Home > Zpravodajství > domácí sport > Karlovarskou Ohři nahradila Lužnice

Karlovarskou Ohři nahradila Lužnice

Karlovarské závodiště má za sebou druhý mítink letošní sezóny. V průběhu nedělního odpoledne se divákům představilo bezmála sedmdesát rychlonohých plnokrevníků. Šestici rovinových dostihů vévodila tradiční Karlovarská dvojnásobná míle Karlovarského kraje.Podle svých dosavadních výkonů si jednotliví účastníci na start nesli rozmanité hmotnostní zatížení a tak rozdíl činil až 11,5 kg. Šance na úspěch každého ze 12 startujících ultravytrvalců se tedy výrazně vyrovnaly. Specifický dostih, který se na západě Čech běhával již za války, opět potvrdil, že handicapové a takto dlouhé zkoušky mnohdy dopadnou zcela odlišně od papírových předpokladů.

Lužnice (červená čapka) cválá vstříc triumfu

Lužnice (červená čapka) cválá vstříc triumfu

O obhajobu předloňského a loňského prvenství se pokoušeli tuzemští odchovanci Cheri Honey (nakonec pátý) Charros (čtvrtý). Taktovky se krátce po startu podle očekávání chopil pětiletý hnědák Seep. Patřil k největším favoritům, ovšem jeho šance skončily v závěrečném oblouku a odcouval až na konečné sedmé místo. Z výhodné pozice ve druhém sledu se na vedoucí pozici dostala svěřenkyně trenéra Michala Tajmra Lužnice. Milovnice měkké půdy si mohla libovat, neboť celý dostih vydatně pršelo. Velice pohledným finišem s necelou jednodélkovou ztrátou na vítězku získal druhé místo Solini a třetí doběhl v průběhu dostihu aktivní Linngar.

Zdá se, že strasti Otce vlasti nemají konce ani v 21. století. Karel IV., kterého ztvárnil náměstek primátora mgr. Jiří Klsák, svých panovnických povinností téměř nedostál. V jednu chvíli neměl komu předávat čestné ceny vítězům „jeho“ poháru. Z technických důvodů, kdy se pozdě otevřel startovací box koni The Mole Catcher, byl dostihovou komisí dostih, v němž se po dlouhém souboji s Barateusem prosadil Charles Quatrieme, anulován v souladu s Dostihovým řádem a zařazen na závěr odpoledne. Možnosti druhého startu ovšem využil pouze trenér poškozeného The Mole Catchera a tak karlovarské závodiště vidělo poprvé v historii dostih jediného koně. Osmiletý valach získal rozhodně nejlehčí vítězství v kariéře. Podle pravidel mu stačilo absolvovat cval před tribunami.

Čtěte také:  Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Dva plné zásahy zaznamenal žokej Jan Verner. V úvodním dostihu dovedl vítězně do cíle Tauruse, s níž na zdejší dráze triumfoval v dostihu totožné kategorie i délky téměř na den přesně před rokem. V závěrečném testu nadělil pěkný dárek k nedělním narozeninám trenérovi Ivanu Kubovi, s jehož svěřencem Layem vyhrál stylem start-cíl.

Pěknou podívanou divákům nabídl další díl letošní Pony ligy. Pohledný souboj s Lerrym Strakáčem v sedle s devítiletou Annou Lebduškovou až na cílovou pásku pro sebe nakonec rozhodl Ivar s Klárou Kumičíkovou reprezentující Jezdecký klub ve Staré Roli.

Výsledky:

1.dostih: Taurus (ž.J.Verner) – Sopran Torus (M.Demo) – Mar Bear (ž.B.Murzabayev)

2.dostih: La Luneta (am.J.Fabris) – Fiomi (ž.J.Šafář) – Marker Sun (ž.J.Chaloupka)

3.dostih: po anulování a v následném startu walk-over vítězem The Mole Catcher (ž.J.Šafář)

4.dostih: Lužnice (ž.P.Foret) – Solini (K.Hlubučková) – Linngar (ž.J.Rája)

5.dostih: Manolla (ž.I.Janáčková Koplíková) – Moonglas (ž.V.Korečková) – Tapajo (ž.J.Chaloupka)

6.dostih: Lay (ž.J.Verner) – Herbebois (ž.M.Havelková) – Harwey (ž.P.Foret)

Text a foto: Marcela Klingorová

dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovarská dvojnásobná míle Karlovy Vary Lužnice
Předchozí: Hasičům pomohl se zvednutím koně místní bagr
Následující: Bohatý televizní program J&T Banka CSI3*W Olomouc 2016

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Poslední dostihová šance tohoto roku

V sobotu 9. listopadu napíše dostihová sezóna 2019 v ČR závěrečnou kapitolu a půjde o velmi atraktivní derniéru. Program tvoři čtyři téměř maximálně obsazené handicapy a tři testy dvouletých koní. Zástupcům příštího klasického ročníku patří i vrchol dne, čtvrtý ročník Pražského zimního favorita, v němž největší pozornost poutá stříbrný z ...