Home > Články > Výcvik > triky a zábava > Jak naučit koně poklonu

Jak naučit koně poklonu

Ahoj, vítám vás u mého článku. Své články bych chtěla věnovat trikům s koňmi. Se svým koněm se této činnosti dost věnuji, tak si vám dovolím předat pár rad, které jsou složeny z mých zkušeností. Co trik, to 20 způsobů jak ho naučit Já vám zde předám mnou ověřené, popř. vymyšlené způsoby, které platí na mého koně, u vašeho tomu tak být nemusí. Ale třeba vás budou tyto články k něčemu inspirovat.

Triky považuji za zpestření vztahu mezi koněm a svým pánem. Koně tato činnost většinou baví a strašně rádi se předvádí, proč toho tedy nevyužít? S triky by se mělo začínat, až když koník ovládá základní věci, jako je práce na ruce atp. Je jen na vás, co zvolíte jako odměnu, obrovskou motivací jsou pamlsky, ovšem koně se velmi rychle naučí žebrat a vyžadovat pamlsky. Dle mého je nejlepší odměna kombinace pochvaly a pamlsku a to v takovém pořadí, že pochvala přichází vždy jako první. Já osobně používám pochvalu vždy a pamlsky při začátcích v určitém tríčku, později spíše příležitostně. Záleží jen na vás a vašem koni jaký styl motivace vám bude vyhovovat.

Mezi nejlehčí, tím pádem nejvhodnější cviky do začátku patří poklona, která je mimo jiné i velice užitečná jako „protahovací“ cvik. Koníka postavíme na měkký povrch, pro případ ztráty stability. Do jedné ruky vezmeme pamlsek a ukážeme ho koníkovi pod čumákem, pak pomalu posouváme pamslek mezi přední nohy. Ze začátku bude úplně stačit, když vám dá koník hlavu za pamlskem k předním nohám. Postupem času se hlava posouvá až za přední nohy. Ve finální poloze je velice elegantní úklona, kterou lze později rozvinout v kompliment, z kterého se učí lehat. Nácvik tohoto cviku může trvat den, nebo také týden. Záleží na obratnosti vašeho koníka. S každým novým cvikem se bude učit rychleji a rychleji.

V dalších dílech těchto článků se dozvíte, jak lze koníka naučit triky jako je -Úsměv, Ano, Ne, Popros, Kompliment a mnoho dalších.

Foto: redakce

Předchozí: V Itálii se Čechům zadařilo
Následující: Cena Masise 14.8. 2011
x

Mohlo by vás zajímat

V Poslanecké sněmovně začala výstava Návrat divokých koní

Velkoformátové fotografie pětice autorů divoké přírody se v pondělí 18. listopadu odpoledne představily na slavnostní vernisáži výstavy Návrat divokých koní ve dvou patrech atria Poslanecké sněmovny. Snímky zachycují divoké koně, ale i zubry a pratury, z rezervace ve středočeských Milovicích. Záštitu nad výstavou převzal předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček a poslanec ...