Home > Zpravodajství > domácí sport > Klouda pátý ve finále Světového poháru 2014-2015

Klouda pátý ve finále Světového poháru 2014-2015

Český reprezentant Lukáš Klouda startoval ve dnech 20. a 21. února ve finále voltižního Světového poháru 2014/2015, v němž nakonec obsadil po dvou kolech pátou příčku, byť dosáhl téměř na totožný výsledek, jako čtvrtý Lukas Heppler ze Švýcarska.

Lukáš Klouda ve finále voltižního Světového poháru 2014/2015 obsadil pátou příčku. Foto: Tomáš Holcbecher

Lukáš Klouda ve finále voltižního Světového poháru 2014/2015 obsadil pátou příčku. Foto: Tomáš Holcbecher

„Původně jsme byli s Lukasem Hepplerrem oba dva na čtvrté pozici, ovšem rozhodčí moje skóre ještě zkorigovali o jednu tisícinu, čímž jsem spadl o příčku níže. Závodů jsme se však zúčastnili se ctí a ze dneška mám opravdu moc dobrý pocit – vše se mi vyvedlo podle představ, byť hodnocení tomu úplně neodpovídalo,“ uvedl Lukáš Klouda, který startoval na koni Landarovi vedeném jeho sestrou Petrou Cinerovou z TJJ Lucky Drásov sídlící nedaleko Brna. „Jak změníme pro další sezonu hudbu a styl, tak už to snad bude lepší i s tím hodnocením,“ dodal s úsměvem.

Medailová místa si mezi sebou rozdělili v rakouzském Grazu dva němečtí a jeden francouzský závodník. Úřadující vicemistr světa z Francie Nicolas Andreani se mohl radovat z prvenství především díky vydařenému druhému kolu, kdy s 9,239 body předstihl svého největšího konkurenta Tohomase Brüsewitze o více jak půl bodu. Z bronzu se radoval jeho krajan Julian Wifling. Kompletní výsledky najdete na adrese www.festderpferde-graz.at.

Čtěte také:  Prague Lions byli v sobotní GCL ve Stockholmu nejlepší, ale nevyhráli
Lukáš Klouda Světový pohár Voltiž
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Vojtková podruhé zvítězila v zimním Jezdeckém poháru
Následující: Libentína byla pro mě krasavice, říká trenér František Holčák

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Do amerického Tryonu už zamířili na Světové jezdecké hry první sportovci i koně, Češi nebudou chybět

Jezdecký sport už naplno žije největší událostí roku. V úterý začnou Světové jezdecké hry a do amerického Tryonu, dějiště akce, už zamířili první účastníci velkolepé podívané. V zámoří nebudou pochopitelně chybět ani čeští reprezentanti. To, o jak masivní akci se jedná, dokumentuje i fakt, že jde o největší leteckou přepravu ...