Home > Zpravodajství > informujeme vás > Kokořínký Trail aneb hromadná vyjížka na fríských koních

Kokořínký Trail aneb hromadná vyjížka na fríských koních

Minulou sobotu (7.6.2014) se konal první ročník hromadné vyjížďky na fríských koní, nazvaný „Kokořínský Trail“….

Účastníci akce. Foto: archiv CSFHO

Účastníci akce. Foto: archiv CSFHO

Jak již název napovídá, vyjížďka se konala v oblasti kokořínska, které se nachází ve středočeském kraji v blízkosti města Mělník. Hlavními organizátory této akce byla Stáj Od bílých Skal (Petra a Roman Pickovi) a Stáj Studánka (Vendula Šponarová a Jan Synek).

Této celodenní akce se zúčastnilo celkem sedm koní, ze kterých se utvořila 3 družstva. První družstvo vyrazilo dle plánovaného harmonogramu a další dvě jej následovala vždy v 15 minutových intervalech. Celková délka trasy byla zhruba 15 km a byla vedena skrze krásné kokořínské lesy. Kdo z vás jste někdy tuto oblast navštívil, jistě víte, že se jedná o oblast značně kopcovitou. Terén byl v několika úsecích dosti náročný, ale všichni koně i jezdci to s přehledem zvládli. Na jezdce bylo také po cestě připraveno několik úkolů a kvizových otázek. Někteří se ale místo soustředění se na odpovědi, kochali nádhernou okolní krajinou a bohužel si na pak konci za špatné odpovědi vysloužili několik trestných bodů.

Poslední zastávka před cílem byla na hradě Houska, kde na koně i jezdce čekalo malé občerstvení. Pro jezdce zde byla připravená voňavá grilovaná klobáska a studené pivo nebo malinovka a pro koně jablíčko a kýbl vody. Do cíle dorazili všichni ve zdraví  s velkým úsměvem na tváři. Všichni účastníci získali krásnou kokardu za účast a rozdávali se i poháry.

Čtěte také:  Zuzana Zelinková: OH v Tokiu vynechám!

Všem jezdcům i koním děkujeme za účast a pevně doufáme, že se příští rok potkáme s dalšími z vás.

Zdroj: www.csfho.cz

CSFHO Fríský kůň
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Ze sedla vidíš mnohem dál
Následující: 86. Karlovarská dvojnásobná míle již v neděli

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jubilejní svod fríských koní již v sobotu

Jubilejní desátý ročník svodu fríských koní pořádá již tradičně Czech and Slovak Friesian Horse Organization (CSFHO). Nejdůležitější akce pro chovatele a majitele fríských koní se uskuteční v areálu JŠ Equus Kinsky v Hradištku u Sadské v sobotu 26. září 2015 od 9 hodin. K vidění budou koně všech věkových kategorií, a to jak klisny, ...