Chci zde mít svou reklamu
Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Karlovarskou dostihovou sezónu odstartovali evropští šlechticové

Karlovarskou dostihovou sezónu odstartovali evropští šlechticové

64 koní přijelo poměřit své síly před zraky několika stovek evropských šlechticů a šlechtičen, kteří si dali opětovně dostaveníčko v lázeňském městě.

Příjemné slunečné počasí provázelo všech sedm dostihů netradičního dopoledního programu. Na devět účastníků Jarní ceny Fredericks & von der Horst dotované devadesáti tisíci korunami, z nichž velká část je hlášena do některé z tuzemských klasik, čekaly rovné dva kilometry.

Po škrtnutí jediné hlášené klisny Jessi se cesta za vítězstvím ničím nezkomplikovala největším favoritům. Se soupeři si pohrál předběžný favorit letošního Českého derby Aldzarb v sedle s ž. B.Murzabayevem. Z vedoucí pozice diktoval tempo a na cílové pásce byl o více jak dvě délky dříve před největším pronásledovatelem Napastnikem a debutujícím Touch Of Geniusem. Polský rodák Sanok (ž.M.Havelková) se musel spokojit se 4. místem a tabulový doběh uzavřel Fabrisco (ž. J.Rája).

Aldzarb

Aldzarb

Kvalitní sestava středotraťařů byla k vidění v Ceně Stollbert – dostihu Architektů. Žádné velké překvapení se nekonalo, neboť Barateus přidal ke skvělým dosavadním výkonům na překážkách po delší době i rovinový úspěch. Klasická vítězka z předešlých sezón a loňská návštěvnice francouzských drah Ley Percy skončila druhá. Na dotované příčky ještě dosáhl Solini a dvojice klisen Money For Danny a Ready For Bond.

Na trať steeplechase Frey Consulting dlouhé 3.500m vyrazilo po škrtu šancových účastníků Skarabeuse a Maklera i tak početné pole devíti koní. Pouze jediný Avec Charme se po pádu na tribunním skoku nedostal do cíle. Zvítězila papírová favoritka Bazalka a díky ní se dočkal prvního letošního plného zásahu jezdec Radek Man.

Čtěte také:  Koně Převalského v liberecké zoo

Tečku za jarním dostihovým kláním, které bylo znásobené více než příjemným pohledem na rozkvetlý areál a výborně připravenou pružnou dráhu, udělal šestiletý hnědý valach Zápaďák. Po dramatickém souboji porazil s rozdílem nosu Ibara. Za třetím Limonade doběhl loňský vítěz tohoto dostihu Tío Sergeant.

Výsledky:

1.dostih: Dzinfizz (O.Velek) – Player (ž.J.Rája) – Djamma (ž.M.Laube)

2.dostih: True Dream (K.Hlubučková) – Abret (ž.M.Havelková) – Allanis (O.Velek)

3.dostih: Barateus (ž.J.Rája) – Ley Percy (ž.B.Murzabayev) – Solini (K.Hlubučková)

4.dostih: Fernando (ž.M.Zatloukal) – Charros (am.J.Fabris) – Roony (ž.P.Foret)

5.dostih: Aldzarb (ž.B.Murzabayev) – Napastnik (ž.P.Foret) – Touch Of Genius (ž.J.Šafář)

6.dostih: Bazalka (R.Man) – Torres Run (ž.L.Matuský) – Elegant Devil (M.Liška)

7.dostih: Zápaďák (ž.J.Verner) – Ibar (ž.B.Murzabayev) – Limonade (ž.J.Šafář)

Text a foto: Marcela Klingorová

Bauyrzhan Murzabayev dostihy Jarní cena Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Jaroslav Hatla drží po dvou disciplínách stupně vítězů
Následující: Galerie: Zahájení dostihové sezony v Karlových Varech

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Zlatá spona pro Arkalona, Křišťálový pohár pro Azteka

Překážkový mítink předcházející „velkopardubickému“ mítinku má hned několik vrcholů. Pětadvacátý ročník slaví Zlatá spona tříletých, po třiadvacáté se běžel Křišťálový pohár. V prvním z těchto klání přes proutěné překážky zvítězil Arkalon, ve druhém někdejšího vítěze Derby Roches Crosse porazil Aztek. Vrcholem sobotního programu byl Křišťálový pohár města Pardubic pro čtyřleté a starší ...