Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > krátké novinky > „Koně v akci“ půjdou v pátek i do pardubických ulic

„Koně v akci“ půjdou v pátek i do pardubických ulic

„Koně v akci“ v rámci stejnojmenné mezinárodní výstavy, která se koná 2. až 4. září na Dostihovém závodišti v Pardubicích, budou stejně jako v minulých letech k vidění rovněž v ulicích města. Zvací průvod bude součástí i letošního 13. ročníku. Uskuteční se v pátek 2. září.

„Tento průvod bereme každoročně jako živou pozvánku na výstavu Koně v akci. Je to tradice, v níž pochopitelně pokračujeme i letos,“ řekla Magda Hromádková, hlavní manažerka mezinárodní výstavy Koně v akci.

Zvací průvod vyrazí z pardubického Dostihového závodiště odpoledne v 15.00 hodin. Pojede po obvyklé trase – po ulicích Teplého, Jana Palacha a 17. listopadu, po Třídě Míru a končit bude na Pernštýnském náměstí, kam dorazí kolem 16.00 hodin.

V průvodu se už tradičně objeví kovbojové z Andy West Ranche v sedlech koní. Doprovázet je budou koně plemene irský cob s cikánským vozem, spřežení s vozatajem Pavlem Groulem a také členové jízdního oddílu pardubické Městské policie na koních. Spolu s nimi pojede i kapela Country Colaps, která zahraje při zastávkách u AFI Palace, u kavárny Café Bajer a na Pernštýnském náměstí.

Průvodem do města bude vrcholit páteční program 13. ročníku mezinárodní výstavy Koně v akci. Úvodní den, který se koná pod názvem „Svět koní a dětí se společností Elektrárny Opatovice, a.s., je už tradičně zaměřen především na školní mládež. Areál je otevřen od 9.00 hodin a o hodinu později začne hlavní program v cílové rovině. Zahájí ho nástup všech zúčastněných koní a po něm na návštěvníky čeká rej kočárů. Poté už budou následovat další vystoupení, mezi nimiž nebudou chybět ukázky koňského póla, marinera v podání peruánských paso a samozřejmě přehlídka koní ze zemí Visegrádské čtyřky, na něž je letošní ročník výstavy zaměřen.

Čtěte také:  Střet dodávky s koněm si vyžádal jeho život

Další informace o programu výstavu, časovém harmonogramu, cenách vstupného a parkování na adrese: http://www.pardubice-racecourse.cz/pro-navstevniky.html

Předchozí: Dožínky v Hati, jak je viděl Monty
Následující: Koně v akci pokračují v sobotu
x

Mohlo by vás zajímat

Obhájce vítězství se postaví na start třetí kvalifikace, představí se také anglická jezdecká hvězda

Vrcholem pátého dostihového dne pardubické sezony bude III. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, která bude odběhnuta jako Cena firmy Chládek a Tintěra Pardubice. Distance je připravena na tradičních 5800 metrů a startovní listina obsahuje dvanáct jmen. Největší pozornost přitahuje obhájce vítězství ve Velké pardubické No Time To ...