Chci zde mít svou reklamu
Home > Články > Novinky a trendy > Představujeme vám > Když koně léčí tělo i duši

Když koně léčí tělo i duši

Nebude to článek o hipoterapii, třebaže název k tomu vybízí. Přináším dva různé pohledy na přirozenou léčivou sílu koní, kterou využívají dva německé subjekty, vzdáleně spadající spíše do oblasti zdravotnictví, než do té sportovní a rekreační.

RHEUMATORIUM BADENWEILER

Německá televize, lékařský odborný tisk i časopisy věnované jezdectví před časem přinesly informace o nevšedních možnostech zlepšování pohybových aktivit a umocnění zdravého způsobu života za pomoci přírodních prostředků. Těmi prostředky jsou přednostně koně.
[auth]

Tzv. Reform-Kurhotel nabízí svým návštěvníkům pomocí 11 speciálně vycvičených jezdeckých a terapeutických koní dvě zcela ojedinělé atrakce – putování v sedle za poznáním přírodních krás jižního Schwarzwaldu nebo jezdeckou gymnastiku ve svém areálu zaměřenou na posílení páteře, svalů i kloubů. Suma sumárum – typické civilizační problémy lidí pohlcených uspěchaným městským životním stylem. Tady není důležité, jestli jde o mladého vitálního člověka nebo seniora, začátečníka nebo jezdecky zdatného klienta. Každému je přidělený kůň „na míru“ a výběr je docela pestrý. Od příjemných a líbivých haflingů až po ušlechtilé andaluzany. Že nejde o klasickou turistickou jízdárnu nabízející všeobecně rozšířené jezdecké služby, je kromě specifických služeb Rheumatoria zřejmé také v tom, že se vás po příjezdu ujme odborný zdravotnický personál. Snad největším nedostatkem z pohledu případné klientely je absence vlastních internetových stránek a jedinou možností, jak se dostat k podrobnějším informacím, je telefonní kontakt. A nebo si Badenweiler tímto způsobem hlídá své interní know-how a jakási tajemnost je součástí jeho marketingové politiky?

STUTENMILCHFARM GRÜNE OASE

Brieselang nedaleko Berlína leží stranou od ruchu velkoměsta i turistických tras, v čistém lůně přírody. Ale i tak se sem můžete vydat za jednou velkou atrakcí – na farmu Grüne Oase, která produkuje kobylí mléko. Osmihranné dřevěné budovy areálu byly postaveny za dohledu ekologů v roce 1996 a první koně přicestovali ze speciálního chovatelského zařízení 600 km vzdáleného od Moskvy, kde se narodili a vyrůstali, v červenci následujícího roku. Jedná se o lehčí typ ruského tažného koně.

Farma má státní povolení k produkci nezávadného mléka, doplněné o výrobu jedinečné přírodní kosmetiky s vysokým podílem kobylího mléka na základě patentovaného postupu.

Kvalitní mléko ve velkém objemu jsou sice klidné, ale senzitivní klisny schopné dávat pouze při optimálním chovu, péči, zacházení, ošetřování a krmení. Proto pobývají jako stádo (tedy i s hřebci) celoročně na pastvinách a vzhledem k naprosto přírodnímu životnímu stylu je zajímavé, že nejsou očkovaní ani odčerveni, nejsou jim podávaná antibiotika a v krmení nenajdete geneticky upravené suroviny nebo třeba sóju.

Vedlejší využití klisen, tedy ježdění nebo zápřah, se neslučuje s filozofií farmy, bývají jednou za dva roky připuštěné a mezitím mají přestávku na regeneraci. První 3 měsíce zůstávají spolu se svými hříbaty a nejsou dojené. Poté odejdou hříbátka na nějakou chvilku do „školky“ a maminky čeká práce – tedy dojení. Zpočátku jednou denně, později i dvakrát. K přirozenému odstavu dochází někdy kolem druhého roku věku hříběte.

Čerstvě nadojené mléko je nejprve na krátkou dobu zmražené, aby se v něm udržely nejdůležitější látky i dobrá chuť. Velice přísná je kontrola produktu – za přítomnosti pověřených pracovníků vyslaných zemským úřadem, veterinární správou i soukromými institucemi se provádí každodenně.

Ve svém složení je kobylí mléko podobné tomu ženskému. Má jednu důležitou vlastnost – může být podáváno souběžně ke každé léčebné i homeopatické terapii. Obsahuje antibakteriální, protizánětlivé a imunitní systém podporující složky. Vědci z Friedrich-Schillerovy univerzity v Jeně zkoumají, jak mléko díky těmto vlastnostem působí jako podpůrný terapeutický a dietetický prostředek při léčbě neurodermitis. Většinou je doporučována minimálně čtyřtýdenní pitná kúra nasládlého a po oříškách vonícího mléka. Své příznivce si už našel i sedmnáctiprocentní Kobylí likér s příchutí cappuchina nebo marcipánu.

Do další nabídky patří přírodní kosmetika (šampony, sprchové gely a pěny, mýdla na obličej i celé tělo, pleťové masky) pro všechny druhy pleti. I když jsou bez konzervantů, alkoholu i silikonových olejů, doba použitelnosti kosmetiky je i několik let a není přitom podmínkou uchovávat výrobky v chladu. Hlavní součástí je samozřejmě nezávadné kobylí mléko (s určitostí 50%), ke kterému se přidává např. slunečnice, extrakt z hroznového cukru a další.

Na farmě myslí i na přírodu – použité ampulky jsou totiž zpětně vymývané a znovu plněné.

„Pouze tam, kde zvíře může být zvířetem, může člověk získat zdravé produkty“, to je pravdivé heslo, které zdobí webovou prezentaci farmy: www.stutenmilchfarm.de

Foto: Stutenmilch’s photostream

 

………………

Podle zahraničních informací připravila Marcela Klingorová[/auth]

Předchozí: 16.4.2011 v 19 hodin skončily další dvě aukce
Následující: reklama a inzerce
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...