Home > Zpravodajství > informujeme vás > KONĚ V AKCI: Soulad koně a člověka v nejatraktivnějším programu výstavy

KONĚ V AKCI: Soulad koně a člověka v nejatraktivnějším programu výstavy

Velký rytířský turnaj, ale taky sokolníci, inidáni nebo dětští kaskadéři obohatí hlavní program 19. ročníku mezinárodní výstavy KONĚ V AKCI. Diváci se na tato představení mohou těšit vždy v hlavním programu jak v sobotu, tak v neděli – s výjimkou rytířského turnaje. Jedinečnou příležitost obdivovat statečnost rytířů budou mít návštěvníci výstavy pouze v neděli.

RYTÍŘSKÝ TURNAJ

S programem, který viděla už velká část evropského kontinentu, do Pardubic přijíždí divadelní a kaskadérská společnost ŠTVANCI z Brna. Rytířské turnaje na koních předvádí už od roku 1990, její členové zaskakují za herce v rizikových scénách v tuzemských i zahraničních filmech. Diváci v Pardubicích uvidí nejen tzv. prstencový turnaj, který prověří jezdeckou dovednost rytířů, ale také velkolepé dřevcové klání. „Je to část programu, na kterou se opravdu těšíme. Je to jedno z největších představení, které jsme v dosavadní historii výstavy mohli nabídnout,“ komentuje program místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba. Pětačtyřicet minut trvající rytířský turnaj je součástí hlavního programu výstavy, diváci se na něj mohou těšit v neděli 3. září od 16:15 hodin v cílové rovině před tribunami.

Štvanci – Robert Šlapoanský

SOKOLNÍCI A DÁMY V SEDLE

Neméně zajímavé, i když možná ne tak adrenalinové vystoupení připravil i spolek FALCONIA. Jeho členové představí sokolnictví v jeho původní podobě, tedy jako vznešené umění lovu převážně na koni. Sokolnictví na koni je náročnou disciplínou, která spojuje jezdecké umění s drezurou zvířat a jak sami členové spolku Falconia říkají „dělá z lovce a lovčího aktéry jakéhosi „baletu smrti“, jehož korunou je obdivuhodný let dravců“. Sokolníci i se svou dámou v sedle se představí v sobotu 2. září od 15:25 hodin a v neděli 3. září od 14:10 hodin vždy v hlavním programu výstavy před tribunami.

Falconia

DŽIGITOVKA

Čtěte také:  Na startovní listině Velké pardubické je jednadvacet jmen

A do třetice zase jiné jezdecké umění, tentokrát dokonce v podání dětí. Skupina CABALLOS junior divákům předvede ukázky tzv. džigitovky – triky starých kozáků, kteří je využívali v boji. Děti je předvádějí v plném trysku na volné dráze a tak kůň není omezován nebo kontrolován lonžérem. Je to o naprosté důvěře jezdce a koně. Džigitovku dětští „kaskadéři“ z ranče Orient nedaleko Karlštejna předvedou v sobotu 2. září v 15:00 hodin a v neděli 3. září v 15:10 hodin, opět v hlavním programu před tribunami pardubického závodiště.

Džigitovka

APPALOOSA SHOW – SOUZNĚNÍ

Po celé tři dny výstavy diváci mají příležitost vidět také dokonalé souznění člověka a koně. Skupina NIGHT CROW – indiáni kmene severoamerických čejenů kromě taneční show nabízí i vystoupení s koněm plemene appaloosa, koně vyšlechtěného indiánským kmenem Nez Percé. Appaloosa show – souznění je na programu výstavy v pátek 1. září ve 14:40 hodin, v sobotu 2. září ve 14:35 hodin a v neděli 2. září ve 13:55 hod.

Podrobnosti k výstavě, včetně rozpisu programu, jsou k dispozici na webu závodiště www.zavodistepardubice.cz/kone-v-akci

Text a foto: Tisková zpráva Dostihového spolku Pardubice

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Koně v akci Pardubice Výstava
Předchozí: Druhé vítězství v ČSP pro Jana Chýleho z VC Opavy
Následující: Kladrubské čtyřspřeží na mistrovství Evropy jedenácté!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Kočárová jízda pozve na Velkou pardubickou

Pozvánkou na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou bude Spanilá jízda kočárů ulicemi Pardubic. Jejím cílem bude Pernštýnské náměstí, které je centrem dění Podzimních městských slavností. To vše ve čtvrtek 10. října. Kočárová jízda je každoroční součástí oslav dostihového svátku, tedy legendární Velké pardubické. Letošní ročník svou pozornost zaměřuje na ...