Home > Zpravodajství > informujeme vás > Koňské přírůstky v zooparku Chomutov

Koňské přírůstky v zooparku Chomutov

Koňské výběhy Podkrušnohorského zooparku opět ožijí hříbaty. V úterý 15. července porodila hříbě klisna českého teplokrevníka Lea. Prozatím se o malou klisničku pečlivě stará ve speciálním prostorném porodním boxu a ven společně vychází jen na krátké procházky. Brzy už ale budou větší část dne trávit ve venkovních výbězích.

Klisna českého teplokrevníka Lea s malou klisničkou. Foto: archiv Zoopark Chomutov

Klisna českého teplokrevníka Lea s malou klisničkou. Foto: archiv Zoopark Chomutov

Dalším přírůstkem je hřebeček největšího koňského plemene na světě – Shirského koně. Klisna Gaja, narozená v zooparku před šesti lety, přivedla svého prvního potomka na svět  23. června. Otcem hříběte je plemenný hřebec ze sousedního Slovenska, kde byla Gaja minulý rok na připouštění.

Klisna shirského koně Gaja a její hřebeček. Foto: archiv Zoopark Chomutov

Klisna shirského koně Gaja a její hřebeček. Foto: archiv Zoopark Chomutov

Český teplokrevník je nejčastěji chované plemeno koně v České republice. Klisnička, narozená v zooparku bude v budoucnu využívána k rekreačnímu a parkurovému ježdění. Díky dobrému charakteru a přiměřenému temperamentu jsou zástupci tohoto plemene oblíbení i u dětí a začínajících jezdců.

Hřebeček Shirského koně bude mít jako typický zástupce chladnokrevných koní klidný a vyrovnaný temperament. V dospělosti dosáhne výšky v kohoutku až 180 centimetrů a hmotnosti kolem jedné tuny a stejně jako ostatní Shirští koně bude vhodný k využití jak do zápřahů, tak k rekreačnímu ježdění.

Zdroj: Zoopark Chomutov

Čtěte také:  Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO
hříbě Zoopark Chomutov
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Foto: Dětští a juniorští skokoví mistři východních Čech
Následující: Foto: Koně pro Kapku naděje

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI. Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě ...