Home > Zpravodajství > světový sport > Kellnerová obsadila 15. místo v berlínské Grand Prix Global Champions Tour

Kellnerová obsadila 15. místo v berlínské Grand Prix Global Champions Tour

Skvělý výkon předvedla teprve dvacetiletá Anna Kellnerová v 11. kole Global Champions Tour v Berlíně. Česká parkurová jezdkyně úspěšně zvládla kvalifikaci pro sobotní Grand Prix a v silné konkurenci top jezdců z celého světa se tak poprvé probojovala do finále, kde obsadila v sedle Classica výborné 15. místo. Zaznamenala tak svůj nejlepší výsledek v prestižní světové sérii.

Anna Kellnerová v sedle Classica. Foto: David Horváth

„Poprvé jsem mohla startovat s Classicem v týmové soutěži, která byla kvalifikací do Grand Prix. Moc jsem se těšila, že ho vytáhnu, že mám svého parťáka zase zpátky a že to můžeme zkusit rozjet,“ uvedla na facebooku Czech Equestrian Teamu Kellnerová. „První kolo s obtížností 160 cm se nám podařilo bez trestných bodů, byla jsem strašně nadšená, skákal naprosto neuvěřitelně,“ chválila česká jezdkyně koně, který v této sezoně začal závodit v březnu na Sunshine Tour a v Berlíně měl při této obtížnosti svou premiéru. V samotné Grand Prix s výškou překážek 160 cm si dvojice připsala dvě chyby a nakonec se radovala z 15. příčky.

V týmové soutěži skončila Anna Kellnerová po boku Rakušana Maxe Kühnera (v GP obsadil se Chardonnay 79 výtečnou 8. pozici) v barvách Berlin Lions na 17. místě. Stejnou příčku zaujala v pátečním dvoufázovém skákání s výškou překážek do 145 cm, když první částí prošla s Classicem čistě a ve druhé dvakrát chybovala.

Dalšímu českému jezdci Aleši Opatrnému v sedle Balguera unikl postup do druhé fáze v páteční soutěži 145 cm o dva trestné body za překročení časového limitu. Sobotní kvalifikaci do Grand Prix absolvoval Opatrný s jednou chybou a postup mu utekl pouze o necelou jednu sekundu.

Série Global Champions Tour pokračuje od 4. do 6. srpna závody v Londýně.

Tisková zpráva České jezdecké federace

Anna Kellnerová Parkur skoky
Předchozí: Dostihové odpoledne bude patřit Ceně Města Karlovy Vary
Následující: Mezinárodní výstava Koně v akci přivítá své návštěvníky už za měsíc!

Jezdecký tým Prague Lions čeká čtrnácté kolo Global Champions

Základní část seriálu Global Champions s ročníkem 2018 se pomalu chýlí ke svému závěru. Nizozemský Valkenswaard se stane od 10. srpna dějištěm již čtrnáctého kola. Pochopitelně opět za účasti členů družstva Prague Lions. Belgický jezdec Niels Bruynseels, Nizozemec Gerco Schöder a švédský olympijský medailista Peder Fredricson jsou připraveni za Pražské ...