Home > Zpravodajství > domácí sport > Karlovarské závodiště hostilo vrcholnou událost sezóny: Oaks a Lázeňskou míli

Karlovarské závodiště hostilo vrcholnou událost sezóny: Oaks a Lázeňskou míli

Právě uplynulou nedělí vyvrcholila letošní sezóna na Karlovarském závodišti. Hipodrom Holoubek s.r.o. hostil klasický test pro nejlepší tříleté klisny.

72. ročník Oaks Holdingu Rabbit CZ ovládla favoritka Polyanta, které se na zdejší dráze dařilo již ve věku dostihového benjamínka. Stájová kolegyně loňské vítězky Sedmikrasky se vydala po jejích stopách a trenér Dalibor Török se po sérii druhých míst mohl konečně radovat z úspěchu v klasické zkoušce. Podle sázkových kurzů pro ni byla největší soupeřkou Hessoesse, která loni ovládla nakonec anulovanou Cenu zimní královny. Papírové domněnky potvrdila v konečném souboji. Za vítězkou zaostala po tuhém boji o hlavu. Třetí místo z chuchelské Jarní ceny klisen si zopakovala premiantka Ceny Masise z minulého roku Saša. Vysoké ambice měla, a ty čtvrtým místem potvrdila, Coffola, třebaže na trio nejrychlejších ztrácela několik délek. Získem pátého místa předvedla výkonnostní posun zástupkyně českého chovu Luxia. Do nejvyšší společnosti se marně snažily proniknout dosud nezvítězivší Stealing A Win, Sigiriya a Rabbit Van Winkle, které podle očekávání obsadily poslední pozice.

Na startu druhého nejdůležitějšího bodu programu, dvojkové Lázeňské míle Mikropu Čebín, nechyběla šestiletá hnědka Dally Hit. Obhájkyně prvenství z loňské edice a majitelka titulu Nejlepší kůň roku 2016 sice předvedla v cílové rovince výrazné zrychlení, ovšem tentokrát narazila na silnějšího soupeře. Srovnávací test tříletých se staršími vyzněl po 11 letech lépe pro mladší ročník. Účastník červnového Českého derby Zock se nejprve dostal před tempo udávajícího Bahama Pa Pu a následně odolal útoku favoritky Dally Hit. Kromě vítěze na dotované pozice dosáhli ještě další dva tříletí – Riverton a jediná klisna na startu Johanka.

Čtěte také:  Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

V jednom z rámcových překážkových dostihů své síly poměřili hned tři někdejší derbisté – Gibb´s Beach (nakonec pátý), Love Me (poslední) a především Barateus. Vítěz šesti rovinových a překážkových dostihů v řadě přidal velmi snadný sedmý zásah. Vedený jezdeckým obojživelníkem Sertashem Ferhanovem odkázal neustále se zlepšujícího Simona Seta na druhé místo s rozdílem 12 délek.

V závěrečném dostihu slunečného, ale větrného odpoledne, si dvorskou dráhu vyzkoušel Venezuelan Maikel Narvaez, který je v současné době nejčastěji k vidění na švédských a norských drahách. S hnědákem Tagugu trenéra Václava Chaloupky obsadil v těsném doběhu 3. místo. Jestliže zde první trenérské prvenství zaznamenal Daniel Toušek, na hattrick během odpoledne dosáhli trenérka Helena Vocásková a žokej Jan Rája.

Výsledky:

Cena MYDLÁŘKY BENEŠOV (steeplechase IV.kat.,3.500m): Lodgian Whistle (ž.J.Myška) – Fangoria (R.Benš) – Michelangelo (S.Ferhanov)

Cena JATKY ČESKÝ BROD a.s. (steeplechase, III.kat.,3.700m): Barateus (S.Ferhanov) – Simon Set (ž.J.Kousek) – Holin One (ž.M.Novák)

Cena RENOMIA AGRO (III.kat.,2.000m): Hasan (ž.J.Rája) – Florentina (ž.B.Murzabayev) – Dang Gia (B.Ferhanov)

Lázeňská míle MIKROPu ČEBÍN (II.kat.,1.600m): Zock (B.Murzabayev) – Dally Hit (ž.J.Palík) – Bahama Pa Pa (ž.R.Koplík)

72. OAKS HOLDINGU RABBIT CZ (Listed,2.400m): Polyanta (ž.P.Foret) – Hessoesse (ž.J.Rája) – Saša (ž.J.Verner)

Cena PRIMO Josef Chejn s.r.o. (IV.kat.,2.000m): Silver Prince (ž.J.Rája) – Hordubal (ž.P.Foret)

Cena DZS Struhařov a.s. (III.kat.,1.400m): Lianel (ž.J.Rája) – Korfu (ž.M.Havelková) – Taell (ž.J.Palík)

Čtěte také:  Novým krajským radním pro sport se dnes oficiálně stal Josef Váňa

Cena DUX Josef Chejn s.r.o. (IV.kat.,1.400m): Illissa Desert (ž.J.Šafář) – Chrom (J.Andrésová) – Tagugu (M.Narvaez)

Text a foto: Marcela Kozová

dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary Lázeňská míle OAKS
Předchozí: Podobu pardubickým krosům vdechla i čtveřice řezbářů
Následující: ČSP Creditas Velká cena Olomouce pro Aleše Opatrného

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Poslední dostihová šance tohoto roku

V sobotu 9. listopadu napíše dostihová sezóna 2019 v ČR závěrečnou kapitolu a půjde o velmi atraktivní derniéru. Program tvoři čtyři téměř maximálně obsazené handicapy a tři testy dvouletých koní. Zástupcům příštího klasického ročníku patří i vrchol dne, čtvrtý ročník Pražského zimního favorita, v němž největší pozornost poutá stříbrný z ...