Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Kočárová jízda pozve na Velkou pardubickou

Kočárová jízda pozve na Velkou pardubickou

Už ve čtvrtek 5. října pozve obyvatele Pardubic na nedělní vrchol české překážkové sezony tradiční KOČÁROVÁ JÍZDA. Městem projede průvod kostýmovaných jezdců na koních a kočárů, který bude pozvánkou na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Každoročně má své téma – tentokrát to budou „ženy Velké pardubické“.

Kočárová jízda pozve na Velkou pardubickou. Foto: archiv Dostihového spolku

V letošním roce totiž uplyne dlouhých 80 let od vítězství jediné ženy v historii Velké pardubické, komtesy Laty Brandisové. A přestože ona je jedinou vítězkou, není jedinou účastnicí legendárního dostihu. Na trať Velké pardubické se kromě ní vydalo dalších pět žen. Právě tyto ženy budou představovat jezdkyně na koních, které pojedou v dresech těchto dam. Symbolicky se tak představí Eva Palyzová, Charlotte Brew, Jana Nová, Renata Charvátová, Lucie Baluchová a Martina Růžičková. A ještě jedno výročí Kočárová jízda připomene – 10 let od vítězství bělky Sixteen a návštěvy britské princezny Anny.

„Kočárová jízda je součástí Podzimních městských slavností a také pozvánkou na neděli. Tam se totiž budou moci návštěvníci potkat se skutečnými ženami Velké pardubické. Pozvali jsme všechny žijící účastnice Velké pardubické a ony pozvání přijaly. Symbolicky diváci uvidí také Latu Brandisovou, která bude zavádět koně na start Velké pardubické,“ zve k nedělní návštěvě závodiště místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Kočárová jízda vyjede z pardubického závodiště v 16 hodin a ulicí Teplého, 17. listopadu a přes třídu Míru projede Zelenou bránou na Pernštýnské náměstí. Tady na diváky čeká v 17 hodin krátké představení. Průvod se bude vracet zpět Anenským podjezdem.

Dostihový spolek a.s. Pardubice Velká pardubická
Předchozí: 127. Velká pardubická s Českou pojišťovnou: Přepíšou Francouzi dějiny Velké pardubické?
Následující: Sobotní předkrm s kvalitní společností

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Královnou úvodní cross country sezony je Izynka

Dostihová sezona roku 2018 v Pardubicích odstartovala. Zahajovací dostihový mítink nabídl osmičku dostihů, jejichž vrcholem byla Cena města Pardubic – Úvodní cross country Koroka na 4500 metrů. Kralovala v něm sedmiletá Izynka, která ve vítězství proměnila svůj jubilejní desátý start nad překážkami. A vítězství to nebylo jednoduché. Izynce připravované trenérem Čestmírem Olehlou ...