Home > Zpravodajství > domácí sport > Karlovarská dostihová sezóna odstartovala

Karlovarská dostihová sezóna odstartovala

Dámy ve slavnostních šatech a elegantních kloboucích.Páni v decentních fracích a cylindrech. Bujará konverzace se skleničkou v ruce a nevázaná zábava.  Zajímavá přehlídka rozmanitých kloboukových ozdob dámských hlav a dostih pánů šlechticů na dřevěných koních. V takovém duchu a v jedinečné atmosféře slavných tradičních anglických dostihů v Ascotu se nesl úvodní mítink letošní sezóny na Karlovarském závodišti.

IMG_0119

Úvodní mítink sezóny se nesl v jedinečné atmosféře slavných tradičních anglických dostihů v Ascotu

Letošní karlovarské premiéře vévodila v nabídce šesti rovinových a jednoho překážkového dostihu Jarní cena (Frühjahrspreis) Fredericks & von der Horst (II.kat., 2.000m) pro čtyřleté a starší koně. Po škrtnutí favorizovaného Brutal Rocca se cesta za vítězstvím otevřela dvěma milovnicím karlovarského zeleného oválu. O zvláštní prim, tedy neporazitelnost na zdejší dráze, přišla pětiletá Old Glory (ž.M.Zatloukal). Po tuhém boji o nos podlehla o rok starší soupeřce Mambo Lady. Martin Laube v jejím sedle zaznamenal jubilejní 40. vítězství své jezdecké kariéry. Třetí místo patřilo Auroře (ž. J.Chaloupka), kvůli které byl po dostihu dán protest za poškození (tísnění) již zmiňovanou Old Glory. Dostihová komise po prošetření původní pořadí ponechala nezměněné. Shadow Moon (ž. R.Koplík) na startu ztratil několik délek a musel se spokojit se 4. místem. Tabulový doběh uzavřel Rabbit Thomas (ž. J.Pavlíček).

IMG_0304

Vítězná Mambo Lady (blíže u bariéry)

Na trať steeplechase Frey Consulting dlouhé 3.700m vyrazilo sedm koní a pouze jediný, Calvera po pádu, se nedostal do cíle. Zvítězil svěřenec trenéra Váni No Time To Lose s Janem Kratochvílem. O necelých pět délek za ním doběhl Dekolt (ž. J.Myška). Nejvzdálenější účastník celého mítinku, hnědý valach A Gentleman, si pod vedením žokeje M. Stromského pro 3. místo dojel z téměř 500 km vzdáleného dostihového centra Dvorce.

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Bez překvapení skončil dostih Order Of Innocence (III.kat., 1.600m), kde si první dvě místa podle papírových předpokladů rozdělili svěřenci trenéra Šavujeva. Povinné vítězství zaznamenal do francouzské Velké jarní ceny hlášený Zakhar Star (ž. B.Murzabayev), který udolal tempo dostihu udávajícího Irtsis Fire (ž. R.Koplík).

IMG_9533

Nedočkavý Hefner doběhl do cíle na pátém místě

Tečku za jarním dostihovým kláním, které bylo znásobené více než příjemným pohledem na rozkvetlý areál a výborně připravenou pružnou dráhu,udělala žákyně Simona Molková. S pomocí pětiletého valacha Tío Sergeanta dosáhla na svůj druhý životní triumf. Dvojice po boji o krk porazila sázkového favorita Please Baby Please (žk. M.Mach).

IMG_0504

Dostih pánů šlechticů na dřevěných koních

Výsledky:

1.dostih: AZTEK (ž. Jan Verner) – MESI (ž. Jan Rája) – CHARMING DREAM (ž. Jiří Chaloupka)

2.dostih: ROONY (ž. Petr Foret) – WINROCCO (am. Martina Luková) – LATRIB (žk. Simona Molková)

3.dostih: MAMA CHARLOTTE (ž. Jiří Chaloupka) – ADIUTANT(ž. Jaromír Šafář) – LORD BECCARI (ž. Martina Havelková)

4.dostih: ZAKHAR STAR(ž. Bauyrzhan Murzabayev) – IRTSIS FIRE(ž. Radek Koplík) -TANNHAEUSER(ž. Jan Verner)

5.dostih: MAMBO LADY(Martin Laube) – OLD GLORY (ž. Milan Zatloukal) – AURORA (ž. Jiří Chaloupka)

6.dostih: NO TIME TO LOSE (Jan Kratochvíl) – DEKOLT (ž. Jaroslav Myška) – DANGEROUS GLEAM (Matej Rigo)

7.dostih: TÍO SERGEANT (žk. Simona Molková) – PLEASE BABY PLEASE (žk. Michal Mach) – VERA CRUZ (ž. Martina Havelková)

Čtěte také:  Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

Text a foto: Marcela Klingorová

Jockey Park Karlovy Vary Mambo Lady
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Aktuálně z Mongolska: Příběh Hvězdy
Následující: Skřivan ovládl sobotní generálku na Velkou cenu Martinic
x

Mohlo by vás zajímat

Královnou dvouletých klisen se ve Varech stala Fraga

Závěrečný mítink jubilejní 120. dostihové sezóny na Hipodromu Holoubek je minulostí. Slunečné odpoledne odtajnilo jméno sedmé zimní královny, kterou po více než dvou desetiletích nejzápadnější české závodiště přivítalo. V dostihovém světě zimě nebude po doběhu 38. Ceny zimní královny DS Pegas vládnout sníh ani mráz, ale irská rodačka Fraga. Svěřenkyně ...