Home > Zpravodajství > informujeme vás > Kurýr ČJF: Registrace jezdců a koní pod FEI – POZOR!

Kurýr ČJF: Registrace jezdců a koní pod FEI – POZOR!

FEI stanovila pro rok 2012 velice přísné podmínky pro registraci jezdců a koní pod FEI. Povinnost registrovat jezdce a koně účastnících se na všech mezinárodních závodech (všech úrovní v ČR i v zahraničí) vychází z čl. 113 Všeobecných pravidel FEI. Na tuto povinnost upozorňujeme každoročně v dostupných informačních zdrojích. Přesto jsou stále jezdci, kteří toto pravidlo nerespektují. FEI pro rok 2012 ve věci registrací rozhodla takto:

FEI

Jezdci a koně, kteří se účastní mezinárodních závodů, na které je třeba splnit kvalifikační minimum (např. ME a MS) musí být pro daný rok registrováni pod FEI již v okamžiku, kdy ČJF odesílá potvrzené kvalifikační formuláře na FEI, tedy v termínu nominativní přihlášky na ME resp. MS.

POZOR! Ti jezdci a koně, kteří před přihlášením na ME resp. MS nikdy nebyli registrování, automaticky ztrácí kvalifikační výsledky a možnost na ME resp. MS startovat. V praxi to znamená, že jezdci a koně, kteří usilují o splnění kvalifikace na ME resp. MS 2012 musí být zaregistrováni už před absolvováním mezinárodních závodů, kde kvalifikaci plní!

U ostatních účastníků mezinárodních závodů v ČR i v zahraničí je dána časová lhůta po závodech, do které je možné toto porušení pravidel FEI napravit a doregistrovat se. U skoků je tato lhůta 3 pracovní dny po závodech, u ostatních disciplín 2 týdny po závodech (myšleny jsou mezinárodní závody, kde jeden nebo oba z dvojice startovali bez registrace FEI).  Pakliže ani v těchto lhůtách nedojde k registraci, je poslední možnost provést registraci za zvýšený poplatek 100 CHF!

Čtěte také:  Divocí koně na Plachtě přispěli k obnově slatinné louky i pestrých porostů na březích rybníka

Pravidlo o registraci jezdců a koní na FEI platí několik let, a přesto, že na toto upozorňujeme každoročně na webu ČJF i v Kurýru (a to několikrát během sezony), neustále se opakuje situace, že jezdci nežádají o registraci. V roce 2012 následkem chybějící registrace a startu na mezinárodních závodech dojde ke ztrátě výsledků (což už FEI nastavila v roce 2011) a mnohonásobně dražšímu poplatku! Jezdci se často domnívají, že pokud je pořadatel akceptuje a sbor rozhodčích nechá startovat, je vše v pořádku. NENÍ TO TAK! Jezdec a kůň musí mít registraci už v okamžiku nástupu k prvnímu startu na mezinárodních závodech v sezóně, bez ohledu na to, jak k tomuto přistupují rozhodčí nebo pořadatelé.

Tyto informace přinesla Česká jezdecká federaceTyto informace přinesla Česká jezdecká federace
Kompletní Kurýr ČJF – Květen najdete v příloze pod článkem!


Předchozí: Do které kategorie jezdců patřím?
Následující: Exotické složení startujících na CSI Saint Norbert Zduchovice!
x

Mohlo by vás zajímat

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI. Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě ...