Home > Zpravodajství > informujeme vás > KONĚ V AKCI: Závodiště patří dětem

KONĚ V AKCI: Závodiště patří dětem

Koňský svět očima dětí. I tak by se dal pojmout program letošního ročníku výstavy Koně v akci. Už podtitul DÍTĚ A KŮŇ předznamenává, že mnoho aktivit bude zaměřeno právě na nejmenší návštěvníky. Poznají zákoutí péče o koně, seznámí se všemi jejich dovednostmi a ještě si užijí spoustu zábavy.

Kone v akci baner

Co umí kůň? A jak s ním pracovat? To si děti vyzkouší na vlastní kůži s trojicí chladnokrevných koní. Toto robustní plemeno je využíváno především k práci a toto bude i jeden z úkolů pro děti. Budou mít příležitost zkusit si třeba „práci v lese“ při tahání krátké klády, naučí se o koně postarat nebo se prostě jen svézt. „Část programu jsme dětem věnovali už v loňském roce, letos se ale chceme malým návštěvníků věnovat ještě více. A třeba právě práce s chladnokrevníky je jednou z letošních novinek,“ říká Michael Skalický, místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Jízdu v sedle si děti budou moci užít také při projížďkách na koních občanského sdružení Apolenka, které provozuje hipporehabilitaci. A do třetice poznají i koně westernové. Kovbojové a indiáni se zabydlí v městečku, které na závodišti vyroste v prostoru za paddockem i s kovárnou.

„Součástí programu jsou také Jezdecké hry po děti. Propozice slibují jízdu zručnosti, jízdu zručnosti se skákáním a parkury od 40 centimetrů až po úroveň obtížnosti ZZ s výškou překážek 80 centimetrů,“ prozrazuje Michael Skalický. Cenu si odveze šest nejlepších z každé soutěže. Uzávěrka přihlášek do těchto her je 3. září, samotné závody začínají každý den na pískovém kolbišti v 11 hodin.

Čtěte také:  Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Malí návštěvníci budou moci také soutěžit. Pořadatelé připravili hned šest stanovišť s různými úkoly. Důležité je vyzvednout si soutěžní kartu a sbírat razítka. Na děti čeká ohrádka s poníky, miniparkur s koníkem na tyči, házení podkovou nebo třeba poznávací soutěž. O zábavu se na dětském stanovišti postará i známý kreslíř Jan Lušovský. Dětem namaluje obrázky a připravil si i několik zábavných představení.

Ale výstava a dětský program nebude jen o koních. Děti se potkají i s dalšími zvířátky, především psy. Ukázky moderní kynologie, agility i dog dancingu předvede psí škola Šumák. Děti si vyzkouší i házení rybičkami (nebo skládání velkých puzzle) s Aguacentrem Pardubice.

Závodiště bude dětem otevřeno po celý víkend 5. – 6. září 2015.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Koně v akci Pardubice Výstava
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Kvalifikaci pro start ve Velké pardubické má už osmatřicet koní
Následující: Hledání ztraceného koně má smutný konec

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Na český knižní trh přichází kniha vyprávějící životní příběh Laty Brandisové. Autorem knihy s názvem NEZLOMNÁ o jediné vítězce Velké pardubické je anglický spisovatel Richard Askwith. Křest českého překladu se uskuteční na Pardubickém závodišti v sobotu 12. října 2019. Už v anotaci knihy se píše, že příběh Laty Brandisové patří k nejpodivuhodnějším a ...