Home > Zpravodajství > domácí sport > Královnou dvouletých klisen se ve Varech stala Fraga

Královnou dvouletých klisen se ve Varech stala Fraga

Závěrečný mítink jubilejní 120. dostihové sezóny na Hipodromu Holoubek je minulostí. Slunečné odpoledne odtajnilo jméno sedmé zimní královny, kterou po více než dvou desetiletích nejzápadnější české závodiště přivítalo. V dostihovém světě zimě nebude po doběhu 38. Ceny zimní královny DS Pegas vládnout sníh ani mráz, ale irská rodačka Fraga.

Fraga poráží v Ceně zimní královny favorizovanou Barthesu

Svěřenkyně trenéra Václava Luky mladšího po svém vítězném karlovarském červencovém debutu předvedla výrazný výkonnostní vzestup. V cílové rovině mohutným útokem, který nakonec vyústil v nový časový rekord dostihu, přešla přes desetinovou favoritku a v dosavadních třech startech neporaženou Barthesu (ž.T.Lukášek). S jistotou jedné a čtvrt délky bělku stáje Statek Blata Český ráj odkázala na druhé místo. Žokej Jan Verner v jejím sedle slavil nejen vítězství v nejdůležitějším testu dvouletých klisen, ale dosáhl během mítinku s Tropem a další dvouletou nadějí Kathy Ames hattricku.

Třetí místo patřilo zástupkyni sponzorské stáje DS Pegas Sterli (ž.A.Florian), tabuli uzavřely Francesca Bella (B.Ferhanov) a o tempo dostihu se starající Maverana (ž.P.Foret).

Druhým vrcholem byla 32. Cena Jockey Clubu ČR. Dvoukilometrový dostih II.kategorie byl plný středotraťařů s bohatými zkušenostmi z dostihů nejvyšších kategorií i ze zahraničních závodišť. Před dvěma lety na tamním oválu svůj dostihový křest proměnil v první místo bělouš Res Judicata a stejně si zástupce stáje Dr. Charvát vedl i tentokrát. Svěřence v neděli dvakrát vítězného trenéra Pavla Tůmy dostihem provedl ž. Jiří Chaloupka.

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Posledním vítězem letošní karlovarské sezóny se stal ve steeplechase dlouhé 3.700m na překážkách debutující Arlington (ž.J.Myška).

Text a foto: Marcela Kozová

Cena Jockey Clubu ČR Cena zimní královny dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary
Předchozí: Motygin je prvním i posledním vítězem ČSP 2019. Známe jména finalistů
Následující: Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

16.ledna 2020 ve 20.20 hod. se narodilo první hříbě roku 2020 v Hřebčíně Napajedla. Matkou hříběte je šampiónka mílařů a Kůň roku 2016 DALLY HIT (Ad Valorem), která patří ke špičce napajedelského chovného stáda. Otcem hřebečka je prověřený plemenný hřebec EGERTON (Groom Dancer), který je velmi úspěšným otcem rovinových i překážkových koní. V roce ...