Home > Zpravodajství > informujeme vás > KONĚ V AKCI: Z rozmanitého programu si vybere každý

KONĚ V AKCI: Z rozmanitého programu si vybere každý

O víkendu se domov Velké pardubické promění v místo největšího setkání koní a lidí. Na závodišti se 5. a 6. září koná 17. ročník mezinárodní výstavy KONĚ V AKCI s podtitulem DÍTĚ A KŮŇ. Z rozmanitého programu si ale vybere každý, nejen ti nejmenší.

Chybět nebude ani westernové městečko. Foto: Sandra Schulzová

Chybět nebude ani westernové městečko. Foto: Sandra Schulzová

Pro děti jsou připraveny hry, soutěže či jakási škola práce s koňmi, pro další skupinu diváků třeba přehlídky různých plemen koní a všichni dohromady se určitě budou bavit při slavnostním průvodu, ve kterém se představí všichni účastníci výstavy. „Program je skutečně tak rozmanitý a nabitý, že vybrat pouze jednu či dvě části je složité. Zkrátka se u nás potkají lidé s desítkami koní všech různých plemen – od těch úplně nejmenších až po chladnokrevníky,“ shrnuje program místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

Diváci uvidí parkur minikoní, soutěže chladnokrevníků, přehlídky původních britských plemen pony a cob, klisny s hříbaty plemen norik, slezský norik a českomoravský belgik, westernové městečko a taky jezdecké hry pro děti. Připravena je také ukázka koňského póla. Chybět nebudou ani výstavy fotografií s tématikou koní například z dílny Lenky Stříbrné nebo z historie pardubických dostihů.

MLS PARDUBICKÉHO KRAJE

Bohatý bude i doprovodný program. Uskuteční se třeba veřejná spotřebitelská soutěž MLS Pardubického kraje o nejkvalitnější potravinářské výrobky regionu. Soutěží se v kategoriích mlýnských a pekárenských výrobků, mléčných výrobků, masa a masných produktů a výrobků z medu. Vyhlášení výsledků se uskuteční v sobotu 5. září.

Čtěte také:  Global Champions startuje. Pražští lvi míří do Dauhá bez Kellnerové

DOŽÍNKY

V rámci výstavy se uskuteční také DOŽÍNKY okresu Pardubice. Ty se konají v neděli 6. září od 10 do 17 hodin, slavnostní zahájení je v 11:30 hodin. Na Dožínkách se budou prezentovat zemědělské subjekty, bude vystavena zemědělská technika i živá zvířata. Vystoupí hudební skupiny a soubory.

KŘEST

V sobotu 5. září v 11 hodin bude pokřtěna kniha s názvem Pozor, vyletí kůň!, v neděli 6. září ve 13 hodin se pak budou křtít kalendáře Dalibora Gregora. Vše bude doprovázeno představením na koních a je věnováno dětem s Dawnovým syndromem.

OTEVÍRACÍ DOBA A VSTUPNÉ

Brány závodiště budou otevřeny od 9:00 hod., hlavní program se slavnostní přehlídkou účastníků začíná v sobotu 5. září ve 14:00 hodin a v neděli 6. září ve 12:00 hodin. Vstupenky na výstavu lze koupit i online přes www.ticketportal.cz. Základní vstupné je 90 korun, děti do 140 cm mají vstup zdarma.

KONĚ NA NÁMĚSTÍ

Upoutávkou na víkendovou výstavu bude také již tradiční akce s názvem Koně na náměstí, kdy se v pátek 4. září do ulic města vydá slavnostní průvod, který začíná v 15:00 hodin a vystoupení na Perštýnském náměstí od 16:00 hodin. V něm se představí účastníci výstavy, kteří svými krátkými ukázkami nalákají na bohatý víkendový program.

Kompletní program a další informace na www.pardubice-racecourse.cz, sekce Koně v akci.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Koně na náměstí Koně v akci Pardubice Výstava
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: XIV. den metropolitní sezóny: DOSTIHOVÝ FESTIVAL
Následující: Koně na náměstí lákali na výstavu

One comment

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závody spřežení letos v Pardubicích nebudou, trať prochází úpravami

Letošní závody spřežení se na Pardubickém závodišti neuskuteční. Důvodem jsou nutné úpravy trati a vozatajské vody. Práce jsou plánované v první polovině letošního roku. Z technických důvodů tyto práce ale nemohly být provedeny v termínu, který by umožnil včasné přípravy závodů. Děkujeme za pochopení. Zdroj: www.zavodistepardubice.cz Čtěte také:  Global Champions startuje. Pražští lvi míří ...