Chci zde mít svou reklamu
Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Karlovy Vary: Nedělní dostihové vrcholy pro favoritky

Karlovy Vary: Nedělní dostihové vrcholy pro favoritky

Karlovým Varům momentálně vládne 52. Mezinárodní filmový festival, ovšem příznivnci hvězd čtyřnohých si našli cestu na Hipodrom Holoubek s.r.o. Třetí letošní mítink se svou atraktivitou zařadil mezi vrcholy letošního roku. Důkladně připravenou dráhu si vyzkoušelo sedm desítek koní z Čech, Moravy a Slovenska.

Hlavní slovo v rovinovém programu dostaly plnokrevné dámy ve dvoukilometrovém testu II. kategorie. Místní specialitu, LETNÍ CENU KLISEN pod záštitou primátora města Karlovy Vary, prosadili tamní pořadatelé jako významnou srovnávací zkoušku nejlepších tříletých klisen se staršími před třinácti lety.

Bělka Venillie (ž.I.Janáčková Koplíková), loni těsně druhá v Oaks, byla v popředí zájmu sázejících nejen díky své barvě. Roli favoritky splnila naprosto přesvědčivým finišem. Na druhou v cíli Santa Padronu, která výkonnostní růst potvrzuje každým novým startem, nastřádala velmi lehce pět délek.

Venillia

Florentina (ž.R.Koplík), která v minulém roce doběhla pátá, si tentokrát polepšila a navázala na dvě třetí místa z poslednich startů dalším.

V boji o přední příčky podle očekávání nechyběla ani Dang Gia (B.Ferhanov) a zopakovala si loňské 4.místo. Pátá Johanka (ž.Martina Havelková) si se ctí poprvé vyzkoušela dvoukilometrovou trať.

Překážkovým vrcholem dne byl 5. POHÁR JOSEFA VÁNI za podpory předních karlovarských podnikatelů.

Sedm účastníků prověřilo na trati dlouhé 4.500m patnáct skoků. A legendární turfman se konečně dočkal „svého“ poháru.

Za horkého favorita byl považován svěřenec trenéra Váni Tahini (P.Tůma), který v letošním roce předvádí na italské grupové a listed úrovni vynikající výkony. Třebaže tady na něho čekala mnohem delší porce, než na jaké je zvyklý, zvítězil zadržel o 12 délek před Peintre Elusifem (P.Složil). Velká sportovní smůla postihla talentovaného Azteka (M.Kubík), kterému nevyšel poslední skok kurzu a pro pád jezdce na nadějné pozici nedokončil.

Tahini

Květnový vítěz z Bratislavy a loni druhý z pardubické Stříbrné trofeje Čáriray (J.Odložil) pěkným finišem z poslední pozice získal třetí místo. Čtvrté peníze bral nováček na českých drahách, ovšem ve Franicii na grupové úrovni skákající Boisblanc (ž.D.Andrés). Poslední dotované místo si nenechal vzít zkušený desetiletý veterán Dalmacio (R.Man).

Čtěte také:  XI. den metropolitní sezóny: Pohár s převahou získal Tahini

Malý dárek k blížícím se narozeninám Jiřímu Chaloupkovi přichystal v Ceně Galerie umění Karlovy Vary líbivý ryzák Argano.

Argano

Svoji premiéru si odbyla jedna kulturní záležitost. Poprvé v historii se na závodišti prezentoval Karlovarský symfonický orchestr a podle nadšeného ohlasu je jasné, že by si diváci přáli takový vkusný hudební doprovod pravidelně.

Karlovarský symfonický orchestr

Výsledky:

Cena HEJTMANKY KARLOVARSKÉHO KRAJE (III.kat., 1400m): Chica Querida (B.Ferhanov) – Nombeko (ž.J.Chaloupka) – Iman (J.Andrésová)

Chica Querida – Nombeko

Cena GALERIE UMĚNÍ KARLOVY VARY (IV. kat., 2400 m): Argano (ž.J.Chaloupka) – Vossolie (J.Andrésová) – Eowyn (ž.K.Hlubučková)

Cena spol. LA NOVA CONSULTING (II.kat., 1600m): Riverton (ž.J.Šafář) – Bahama Pa Pa (ž.R.Koplík) – Facts And Figures (ž.P.Foret)

Riverton

LETNÍ CENA KLISEN PRIMÁTORA MĚSTA KARLOVY VARY (II. kat., 2000m): Venillia (ž.I.Janáčková) – Santa Padrona (ž.P.Foret) – Florentina (ž.R.Koplík)

Cena KARLOVARSKÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU (III. kat., 2000m): Galis (ž.M.Laube) – Lucian (žk.L.Fialová) – Black Bet (ž.J.Verner)

Galis

5.POHÁR JOSEFA VÁNI za podpory předních karlovarských podnikatelů  (steeplechase NL, 4500m): Tahini (P.Tůma) – Peintre Elusif (P.Složil ml.) – Čáriray (ž.D.Andrés)

Cena spol. TENZA (steeplechase IV.kat., 3200m): Diamond Race (M.Kubík) – Simon Set (ž.J.Kousek) – Merella (ž.J.Myška)

Diamond Race

Text a foto: Marcela Kozová

dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary Letní cena klisen Pohár Josefa Váni
Předchozí: Návrat divokých koní posedmé: Opět úspěšně a v rekordně krátkém čase
Následující: První letošní závody spřežení jsou současně i mistrovstvím Východočeské oblasti

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

XII. den metropolitní sezóny: Dostihový den Znovínu Znojmo – Velká cena Conseq

Dvanáctým pokračováním letošní termínové listiny Conseq Parku Velká Chuchle byl Dostihový den Znovínu Znojmo s většinou vyrovnaných a sázkařsky lákavých handicapových dostihů – však se také průměrný startovní kurz vítězů vyšplhal na hodnotu 10,4:1 a byly překonány oba sezónní rekordy v sázkách na pořadí (po sedmém dostihu se vyplácelo v malém 4179 ...