiřinou Andrésovou. Její manžel Dušan tak slavil první plný zásah v roli trenéra.

Ned

Zajímavá a výkonnostně různorodá společnost se sešla v dostihu Order Of Innocence (III.kat.,1.600m).

Poprvé mohli čeští diváci v akci vidět temperamentního ryzáka Lexceeda, kterého na výtečném druhém místě dopilotoval žokejský multišampión Václav Janáček.

Pozornost se soustředila na předloni třetího ve Slovenském a čtvrtého v Českém derby Aldara (ž.J.Šafář), který se na dráhu vracel po více než roční zdravotní přestávce. Své kvality potvrdil přesvědčivým pětidélkovým triumfem.

Předloni druhá v Jarní ceně klisen a loni ve Varech vítězná Ocara skončila třetí, za ní se nadějně ukázal debutující  Facts And Figures.

Velký zájem mezi středotraťaři byl v Ceně Stollbert – dostih Architektů. Vítězství putovalo zásluhou šestiletého Mystic Golfera k trenérce Hronové, která působí v dostihové centrále v Osvinově u Stráže n. Ohří.

Mystic Golfer

Tříkilometrový Dostih Frey Consulting, nejdelší z celého programu, se stal ryze ženskou záležitostí. Amazonky v čele s vítěznou Martinou Havelkovou a Raviellou obsadily první tři místa.

Tečku za jarním dostihovým kláním udělala po roce ve Varech opět vítězná Camelai.

Po dramatickém souboji porazila z posledního místa dlouho vedoucího Custera.

Výsledky:

1.dostih: Ned (J.Andrésová) – Wave Of Gracie (ž.J.Palík) – Conan (ž.J.Verner)

2.dostih: Aldar (ž.J.Šafář) – Lexceed (ž.V.Janáček) – Ocara (ž.J.Palík)

3.dostih: Mystic Golfer (ž.J.Verner) – Arlington (ž.I.Janáčková Koplíková) – Wanikoro (ž.M.Laube)

4.dostih: Kadmen (žk.A.Florian) – Wimbledon (ž.I.Janáčková Koplíková) – Herbebois (ž.M.Havelková)

5.dostih: Black Canyon (ž.P.Foret) – Nagano Gold (ž.J.Verner) – Fighting Lips (ž.J.Palík)

6.dostih: Raviella (ž.M.Havelková) – Vědma (J.Andrésová) – Shadow Moon (ž.I.Janáčková Koplíková)

7.dostih: Camelai (ž.J.Verner) – Custer (ž.K.Hlubučková) – Yonas Art (ž.V.Janáček)

Text a foto: Marcela Klingorová

dostihy Jarní cena Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary
Předchozí: Parkurová Cena města Pardubic zakončí dubnový program závodiště
Následující: Výstava fotografií divokých koní a dalších velkých kopytníků v Evropském domě v Praze

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

16.ledna 2020 ve 20.20 hod. se narodilo první hříbě roku 2020 v Hřebčíně Napajedla. Matkou hříběte je šampiónka mílařů a Kůň roku 2016 DALLY HIT (Ad Valorem), která patří ke špičce napajedelského chovného stáda. Otcem hřebečka je prověřený plemenný hřebec EGERTON (Groom Dancer), který je velmi úspěšným otcem rovinových i překážkových koní. V roce ...