Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Klusáci se v sobotu představí nedaleko Ostravy

Klusáci se v sobotu představí nedaleko Ostravy

V Bravanticích u Ostravy se 5. dubna otevřel nový hipodrom určený výhradně pro klusáky. Za jeho výstavbou stojí především Jiří Svoboda, ostravský podnikatel, který se věnuje chovu koní pro klusácké dostihy a vlastní i klusáckou dostihovou stáj. Nápad postavit závodiště pro klusácké dostihy se zrodil již před deseti lety. Plány se nyní stávají realitou.

Vizualizace areálu

Vizualizace areálu

V sobotu 19. dubna od 13 hodin se zde bude konat již druhý dostihový den. Na programu bude 6 dostihů, včetně prvního dílu Zlatého okruhu na 1 600 metrů. Dostihy by se měly konat pravidelně každých čtrnáct dní až do 15. listopadu, tzn. 17 dostihových dnů. V září by tu mělo proběhnout i klusácké derby, které se konalo v pražské Velké Chuchli.

Návštěvníci v areálu naleznou dráhu v délce 1 100 metrů, která je postavena podle jednoho z nejmodernějších závodišť v Evropě – švédského centrálního závodiště Solvalla. Dále parkoviště pro diváky a pro přepravce koní, zázemí trenérů, stáje a stájové boxy s kapacitou až pro 200 koní, multifunkční tribunu s restaurací a vyhlídkovou věží, plochu pro parkur. Celková plocha areálu je cca 40 hektarů. Kapacita je navržena pro 10 tisíc diváků.

Bravantice klusáci Klusácké derby Zlatý okruh
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Jarní skokové závody v areálu Dvůr Nové Zámky
Následující: V Kladrubech nalezena pamětní deska císařovně Sissi
x

Mohlo by vás zajímat

Nabídka plemenných hřebců v klusáckém chovu 2015

Česká klusácká asociace letošní rok zaznamenala a vydala sedm osvědčení pro plemenné hřebce. V nabídce najdeme výhradně plemeníky ze zahraničních chovů. Kteří to jsou?… Eilean Donon(US) – (Angus Hall) – se ve dvou letech zařadil mezi špičku ročníku v Kanadě. Se ziskem přes 400.000 USD a rekordem 1:10,9 začal působit ...