Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > krátké novinky > Koně v akci 2012: Něžná jízda

Koně v akci 2012: Něžná jízda

Mezinárodní výstava Koně v akci 2012 se uskuteční od 7. do 9. září v „domově Velké pardubické“. Ročník číslo 14 dostal název Něžná jízda. Ten charakterizuje jak úroveň partnerského vztahu koně a člověka (bez které nelze dosáhnout jejich optimální spolupráce), tak současný stav odvětví chovu koní. Dívky a ženy v něm totiž získávají stále významnější pozice.

kone v akci 2012

Hlavní program bude mít dvě části: představí Královny opratí a otěží z České republiky i dalších zemí Evropy a V. I. P. hosta, v této chvíli zatím ještě neurčený zahraniční hřebčín.
Výstava bude rovněž reagovat na letošní významná výročí, vztahující se k chovu koní a souvisejícím aktivitám:
Roku 1382 byla Anna Lucemburská (Česká) korunována anglickou královnou. Ve stejném roce zavedla v Anglii dámský – boční – sed. Od té doby uplynulo 630 let.
V roce 1927, tedy před 85 lety, se postavila na  start Velké pardubické poprvé žena (Lata Brandisová, klisna Nevěsta).
Rok 1937 byl mimořádný díky prémiovému a zatím jedinému vítězství ženy ve Velké pardubické (Lata Brandisová, klisna Norma). Stalo se tak  před 75 lety.
V roce 1972 (před 40 lety) dokázala Miloslava Hermansdorferová (hřebec Crapom) porazit všechny muže v Československém derby. Do té doby tabulka vítězů nejprestižnějšího domácího rovinového dostihu neznala vítěze „v sukni“.

Šampionáty a soutěže
Chovatelskou kvalitu zajistí výstavě především šampionáty klisen plemen norik, slezský norik, českomoravský belgický kůň a hafling.
Také další části doprovodného programu výstavy zůstanou tradiční. Jsou to Nejkrásnější kůň České republiky 2012 (vyhlášení výsledků 3. ročníku internetové ankety) a dále Nejsilnější kůň 2012 (soutěž v těžkém tahu), Nejobratnější kůň  2012 (soutěž v ovladatelnosti), Cena o ruchadlo bratranců Veverkových (orba klasickým pluhem) a Cena společnosti Profi Press (orba otočným pluhem).

Čtěte také:  Do jímky spadl kůň, hasiči na jeho vytažení potřebovali jeřáb

kone vakci 2012 nezna jizda

Pořadatelem výstavy je Dostihový spolek, a. s., nepostradatelným spolupořadatelem Asociace svazů chovatelů koní ČR a hlavním odborným mediálním partnerem společnost Profi Press.

Předchozí: Pardubice: Turnaj v extrémním golfu
Následující: První kolo Donau Bohemia Trophy se blíží
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...