Home > Zpravodajství > informujeme vás > KONĚ V AKCI: Z rozmanitého programu si vybere každý

KONĚ V AKCI: Z rozmanitého programu si vybere každý

O víkendu se domov Velké pardubické promění v místo největšího setkání koní a lidí. Na závodišti se 5. a 6. září koná 17. ročník mezinárodní výstavy KONĚ V AKCI s podtitulem DÍTĚ A KŮŇ. Z rozmanitého programu si ale vybere každý, nejen ti nejmenší.

Chybět nebude ani westernové městečko. Foto: Sandra Schulzová

Chybět nebude ani westernové městečko. Foto: Sandra Schulzová

Pro děti jsou připraveny hry, soutěže či jakási škola práce s koňmi, pro další skupinu diváků třeba přehlídky různých plemen koní a všichni dohromady se určitě budou bavit při slavnostním průvodu, ve kterém se představí všichni účastníci výstavy. „Program je skutečně tak rozmanitý a nabitý, že vybrat pouze jednu či dvě části je složité. Zkrátka se u nás potkají lidé s desítkami koní všech různých plemen – od těch úplně nejmenších až po chladnokrevníky,“ shrnuje program místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

Diváci uvidí parkur minikoní, soutěže chladnokrevníků, přehlídky původních britských plemen pony a cob, klisny s hříbaty plemen norik, slezský norik a českomoravský belgik, westernové městečko a taky jezdecké hry pro děti. Připravena je také ukázka koňského póla. Chybět nebudou ani výstavy fotografií s tématikou koní například z dílny Lenky Stříbrné nebo z historie pardubických dostihů.

MLS PARDUBICKÉHO KRAJE

Bohatý bude i doprovodný program. Uskuteční se třeba veřejná spotřebitelská soutěž MLS Pardubického kraje o nejkvalitnější potravinářské výrobky regionu. Soutěží se v kategoriích mlýnských a pekárenských výrobků, mléčných výrobků, masa a masných produktů a výrobků z medu. Vyhlášení výsledků se uskuteční v sobotu 5. září.

Čtěte také:  Třikrát double při Závěrečném dostihovém dni

DOŽÍNKY

V rámci výstavy se uskuteční také DOŽÍNKY okresu Pardubice. Ty se konají v neděli 6. září od 10 do 17 hodin, slavnostní zahájení je v 11:30 hodin. Na Dožínkách se budou prezentovat zemědělské subjekty, bude vystavena zemědělská technika i živá zvířata. Vystoupí hudební skupiny a soubory.

KŘEST

V sobotu 5. září v 11 hodin bude pokřtěna kniha s názvem Pozor, vyletí kůň!, v neděli 6. září ve 13 hodin se pak budou křtít kalendáře Dalibora Gregora. Vše bude doprovázeno představením na koních a je věnováno dětem s Dawnovým syndromem.

OTEVÍRACÍ DOBA A VSTUPNÉ

Brány závodiště budou otevřeny od 9:00 hod., hlavní program se slavnostní přehlídkou účastníků začíná v sobotu 5. září ve 14:00 hodin a v neděli 6. září ve 12:00 hodin. Vstupenky na výstavu lze koupit i online přes www.ticketportal.cz. Základní vstupné je 90 korun, děti do 140 cm mají vstup zdarma.

KONĚ NA NÁMĚSTÍ

Upoutávkou na víkendovou výstavu bude také již tradiční akce s názvem Koně na náměstí, kdy se v pátek 4. září do ulic města vydá slavnostní průvod, který začíná v 15:00 hodin a vystoupení na Perštýnském náměstí od 16:00 hodin. V něm se představí účastníci výstavy, kteří svými krátkými ukázkami nalákají na bohatý víkendový program.

Kompletní program a další informace na www.pardubice-racecourse.cz, sekce Koně v akci.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Koně na náměstí Koně v akci Pardubice Výstava
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: XIV. den metropolitní sezóny: DOSTIHOVÝ FESTIVAL
Následující: Koně na náměstí lákali na výstavu

One comment

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. Na Pardubické závodiště se první listopadový víkend sjede na dvě sportovních dvojic jezdců a koní. Mítink je současně také finále Šampionátu mladých koní. Jedna ...