Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Koně jednou rukou hladil, druhou je bodal

Koně jednou rukou hladil, druhou je bodal

Koncem ledna jsme Vás informovali o otřesném případu usmrceného a zraněného koně v Novém Městě. Policejní komisař v těchto dnech z tohoto činu obvinil 27letého muže z Chlumecka. Policisté mu kladou za vinu, že koně usmrtil za úplatu a tzv. na objednávku.

Poník bodnutí do krku naštěstí přežil. Foto: Policie ČR

Poník bodnutí do krku naštěstí přežil. Foto: Policie ČR

Koncem ledna ho prý oslovil neznámý muž, zda by si za odměnu ve výši 15 až 20 tisíc korun „nějak neporadil“ s koňmi, kteří jsou ustájeni  v objektu u bývalého vepřína v jedné obci na Chlumecku. Má je prý vypustit z ohrady nebo zabít, protože mu údajně jejich majitelka dluží peníze. Obviněný proto ještě téhož dne přišel v nočních hodinách do objektu. S kuchyňským nožem v ruce a v podnapilém stavu nejprve přistoupil k poníkovi, který byl ve výběhu a mezitím, co jej jednou rukou hladil, druhou jej bodl do krku. Tento kůň útok později přežil. Muž pak odešel do stáje, kde stejným způsobem napadl také druhého koně, Českého teplokrevníka, kterého však smrtelně zranil. Při odchodu z objektu byl napaden psem, který se snažil své teritorium vůči neznámu vetřelci zřejmě bránit, proto i toho napadl nožem. Způsobil mu bodnořezné zranění, které pes díky veterinární péči naštěstí přežil.

Majitelce usmrcením koně způsobil i hmotnou škodu, přesahující víc, než 100 tisíc korun, další dosud nevyčíslitelná škoda jí vznikla péčí o poraněného koně.

Obviněný policistům později tvrdil, že muže, který si tento čin objednal, nezná. Otázkou zůstává také to, zda skutečně za „smrt na objednávku“ nakonec inkasoval slíbenou odměnu. V průběhu vyšetřování nikdy však nad svým jednáním neprojevil ani lítost. Uvedeného činu se tento 9x soudně trestaný muž dopustil cca dva měsíce po propuštění z výkonu trestu odnětí svobody.  Případ je šetřen jako poškození cizí věci s trestní sazbou do jednoho roku. Není však vyloučeno, že bude překvalifikován na  týrání zvířat, kde hrozí pachateli vyšší trest.

Čtěte také:  Hymnu při letošní Velké pardubické zazpívá Yvetta Blanarovičová

Autor: por. Mgr. Lenka Burýšková, Policie ČR Královéhradeckého kraje

Policie ČR
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Kůň narazil do náklaďáku, musel být utracen
Následující: Zloděj ukradl ze stáje ustájeného koně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jezdci z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska změřili své síly v Komenského sadech

První zářijový den se v Ostravě konalo XXI. mezinárodní setkání jízdních policií, které skončilo velkým úspěchem domácích jezdců. Zástupci jízdních policií z České republiky i ze zahraničí se setkali, aby společně se svými čtyřnohými svěřenci změřili své síly a dovednosti. Letošní ročník se stejně jako v minulých letech konal pod záštitou primátora ...