Home > Zpravodajství > informujeme vás > Klusáci se v sobotu představí nedaleko Ostravy

Klusáci se v sobotu představí nedaleko Ostravy

V Bravanticích u Ostravy se 5. dubna otevřel nový hipodrom určený výhradně pro klusáky. Za jeho výstavbou stojí především Jiří Svoboda, ostravský podnikatel, který se věnuje chovu koní pro klusácké dostihy a vlastní i klusáckou dostihovou stáj. Nápad postavit závodiště pro klusácké dostihy se zrodil již před deseti lety. Plány se nyní stávají realitou.

Vizualizace areálu

Vizualizace areálu

V sobotu 19. dubna od 13 hodin se zde bude konat již druhý dostihový den. Na programu bude 6 dostihů, včetně prvního dílu Zlatého okruhu na 1 600 metrů. Dostihy by se měly konat pravidelně každých čtrnáct dní až do 15. listopadu, tzn. 17 dostihových dnů. V září by tu mělo proběhnout i klusácké derby, které se konalo v pražské Velké Chuchli.

Návštěvníci v areálu naleznou dráhu v délce 1 100 metrů, která je postavena podle jednoho z nejmodernějších závodišť v Evropě – švédského centrálního závodiště Solvalla. Dále parkoviště pro diváky a pro přepravce koní, zázemí trenérů, stáje a stájové boxy s kapacitou až pro 200 koní, multifunkční tribunu s restaurací a vyhlídkovou věží, plochu pro parkur. Celková plocha areálu je cca 40 hektarů. Kapacita je navržena pro 10 tisíc diváků.

Čtěte také:  Jarní prázdniny v Národním hřebčíně
Bravantice klusáci Klusácké derby Zlatý okruh
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Jarní skokové závody v areálu Dvůr Nové Zámky
Následující: V Kladrubech nalezena pamětní deska císařovně Sissi
x

Mohlo by vás zajímat

Nabídka plemenných hřebců v klusáckém chovu 2015

Česká klusácká asociace letošní rok zaznamenala a vydala sedm osvědčení pro plemenné hřebce. V nabídce najdeme výhradně plemeníky ze zahraničních chovů. Kteří to jsou?… Eilean Donon(US) – (Angus Hall) – se ve dvou letech zařadil mezi špičku ročníku v Kanadě. Se ziskem přes 400.000 USD a rekordem 1:10,9 začal působit ...