Home > Zpravodajství > domácí sport > Karlovarskou dostihovou sezónu odstartovali evropští šlechticové

Karlovarskou dostihovou sezónu odstartovali evropští šlechticové

64 koní přijelo poměřit své síly před zraky několika stovek evropských šlechticů a šlechtičen, kteří si dali opětovně dostaveníčko v lázeňském městě.

Příjemné slunečné počasí provázelo všech sedm dostihů netradičního dopoledního programu. Na devět účastníků Jarní ceny Fredericks & von der Horst dotované devadesáti tisíci korunami, z nichž velká část je hlášena do některé z tuzemských klasik, čekaly rovné dva kilometry.

Po škrtnutí jediné hlášené klisny Jessi se cesta za vítězstvím ničím nezkomplikovala největším favoritům. Se soupeři si pohrál předběžný favorit letošního Českého derby Aldzarb v sedle s ž. B.Murzabayevem. Z vedoucí pozice diktoval tempo a na cílové pásce byl o více jak dvě délky dříve před největším pronásledovatelem Napastnikem a debutujícím Touch Of Geniusem. Polský rodák Sanok (ž.M.Havelková) se musel spokojit se 4. místem a tabulový doběh uzavřel Fabrisco (ž. J.Rája).

Aldzarb

Aldzarb

Kvalitní sestava středotraťařů byla k vidění v Ceně Stollbert – dostihu Architektů. Žádné velké překvapení se nekonalo, neboť Barateus přidal ke skvělým dosavadním výkonům na překážkách po delší době i rovinový úspěch. Klasická vítězka z předešlých sezón a loňská návštěvnice francouzských drah Ley Percy skončila druhá. Na dotované příčky ještě dosáhl Solini a dvojice klisen Money For Danny a Ready For Bond.

Na trať steeplechase Frey Consulting dlouhé 3.500m vyrazilo po škrtu šancových účastníků Skarabeuse a Maklera i tak početné pole devíti koní. Pouze jediný Avec Charme se po pádu na tribunním skoku nedostal do cíle. Zvítězila papírová favoritka Bazalka a díky ní se dočkal prvního letošního plného zásahu jezdec Radek Man.

Čtěte také:  Český skokový pohár před martinickým finále: Kdo má šanci na postup?

Tečku za jarním dostihovým kláním, které bylo znásobené více než příjemným pohledem na rozkvetlý areál a výborně připravenou pružnou dráhu, udělal šestiletý hnědý valach Zápaďák. Po dramatickém souboji porazil s rozdílem nosu Ibara. Za třetím Limonade doběhl loňský vítěz tohoto dostihu Tío Sergeant.

Výsledky:

1.dostih: Dzinfizz (O.Velek) – Player (ž.J.Rája) – Djamma (ž.M.Laube)

2.dostih: True Dream (K.Hlubučková) – Abret (ž.M.Havelková) – Allanis (O.Velek)

3.dostih: Barateus (ž.J.Rája) – Ley Percy (ž.B.Murzabayev) – Solini (K.Hlubučková)

4.dostih: Fernando (ž.M.Zatloukal) – Charros (am.J.Fabris) – Roony (ž.P.Foret)

5.dostih: Aldzarb (ž.B.Murzabayev) – Napastnik (ž.P.Foret) – Touch Of Genius (ž.J.Šafář)

6.dostih: Bazalka (R.Man) – Torres Run (ž.L.Matuský) – Elegant Devil (M.Liška)

7.dostih: Zápaďák (ž.J.Verner) – Ibar (ž.B.Murzabayev) – Limonade (ž.J.Šafář)

Text a foto: Marcela Klingorová

Bauyrzhan Murzabayev dostihy Jarní cena Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Jaroslav Hatla drží po dvou disciplínách stupně vítězů
Následující: Galerie: Zahájení dostihové sezony v Karlových Varech

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Na startovní listině Velké pardubické je jednadvacet jmen

V pražském hotelu Paříž bývalý hokejový brankář Milan Hnilička dnes vylosoval startovní čísla pro účastníky 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. Na start legendárního dostihu se v neděli 13. října postaví jednadvacet koní, tři z nich budou reprezentovat zahraniční stáje. Prvním jménem, které Milan Hnilička z losovacího osudí vytáhl, byl Stretton. Los mu přidělil ...