Home > Zpravodajství > informujeme vás > Kůň 2014 se blíží

Kůň 2014 se blíží

Více než stovka koní rozmanitých plemen, noční světelná show, soutěže a šampionáty, rukodělné výrobky i adrenalinem nabitý festival expedičních filmů – to je 21. ročník oblíbeného veletrhu a výstavy koní „Kůň 2014“, který můžete navštívit třetí víkend v září. Také letos vás v Lysé čeká řada skvělých novinek. Necháte se zlákat i vy?

Poník počítající do deseti.

Ilustrační fotografie: Lucie Hladová

Koně všech plemen na dosah

Při výstavě Kůň 2014 se divákům představí 120 koní všech plemen chovaných v České republice. Mimo jiné zde  proběhne VIII. Národní šampionát mladých klisen plemene hafling, X. Národní šampionát shetlandských pony (spojený s výstavou ostatních mountain a moorland pony) i jedno z kol V. ročníku Vozatajského poháru Svazu chovatelů českého sportovního ponyho.

V nové hale bude za tímto účelem umístěno předvadiště 25 x 45 m, které po celém jeho obvodu obklopí tribuny s možností stání i sezení. Celodenní program, který pro vás v této hale připravujeme, tak bude moci sledovat větší počet diváků, než dříve. V jižní části haly se potěšíte koňmi zhruba ve 30 boxech a posedět můžete v naší kavárně s občerstvením. Pořadatel také zakoupil nový, kvalitní jezdecký povrch, který splňuje ty nejpřísnější parametry a byl prověřen již jarním Jezdeckým festivalem. Očekáváme tedy zajímavou sportovní podívanou.

Večerní koňská show

Velmi oblíbenou součástí „Koně“ v Lysé nad Labem je sobotní noční show, při níž se hala ponoří do  světel a zvuků a předvede koně v nejrozmanitějších podobách. Program vám v tuto chvíli samozřejmě prozradit nemůžeme, abychom vás nepřipravili o překvapení, nicméně máme přislíbenou účast velkých hvězd a v pravý čas se vše dozvíte na našem webu  www.vll.cz. Noční show začne v sobotu 20. září v 19:30 hodin.

Čtěte také:  Dusigrosz a Peintre Elusif poprvé zamíří do pardubického krosu

Součástí doprovodného programu bude i vyhlášení výsledků internetové ankety „Nekrásnější kůň ČR“. Který kůň letos toto uznání veřejnosti získá? Přijďte se na něj podívat!
Kromě nové haly probíhá vždy po celé tři dny bohatý celodenní program na venkovních plochách a v hale „B“ můžete využít výstavní nabídky více než stovky prodejců jezdeckého (a souvisejícího) sortimentu.
Letos navíc výstavu Kůň oživí ještě další extra speciality i pro vaše děti a „nekoňský“ doprovod, který se tak již nemusí bát nudy! Pojďme se na ně podívat.

Filmový festival Expediční kamera

„Expediční kamera“ je největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Její již 5. ročník proběhl letos na jaře ve více než 200 městech České republiky a Slovenska a přinesl divákům ty nejlepší expediční filmy sezóny z celého světa. Pokud jste se na festival nedostali (nebo jste o něm snad nevěděli), poprvé v jeho historii máte možnost se na promítané filmy podívat ještě jednou, a to právě na „Koni“ v Lysé. V horním patře haly A pro vás máme totiž připraven malý promítací sál s atraktivním třídenním programem i pro vaše akční drahé polovičky a přátele! Cestu k němu jistě neminete, bude dobře značena na zemi i po zdech.

Naprosto unikátní je navíc možnost shlédnout v rámci této Expediční kamery všechny díly výjimečného cestovatelského seriálu „V kůži vlka po stopách Džingischána“. Australský dobrodruh Time Cope cestoval sám na koňském hřbetu mnoho měsíců z Mongolska přes střední Asii do Evropy. Drsná příroda, osamělost, sledování vlky a nájezdy zlodějů – těšte se na pásmo Timova napínavého příběhu… Expediční kamera a její další filmové perly jsou lákadlem pro všechny správné dobrodruhy.

Čtěte také:  ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Flerjarmark „U koní“

Fler.cz je web plný kreativních lidí, mezi nimiž se našla skupina autorů doslova zasažená koňmi. Ať už koně přímo sami chovají, věnují se jezdectví nebo pro koně vlastnoručně vyrábí překrásné jezdecké potřeby. Jde tedy o skutečné „výrobky s lidským dotekem“ a i letos se v rámci „Koně“ uskuteční řemeslný Flerjarmark, kde si můžete tyto krásné věci zakoupit.

Na Flerjarmarku vám budou k dispozici zástupci nejrůznějších řemesel: cínařka i sedlářka, rytec skla, hrnčíři a keramici, švadleny i malířky, šperkařky i zástupce řemesla kovářského. V nabídce najdete  jedinečné kousky od uměleckých předmětů typu ryté a zdobené užitkové sklo, cínové a kovářské výrobky, přes šperky a oděvní doplňky k fotografii a malbě a od bytových doplňků a polštářků až po  ruční výrobu jezdeckých potřeb z kůže a krásných hraček pro děti.

Většina z autorů bude přímo na místě svou práci také předvádět, můžete jim tedy nakukovat pod ruce, popovídat si o radostech ruční výroby nebo si domluvit výrobu přímo na zakázku.

Internet, občerstvení a dílničky pro děti
Horní patro haly A vám nabídne nejen filmový festival a rukodělné výrobky, ale také drobné občerstvení, internetovou kavárnu a řemeslné dílničky pro děti:

• hrnčířská dílnička (děti si budou moci vymodelovat koníka a společně tak na místě vybudujeme expediční vesnici v horách)
• práce s cínovými odlitky a tiffany technikou, rytí do skla
• krelířský a malířský koutek (máme připravenu výstavní plochu i pro tato umělecká dílka)
• …a máte-li větší a hodné děti, nechá je mistr kovářský bouchnout kladivem

Čtěte také:  Poslední dostihová šance tohoto roku

Program výstavy Kůň 2014 se každým dnem zpřesňuje a  rozrůstá, nezapomeňte proto sledovat naši  stránku www.vll.cz, kde najdete další podrobnosti. Těšíme se na vás v září v Lysé nad Labem!

Kůň 2014 Lysá nad Labem
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Michal Horáček pro Nejkrásnějšího koně
Následující: Napínavé boje o skokové tituly dětí a juniorů 2014 na Ptýrově

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Spřežení uzavřelo další ročník Jezdeckého festivalu

Pátý den čtvrtého ročníku Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem byl věnován disciplíně spřežení. V neděli 26. března se o úplný závěr postarala soutěž čtyřspřeží. Ve třech kategoriích se závodilo i ve finále Zimního Jezdeckého poháru ČJF… V nejtěžší kategorii čtyřspřeží nastupoval do druhého kola z poslední startovní pozice Jiří ...