Home > Zpravodajství > krátké novinky > Koně v akci 2012: Něžná jízda

Koně v akci 2012: Něžná jízda

Mezinárodní výstava Koně v akci 2012 se uskuteční od 7. do 9. září v „domově Velké pardubické“. Ročník číslo 14 dostal název Něžná jízda. Ten charakterizuje jak úroveň partnerského vztahu koně a člověka (bez které nelze dosáhnout jejich optimální spolupráce), tak současný stav odvětví chovu koní. Dívky a ženy v něm totiž získávají stále významnější pozice.

kone v akci 2012

Hlavní program bude mít dvě části: představí Královny opratí a otěží z České republiky i dalších zemí Evropy a V. I. P. hosta, v této chvíli zatím ještě neurčený zahraniční hřebčín.
Výstava bude rovněž reagovat na letošní významná výročí, vztahující se k chovu koní a souvisejícím aktivitám:
Roku 1382 byla Anna Lucemburská (Česká) korunována anglickou královnou. Ve stejném roce zavedla v Anglii dámský – boční – sed. Od té doby uplynulo 630 let.
V roce 1927, tedy před 85 lety, se postavila na  start Velké pardubické poprvé žena (Lata Brandisová, klisna Nevěsta).
Rok 1937 byl mimořádný díky prémiovému a zatím jedinému vítězství ženy ve Velké pardubické (Lata Brandisová, klisna Norma). Stalo se tak  před 75 lety.
V roce 1972 (před 40 lety) dokázala Miloslava Hermansdorferová (hřebec Crapom) porazit všechny muže v Československém derby. Do té doby tabulka vítězů nejprestižnějšího domácího rovinového dostihu neznala vítěze „v sukni“.

Šampionáty a soutěže
Chovatelskou kvalitu zajistí výstavě především šampionáty klisen plemen norik, slezský norik, českomoravský belgický kůň a hafling.
Také další části doprovodného programu výstavy zůstanou tradiční. Jsou to Nejkrásnější kůň České republiky 2012 (vyhlášení výsledků 3. ročníku internetové ankety) a dále Nejsilnější kůň 2012 (soutěž v těžkém tahu), Nejobratnější kůň  2012 (soutěž v ovladatelnosti), Cena o ruchadlo bratranců Veverkových (orba klasickým pluhem) a Cena společnosti Profi Press (orba otočným pluhem).

Čtěte také:  Hasiči se záchrannou sítí v akci

kone vakci 2012 nezna jizda

Pořadatelem výstavy je Dostihový spolek, a. s., nepostradatelným spolupořadatelem Asociace svazů chovatelů koní ČR a hlavním odborným mediálním partnerem společnost Profi Press.

Předchozí: Pardubice: Turnaj v extrémním golfu
Následující: První kolo Donau Bohemia Trophy se blíží
x

Mohlo by vás zajímat

V záři ptýrovských reflektorů nastoupí lídr bodování ČSP Jan Štětina

Český skokový pohár se pomalu chýlí ke svému finále. Deváté z celkových jedenácti kol bude hostit ve dnech 21. až 24. srpna středočeský Ptýrov. Vrcholem bude sobotní eLED Velká cena, která tradičně proběhne ve večerních hodinách za umělého osvětlení. Ptýrov u Mnichova Hradiště jako dějiště Českého skokového poháru zná každý ...