Home > Zpravodajství > informujeme vás > Koně pobíhajícího v tunelu odchytili duchapřítomní řidiči

Koně pobíhajícího v tunelu odchytili duchapřítomní řidiči

Na Nový rok krátce po druhé hodině odpoledne vyběhl nečekaně z Hřebečského tunelu kůň. Namířil si to na Moravskou Třebovou. Naštěstí řidiči na tuto situaci zareagovali duchapřítomně a zavolali na linku 158. Operační důstojník Integrovaného operačního střediska okamžitě do terénu vyslal policejní hlídky, které to měly k místu co nejblíže. Vzhledem k tomu, že moravskotřebovští policisté právě řešili závažnou situaci vzniklou až desítky kilometrů vzdálenou od místa, požádal tedy operační důstojník o pomoc strážníky Městské policie z Moravské Třebové.

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie

Koně se ještě před příjezdem strážníků MP a hlídky svitavských policistů podařilo projíždějícím řidičům odchytnout. Byl krotký a společně s nimi odevzdaně čekal na krajnici. Aby v místě nedošlo k nějaké kolizi, upozorňovaly na přítomnost postávajícího hloučku lidí a koně blikající majáky vozidla Městské policie. Mezi tím již hlídka svitavských policistů řešila přestupek se samotným majitelem koně.

A kde se tam „uprchlík“ vlastně vzal? Utekl z nedaleké pastvy. Měl ohlávku a na sobě deku, aby neprochladl. Na cestě zpět do ohrady měl policejní doprovod. To pro případ, kdyby chtěl opět zmateně pobíhat po I/35. Naštěstí se vše obešlo bez škod nejen na zdraví, ale i majetku všech.

Jedna česká pranostika praví: „Jak na Nový rok, tak po celý rok“. Budeme tedy doufat, že se tento incident již opakovat nebude a že si majitel koníka řádně zabezpečí.

Čtěte také:  Osobní vlak srazil u Lysé nad Labem tři koně

Autor: nprap. Anna Štegnerová, tisková mluvčí Policie ČR

Městská policie Policie ČR volný kůň
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: ZH Písek má nový web
Následující: Na dokončení rekonstrukce získal kladrubský hřebčín dalších devět měsíců

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Majitel si zabezpečil balíky sena proti krádeži

To však netušili dva pachatelé, kteří nezávisle na sobě balíky z louky odcizili. Zabudované lokalizační zařízení v seně policisty přivedlo přímo k nim. Stříbrští policisté ve druhé polovině června letošního roku přijali oznámení o krádeži osmi balíků sena z louky mezi obcemi Láz a Kladruby. Následným šetřením, a zejména díky lokalizačnímu ...